Skocz do zawartości

WRX '04 kopcenie z rury wydechowej - naprawione


ts66

Rekomendowane odpowiedzi

nie leci Ci przypadkiem olej przy wężykach olejowych turbiny , gorna rurka ...

 

Nic nie leci, wszystko suche, a nawet gdyby leciało to dymiłoby się pod maską a nie z wydechu......

 

-- 24 cze 2011, o 21:53 --

 

jak motor się rozgrzeje, olej też, a syntetyk w Twojej specyfikacji jest dość rzadki, moja intuicja stawia na olej... :)

 

Kolego, jak zgadniesz to dobrą flaszeczkę masz ode mnie..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na końcówce tej rurki gdzie łączy się z wężem który idzie do dolotu ślady oleju.

To włąśnie zobacz do dolotu.Bo jeśli problem tylko na wolnych,to znaczy ,że przy duzym podciśnieniu w dolocie i może coś ssie.

pozdr

 

Nie rozumiem. Jak ssie w dolocie to chyba ma być tam podciśnienie, a jego brak na wolnych obrotach może powodować wywalanie gdzieś oleju...? No właśnie na wyższych obrotach na podciśnieniu jest wszystko ok i wtedy np pod górkę na postoju nie kopci.., Może odma zapchana.... :x :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie same akcje z mazdą 323

(u mnie kopciło po postoju dłuższym niż 4godziny)

Według mechaników były to uwalone uszczelniacze, pierścienie, uszczelka pod głowicą i pęknięta głowica.Każdy miał jakiś inny scenariusz chociaż żaden z nich nic nie sprawdzał tylko patrzył na dym. Pojechałem do mechanika magika i stwierdził, że mam kilka dziur w wydechu, zakleił pastą do wydechów i kopcenie zniknęło :) Ale jak już u Ciebie pokazuje się niebieskawy dym to raczej nie jest to dobry znak ale też nie musi to wskazywać na jakąś straszną tragedię :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na wyższych obrotach na podciśnieniu jest wszystko ok

Jeśli masz przepustnicę przymkniętą ,tzn na wolnych obr. to wtedy występuje podciśnienie za przepustnicą i jest ono w kolektorze największe.Jeśli tam znajdziesię olej to na wolnych najbardziej ssie i to miałem na myśli. Dolot łatwo sprawdzić- warto od tych łatwych spraw zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...