Skocz do zawartości

Nowe swiatle pomysly ministerstwa finansow


ComeToDaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytalem wlasnie w Polityce o nowym pomysle naszego wielce szanownego ministerstwa finansow ktory ma ukrucic oszczedzanie przez wstawianie kratki, otoz pomysl polega na tym ze samochod z homologacja na ciezarowy ma miec... uwaga blache zamiast tylnej szyby.... i co pan na to panie Waldku ?? Forester blaszak :D z reszta Wrx kombi rowniez blaszak :twisted: i co na to reszta forumowiczow rowniez jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokladnie to samo pomyslalem, jest jeszcze wiele innych zalet, np. co beda obywatele sie taniej wozili ladniejszymi samochodami, w koncu oszukuja tym panstwo!! a tak juz byc nie moze, bo to niesprawiedliwosc spoleczna, w koncu takiemu co zarabia jako spawacz 1000 zl miesiecznie w padajacej stoczni, czy polowe tego jako prezyden warszawy moze sie nie podobac ze on za tego samego Forestera musi zaplacic 22% wiecej. Ciekaw jestem opini Sz. Dyrekcji, jak tez rozwiazywane takie problemy ?? tj. zmiana homologacji czy moze zamiawia sie speszjal edyszon na speszjal rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I W MIEJSCE PRZEDNIEJ SZYBY TEŻ ....BLACHA !!!!!!!!!! JAK LESING TO LEASING. W MIEJSCE LUSTEREK TEŻ BLACHA !!!!!!!. I OKULARY DLA KIEROWCY TEŻ Z BLACHY. iŚWIATŁA TEŻ Z BLACHY !!!!!!!!!!!!!

 

Siwus blachus leasingus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry pomysl w koncu sie ukruci to kupowanie samochodow na firme

nie bedzie juz cwaniaczkow ktorzy kupuja np audi A6 na firme albo lepsze fury i sie potem woza

popieram ten przepis

w koncu samochod bedzoie sluzyl naprawde jako towarowy a nie jako pojazd dla rodziny !!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tupe R mam nadzieje ze zartujesz :?

 

Sądząc po braku smajli - wątpię. Type-R zaprezentował chyba podejście nazywane syndromem "psa ogrodnika".

Type-R, tak swoją drogą, patrząc na Twojego avatarka, zachodzę w głowę co ma wspólnego Mugen z Subaru? Czy po prostu tak sobie złożyłeś różne fajne loga w stylu Pionieera na tylnej szybie? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nawet nie chodzi o psa ogrodnika... tylko o, kurcze no, w polsce pare procent prywatnych przedsiebiorcow wytwarza wiekszosc pkb i zatrudnia wiekszosc ludzi, w zamian za przedsiebiorczosc nagradzani sa oni wyzszym podatkiem dochodowym a gdy kupuja sobie samochod na firme bo w firmie samochod jest niezbedny nazywa sie to "okradaniem panstwa". Nie wyobrazam sobie zeby np. firma informatyczna kupowala transita do przewiezienia kilku kabli do instalacji sieci, albo faceta z laptopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry pomysl

 

Szanowny TRYPE-R, wszystko zależy od punktu widzenia. Ja też jestem za tym żeby było normalnie. Tylko "normalnie" to znaczy że jak posiadam firmę w której ciężarówka jest mi potrzebna jak łysemu grzebień, a przemieszczać się muszę, to powinienem legalnie wyleasingować samochód osobowy - jak w każdym normalnym kraju. A nie żebym musiał brać kratowóz do wożenia teczki z dokumentami. Załóż firmę, wspomóż polską gospodarkę, będziesz kwiczał inaczej. A ty myślisz że polski budżet czerpie większe zyski ze sprzedaży samochodów Kowalkiemu ? chyba cię pogięło !!!!!!!!!!!!

 

Siwus TYPE-Stresus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wnerwia, jak znajomy kupuje samochód za parenascie tys mniej niz ja musialbym za niego zaplacic. Ale z drugiej strony czemu nie zaloze firmy, nie zatrudnie parunastu osób i nie kupie Imprezy kombi z kratką?

BTW znam pare "ciężarówek", które juz z salonu wyjechały BEZ kratki i nikt sie jeszcze do tego nie przyczepił :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to zgadzam się z wami wszystkimi. Jednakże problem zaczyna się od podatków które to taki przedsiębiorca musi płacić za to że zatrudnia pracowników martwi sie o to aby mieli pensje itp. Mówie tutaj oczywiście o prywatnych przedsiębiorcach a nie o ludziach którzy mają wysokie stołki np w bankach i kieszenie im rosną.

Problem zasadniczo sprowadza się do naszych stawek podatkowych. Mało ludzi zdaje sobie sprawe z tego że do pensji którą przedsiębiorca ma wypłacić drugie tyle prawie idzie na podatek. No i koło się zameka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ale zescie na mnie napadli

hwojtek to chyba nie temat "co ma wspoolnego subaru z mugenem"

zrobilem tak bo mi sie podoba a ten twoj obrazek to niby co przedstawia ??

co do tych ciezarowek to jest przegiecie bo kupuja fury jakie chca oczywiscie zazwyczaj z klasy sredniej i wyzszej i sa one zarejestrowane jako ciezarowe !!! paranoja

co do tego informatyka to nie musi on wcale kupowac transita

moze by ten przepis zmienili w ten sposob ze ciezarowka moze byc tylko samochod z kratka i bez tylnych foteli ??

Waldemar to niby mnie pogielo ??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ale zescie na mnie napadli

Sam się prosiłeś.

hwojtek to chyba nie temat "co ma wspoolnego subaru z mugenem"

zrobilem tak bo mi sie podoba a ten twoj obrazek to niby co przedstawia ??

Wiewiórkę. A łączenie Subaru i Mugen tchnie lamerstwem IMHO.

co do tych ciezarowek to jest przegiecie bo kupuja fury jakie chca oczywiscie zazwyczaj z klasy sredniej i wyzszej i sa one zarejestrowane jako ciezarowe !!! paranoja

Pretensje miej do ekip rządzących. A skoro auto spełnia wymagania dla ciężarowego, to dlaczego nie ma być ciężarowe? Tak zazdrościsz tych samochodów z klasy średniej i wyższej?

moze by ten przepis zmienili w ten sposob ze ciezarowka moze byc tylko samochod z kratka i bez tylnych foteli ??

Musisz być bardzo młody i nie rozumieć, albo tylko nie rozumieć, że nie chodzi tu nikomu o leasing ciężarówek, tylko o cywilizowane zasady leasingu osobowych. Bo w tej chwili, żeby skorzystać z prawa do leasingowania samochodu, trzeba bawić się w fikcję z ciężarówką. A teraz nam kolego sympatyczny proponujesz wyrywanie kanapy z Subaru kombi. Kompletnie nie zrozumiałeś tematu. Chyba nie masz doświadczenia w działalności gospodarczej :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lamerstwem to tchnie ta kwadratowa wiewiorka

napisalem chyba ze polaczylem je dlatego ze mi sie to podoba a o gustach sie nie dysktuje

TYPE_R napisał:

hehe ale zescie na mnie napadli

 

Sam się prosiłeś.

nikogo nie prosilem

tak zazdroszcze bo tez chcialbym kupic impreze kombi o kilkanascie tysiecy taniej

nie kazdy ma takie rozeznanie w prowadzeniu dzialanosci jak Ty sympatyczny kolego

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lamerstwem to tchnie ta kwadratowa wiewiorka

Wzruszające. Historię wiewiórki możesz obejrzeć tutaj (wymagany Quicktime).

napisalem chyba ze polaczylem je dlatego ze mi sie to podoba a o gustach sie nie dysktuje

Dawaj, Pajonierem po szybach :lol:

hehe ale zescie na mnie napadli

Sam się prosiłeś.

nikogo nie prosilem

...tylko samo tak wyszło. OK, rozumiem.

tak zazdroszcze bo tez chcialbym kupic impreze kombi o kilkanascie tysiecy taniej

No to wymyśl sobie jakiś biznes, potem przebrnij przez jego zalegalizowanie, stawaj na głowie, żeby państwo nie odebrało ci twoich ciężko zarobionych pieniędzy, a potem i tak oddaj 3/4 tego co zarobisz w formie PITów, VATów, ZUSów, srusów, pierdusów i milionów innych sposobów na pozbawienie cię dochodu, wymyślonych przez natchnionych p. osłów. A, z tego co zostanie możesz na przykład płacić raty leasingowe.

nie kazdy ma takie rozeznanie w prowadzeniu dzialanosci jak Ty sympatyczny kolego

Na pewno mam rozeznanie nieco większe od Twojej umiejętności samodzielnego formułowania zdań - bo widzę u Ciebie głównie cytaty. Nie irytuj mnie, bo szczególnie na zaległości państwa polskiego względem mnie o nadpłacony VAT mam uczulenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to cytat zaczyna sie i konczy takimi znaczkami " " albo tekst jest pochyly u mnie tego brak wiec to nie sa cytaty

 

co do mojego obrazka mam to w glebokim powazaniu co o nim i o mnie sadzisz jak juz napisalem po prostu podobaja mi sie te dwa loga

a historie wiewiorki obejrze jak sie sciagnie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozumiaslem i juz chyba nie zrozumiem calego zamieszania z "ciezarowkami" i leasingiem. :(

Jest jeszcze inny kraj na swiecie, gdzie nie mozna kupic na firme normalnego samochodu? Dlaczego nie ciesza sie, ze ludzie chca cos robic by zarobic pieniadze i zaplacic (normalne) podatki? Polska zawsze miala talent do stawiania wszystkiego na glowie. :(

 

BTW: Ostroznie z Type-R, bo majac 10 lat nie wszystko chlopak rozumie ale moze za nastepne 15 troche do niego dotrze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...