Skocz do zawartości

Outback 2.0D-gaśnie podczas wciskania sprzęgła


Endrju75

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie kalibracja czasem sie wlacza, ale na przegladzie przy 45tys wyregulowali wtryskiwacze na moja prosbe bo zima przy zimnym silniku strasznie tluklo i halasowalo, tak jakby silnik smarowania nie mial. Mam porownanie z autem znajomych, ktore na zimnym nawet w zime jest minimalnie glosniejsze od naszego. Moze w tym tez tki przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jakiś czas temu odbyłem podróż do Krakowa i przy okazji do serwisu Subaru.

Tam wgrali mi nowy soft i jest ok (choć upałów teraz jak na lekarstwo :) by na 200% stwierdzić skuteczność).

Jednak przy wgrywaniu softu zmieniają też inne parametry np. dotyczące łagodniejszego ruszania-spalania sprzęgła.

Nie byłem tym zbytnio zachwycony zwłaszcza, że powiedzieli mi o tym po wszystkim i dopiero jak się sam zapytałem. Przyznaję łatwiej się teraz rusza choć trochę czuje się ten początkowy brak mocy.

 

Mi "kalibruje" się dosyć często więc można prosić o trochę więcej szczegółów na temat czyszczenia wtryskiwaczy , a może Pan Andrzej Koper coś powie na ten temat.

 

Tak już z innej beczki.

Mi też się powoli kończy gwarancja a SIP milczy w sprawie jej przedłużenia.

Zastanawiałem się na zmianą samochodu ale te którymi jeździłem naprawdę nie stanowiły żadnej konkurencji dla Subaru (w podobnym przedziale cenowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przyłączę z prośbą o parę słów na temat czyszczenia wtryskiwaczy - objawy u mnie to dość częsta kalibracja, nienormalnie twarda praca na zimno i "fochy" silnika - jednego dnia działa jak nowy, innego jest warkotliwy i mułowaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem czyszczone wtryski w MTS w Dzierżoniowie , od tamtej pory kalibrację miałem chyba tylko 1 raz a zrobiłem ponad 2500 km , po samym zabiegu silnik pracuje zdecydowanie ciszej i bardzo równo , zauważyłem też że lepiej i szybciej wchodzi na obroty , lepiej=bez zbędnego hałasu i drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...