Skocz do zawartości

Cisnienie oleju???


RTR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem. Po zamontowaniu wskaznikow temp i cisnienia oleju zaobserwowalem ze cisnienie oleju przy temperaturze 100 stopni C cisnienie spada do ok 1,5-1,7 BAR'a. Jezdze na Mobilu 5W-50. Przy 90 stopniach jest w granicach 1,9-2,0 Bary. To jest normalne. Jak tak to jakie bedzie cisnienie przy 120 stopniach?? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTR, przede wszystkim określ jakie maksymalne temperatury oleju osiągasz i do czego służy auto, jaki masz przebieg i stan silnika. Wtedy trzeba dobrać odpowiedni olej i ewentualnie pomyśleć o chłodnicy oleju jeśli temp.dochodzi do 120st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak:

Przebieg to 201kkm

Auto sluzy do jazdy na codzien ale nie ukrywam ze lubie pocisnac i czasem jakis KJS z nudow sobie pojade;) Na wieksze pojezdzawki nie moge trafic ;) (terminy zawsze mi nie pasuja)

Co do temp 120st jeszcze do niej nie doszedlem ;) ale zastanawia mnie jakie bedzie cisnienie jak do tego dojdzie.

Jesli chodzi o stan silnika to raczej jest dobry nie liczac Piston slap'a ;) Nie dymi nie pali oleju.

Chlodnica oleju to mi strasznie dlugo chodzi po glowie tylko nie wiem czy tak naprawde jest mi ona na 100% potrzebna/konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej sobie na lato olej 10W50, 10W60 lub 15W50 polecam Motul, Millers, Valvoline - będą lepiej trzymać ciśnienie w wyższych temperaturach. Temperatura oleju nie powinna przekraczać 110 max 120 st. , jak przekracza to potrzebna chłodnica oleju.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 stopni C cisnienie spada do ok 1,5-1,7 BAR'a. Jezdze na Mobilu 5W-50. Przy 90 stopniach jest w granicach 1,9-2,0 Bary. To jest normalne. Jak tak to jakie bedzie cisnienie przy 120 stopniach??

RTR,

 

To zależy od oleju (największe znaczenie ma tu wskaznik lepkości ). Normalne,że ciśnienie maleje wraz z temperaturą i to mocno.Sama wartość ciśnienia nie jest wyznacznikiem dobrego smarowania,bo ważniejsze,żeby był łatwy przepływ oleju

(chłodzenie) niż uciekanie przelewem na pompie do miski .Przy tych bardziej lepkich szanuj prawego buta zanim nie rozgrzejesz.

 

Wszystkim Kolegom życzę: żadnych jaj z autami na świeta… :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to jakie bedzie cisnienie przy 120 stopniach?? :shock:

 

może nawet zejść sporo poniżej 1.0 bara, nawet granice 0,6 -0,7 , wszystko zalezy od oleju, kondycji silnika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nawet zejść sporo poniżej 1.0 bara, nawet granice 0,6 -0,7 , wszystko zalezy od oleju, kondycji silnika itp.

 

Aha bo ktos mnie gdzies wystaraszyl ze jak spadnie ponizej 1,5 bara to papapa panewki. To na jakim cisnieniu Warning ustawic. Teraz jest ok 1,6-1,5 Bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTR, najpierw zmień sobie olej na lato na coś gęstszego niż ten 5W50 czyli to co ci wyżej napisałem i zobacz jak się uplasują ciśnienia i temperatury i wtedy sobie warna ustaw tak jak Kropkowicz napisał i będzie ok. A ten rzadszy olej co masz teraz to sobie na zimę zalewaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam jakie ciśnienie powinno byc przy oleju 15w50 motul przy temperaturze 90 stopni? I przy jakich obrotach.. Chce porównać a nie mam z kim.

Ja mam 5bar na zimnym a przy 90 na wolnym okolo2.5-3 a przy 3000rpm 4,2 a przy pełnym gazie 6.1-6.3 to dobrze mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźniki autogauge jakieś a czujnik jest "na" filtrze oleju... Jak bede jechał zaraz postaram sie zagrażać olej do 100 i zobaczę odczyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźniki autogauge jakieś a czujnik jest "na" filtrze oleju... Jak bede jechał zaraz postaram sie zagrażać olej do 100 i zobaczę odczyty

 

Ano własnie , podepnij czujnik w magistrale olejowa albo w bloku albo w głowicy , to zobaczysz realne wyniki a nie pogodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wskaźniki autogauge jakieś a czujnik jest "na" filtrze oleju... Jak bede jechał zaraz postaram sie zagrażać olej do 100 i zobaczę odczyty

 

Ano własnie , podepnij czujnik w magistrale olejowa albo w bloku albo w głowicy , to zobaczysz realne wyniki a nie pogodę ;)

 

 

Dodam tylko od siebie, ze AutoGauganom nie mozna ufac. W sezonie wymienilem, czujnik, zegar, calosc :D Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyty do 100 stopni mam podobne a moze nawet większe wartości tylko nigdy nie mam temperatury oleju 110-120.. U mnie wrx ma lekko jak cholera...

 

A jakie wartości pod obciążeniem?

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...