Skocz do zawartości

ASO Subaru na ul. Conrada w Krakowie


ALEX

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się, czy umiejścić ten temat w Dziale Technicznym, czy tutaj. Zdecydowalem, że będzie to odpowiednie miejsce, ponieważ mam nadzieję, że przeczyta go m.in. Dyrekcja.

W swoim WRXie mialem problem z pomiarem ciśnienia doładowania. Wskaźniki w aucie pokazywały ciśnienie w granicach 1.3~1.5 Bara, dlatego postanowilem zbadać sprawę przy użyciu komputera serwisowego w jednym z serwisów ASO (nie napiszę w jakim mieście). Okazało się, że tam max odczyt daje ~0.7Bara, czyli mniej niż w seryjnym aucie. Proponowano nawet podkręcić ciśnienie. Ja jednak udałem się do innego nieautoryzowanego serwisu, gdzie cisnienie sprawdziłem zwykłym manometrem. Okazało się, że wartości pokrywają się z zegarami zamontowanymi w aucie. Udałem się więc do ASO na Conrada, gdzie komputer serwisowy pokazał znowu ~0.7 Bara. Sprawa bardzo dziwna: cztery odczyty - 2 wykonane dwoma różnymi komputerami sewisowymi + 2 wykonane dwoma różnymi manometrami. Sprawą zajął sie Pan Łukasz z ASO Emil Frey. Sprawdzał wszystko co możliwe. Juz myślałem,że wkońcu sie podda bo wszelkie mozliwe usterki stopniowo zostały wykluczone. On jednak wpadł na pomysł zaglądniecia do komputera. Z pewnym nedowierzaniem zgodziłem się na to. I tu okazało się, że człowiek ma pojęcie o Subaru. Trafił w dziesiątkę. Poprzedni właściciel zamontował box'a, który ogłupiał ECU.

Jestem pełen uznania dla Pana Łukasza za rzetelne podejście do mojego auta i jego fachową wiedzę!!!Nie usłyszałem ani przez chwilę z jego ust słów w stylu: "nie wiem co to jest", czy "ten typ tak ma"

Również bardzo spodobała mi się miła i życzliwa atmosfera panująca w całym serwisie.

Bardzo wszystkim dziękuję. Z mojego doświadczenia mogę polecić ten serwis innym forumowiczom

Panie Dyrektorze!Oby tak działali wszyscy pracownicy Sieci Subaru w Polsce

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawą zajął sie Pan Łukasz z ASO Emil Frey.
Z pewnym nedowierzaniem zgodziłem się na to. I tu okazało się, że człowiek ma pojęcie o Subaru. Trafił w dziesiątkę. Poprzedni właściciel zamontował box'a, który ogłupiał ECU.

 

Potwierdzam Pan Łukasz zna się na rzeczy i jest jedną z niewielu osób, które znają się na Subaru. Niestety na ul. Conrada nie wszyscy mechanicy mieli zawsze do czynienia z Subaru. Jednak Pana Łukasza mogę polecić, ponieważ również u niego był mój pupil serwisowany pod względem elektroniki na ul. Dworskiej a teraz jest na Conrada.

 

Wielkie podziękowania za opiekę Łukasz

 

:mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinJ, napewno nie laduje mu 1,3-1,5 ... ten box tak oglupial kompa ze pewnie mu ok 0,7 faktycznie ladowalo...

OGS!!!Ładowało!Na szczęście miałem zegary i nigdy nie dopuszczałem do takiego cisnienia. Auto nie szło, bo ECU parametry dostosowywał do 0.7 Bara. Teraz jest dużo lepiej, a cisnienie mniejsze :!: Nie tylko w Polsce mamy tunerów-fachowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Dziękuję bardzo - przyznam szczerze, że wpis ten jest dla mnie bardzo miły !

 

Na Conrada naprawiamy w dalszym ciągu również samochody Renault - szkoda tracić posiadane know-how. Jednocześnie nie bardzo mi odpowiadało "przeganianie" klientów, którzy byli rzyzwyczajeni do miejsca i ludzi.

Jednocześnie mechanicy "Renault" stopniowo nabierają wiedzy na temat Subaru.

W myśl zasady "nie od razu Kraków zbudowano" będą także w Subaru coraz lepszymi fachowcami.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo - przyznam szczerze, że wpis ten jest dla mnie bardzo miły !

Był bardzo szczery!Sam wielokrotnie krytykowałem ASO Subaru, dlatego poczułem się zobowiązany do napisania tej opinii. Oby tak dalej!

Pozdr

 

Uwaga!(moje posty nie są sponsorowany przez Subaru Import Polska ani Emil Frey :mrgreen: ) :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...