Skocz do zawartości

MacBook vs Thinkpad


Lucass

Rekomendowane odpowiedzi

Mac-i Pro sa używane przez wielu profesjonalistów a system jest używany trzez ludzi którzy widzą w nim masę zalet.

właśnie Ci parę linijek wyżej próbowałem udowodnić, że profesjonaliści (obracam się sporo między realizatorami, muzykami i grafikami) przechodzą systematycznie na PC i są z tej zmiany zadowoleni :lol:

zanim dojdę do wniosku, że jako ofiara Pana Jobsa i jego tricków marketingowych, za wszelką cenę musisz udowodnić sobie, że dokonałeś dobrego wyboru, proponuję na zakończenie naszej miłej polemiki stwierdzić, że po prostu obaj mamy rację :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

właśnie Ci parę linijek wyżej próbowałem udowodnić, że profesjonaliści (obracam się sporo między realizatorami, muzykami i grafikami) przechodzą systematycznie na PC i są z tej zmiany zadowoleni :lol:

 

Xanadu , robią tak ze względu na koszty ,przyzwyczajenia,dostępność itd. :) W firmie korzystamy z usług studiów reklamowych w których notabene czasami bywałem w celu załatwienia czegoś i oczywiście więcej tam PieCów ponieważ po prostu są tańsze w eksploatacji ,upgrade itd.i to jest dla nich najważniejsze. Musisz również pamiętać że w Polsce Mac-i to jeszcze egzotyka :) Mac-i sa używane na bardzo małą skale w porównaniu np. do krajów jak : Niemcy , Włochy , UK ,US - pewnie domyślasz się dlaczego.

 

zanim dojdę do wniosku, że jako ofiara Pana Jobsa i jego tricków marketingowych, za wszelką cenę musisz udowodnić sobie, że dokonałeś dobrego wyboru, proponuję na zakończenie naszej miłej polemiki stwierdzić, że po prostu obaj mamy rację :lol:

 

Niesłuszne stwierdzenie , naprawdę :? .Jestem po prostu zadowolony z zakupu Mac-a i to baaardzo , zresztą po namowach i próbach tego sprzętu u znajomych. Wcześniej miałem podobne podejście jak np. Ty , naprawdę.

Ludzie w naszej ojczyźnie generalnie nie znają Mac-ów a niechęć do Jobsa to takie typowo polskie zachowanie w kierunku ludzi co odnoszą sukcesy.

 

Myślę że faktycznie czas skończyć tą polemikę a finał jest taki że obaj jesteśmy zadowoleni ze swoich sprzętów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że faktycznie czas skończyć tą polemikę a finał jest taki że obaj jesteśmy zadowoleni ze swoich sprzętów :D

no i fajnie :lol:

obiecuję, że przy kolejnej zmianie lapka (być może w przyszłym roku), wezmę pod uwagę również MacBooka z wyświetlaczem 13" i prockiem i7, o ile jakość się nie pogorszy, a różnica cenowa z ThinkPadem będzie niewielka

nie wiem tylko, jak odzwyczaję się od tego czerwonego pipka jako myszy? :lol:

to rewelacyjne rozwiązanie, znacznie lepsze od wszelkiej maści touchpadów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko, jak odzwyczaję się od tego czerwonego pipka jako myszy? :lol:

to rewelacyjne rozwiązanie, znacznie lepsze od wszelkiej maści touchpadów :lol:

 

Przyznaję że ja też polubiłem całkiem tego pipka i mysza może być zbędna , ale też nie jednokrotnie mnie wkurzył kiedy kursor sam sobie wedruje po ekranie bez użycia mojego palucha :)

 

Co do toucha to ja tego też niecierpię . Apple-owski Multitouch to jednak całkowicie co innego. Możesz się nim pobawić w którymś z Ispot-ów ale też pamiętaj że nie koniecznie po paru mniutach całkowicie sie do niego przyzwyczaisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezmę pod uwagę również MacBooka

Zastanów się nad MacBookiem Pro, jeżeli dużo pracujesz na laptopie. Podświetlana klawiatura jest bardzo praktyczna.

dzięki za sugestię - w ThinkPadzie mam diodę oświetlającą klawiaturę i tego typu rozwiązania są bardzo praktyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za sugestię - w ThinkPadzie mam diodę oświetlającą klawiaturę i tego typu rozwiązania są bardzo praktyczne

 

Ja nawet zapomniałem że ta lampka w ogóle jest :lol:

Ja tam czesto z niej korzystam :D

I jedna z najwiekszych zalet thinkpadów jest właśnie ta czerwona łechtaczka :mrgreen::lol:

Oczywiście pomijając pancerność :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedna z najwiekszych zalet thinkpadów jest właśnie ta czerwona łechtaczka :mrgreen::lol:

Oczywiście pomijając pancerność :twisted:

 

W Dell-ach a na pewno tych biznesowych jak Latitude E6410 też ta łechtaczka jest tylko że niebieska :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta łechtaczka to sie moze schowac przy touchpadzie z MacBooka. Uzywam tego laptopa jeden dzien i na poczatku bylo "gdzie tu sa klawisze PgUp, PgDw, Home, End itd?", czesto ich uzywalem na stacjonarnym kompie. Okazuje sie ze wszytkie te funkcje i nawet wiecej mozna wykonac na touchpadzie, jest nawet prawy przycisk myszki i nie trzeba wciskac zadnego dodatkowego klawisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta łechtaczka to sie moze schowac przy touchpadzie z MacBooka. Uzywam tego laptopa jeden dzien i na poczatku bylo "gdzie tu sa klawisze PgUp, PgDw, Home, End itd?", czesto ich uzywalem na stacjonarnym kompie. Okazuje sie ze wszytkie te funkcje i nawet wiecej mozna wykonac na touchpadzie, jest nawet prawy przycisk myszki i nie trzeba wciskac zadnego dodatkowego klawisza.

ja też często korzystam z tych klawiszy i akurat nie uważam, że to ja jako klient powinienem się przyzwyczajać do Pana Jobsa, ale on powinien do moich potrzeb :lol:

nie przesądzam naturalnie i w tym przypadku nie jestem konserwatystą, ale gdyby Jobs zaproponował w samochodach zamianę pedałów gazu i hamulca, bo tak lepiej i wygodniej, to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdyby Jobs zaproponował w samochodach zamianę pedałów gazu i hamulca, bo tak lepiej i wygodniej, to co?

Probowales jezdzic takim samochodem? Pewnie nie, bo nikt takiego jeszcze nie zrobil, ale gdybys sprobowal i okazalo sie ze jest to wygodniejsze to bys sie cieszyl i zastanawial dlaczego nikt nie wpadl na ten pomysl wczesniej. Gdyby sie tak zastanowic, to sterowanie za pomoca klawiatury w interfejsie graficznym jest malo naturalnym sposobem. Sprobuj cos narysowac w Paincie za pomoca klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sie tak zastanowic, to sterowanie za pomoca klawiatury w interfejsie graficznym jest malo naturalnym sposobem. Sprobuj cos narysowac w Paincie za pomoca klawiatury.

Może i nie jest naturalny, ale zdecydowanie najszybszy. Nie bardzo wyobrażam sobie by w arkuszu kalkulacyjnym albo edytorze tekstu tracić czas na jeżdżenie myszą po menu i klikanie potrzebnych opcji. Większość zadań robię za pomocą kombinacji klawiszy - bo tak jest szybciej. Zamykanie okien, przełączanie się między nimi, zmiana wirtualnych pulpitów czy nawet uruchamianie aplikacji - tutaj klawiatura jest nieoceniona :)

Do rysowania mysz zdecydowanie lepsza, ewentualnie tablet (ten z rysikiem co pad od myszy przypomina - a nie iPad ;) ).

A co do wygody sterowania to ostatnio moja ulubiona kombinacja to trackpoint do poruszania kursorem myszy a touchpad do przewijania ekranu na wszystkie strony - wtedy nie trzeba przenosić palców nad klawisze PgUp i PgDown :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też często korzystam z tych klawiszy i akurat nie uważam, że to ja jako klient powinienem się przyzwyczajać do Pana Jobsa, ale on powinien do moich potrzeb :lol:

nie przesądzam naturalnie i w tym przypadku nie jestem konserwatystą, ale gdyby Jobs zaproponował w samochodach zamianę pedałów gazu i hamulca, bo tak lepiej i wygodniej, to co?

 

Xanadu , lada chwila wejdzie na Mac-i OS Lion. Interfejs będzie podobny to tego z Ipad-a a co za tym idzie będzie się zajefajnie latało po pulpicie w połączeniu z Multitouch-em.

Proponuję poczytać na http://imagazine.pl/2011/02/27/mac-os-l ... -wrazania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sie tak zastanowic, to sterowanie za pomoca klawiatury w interfejsie graficznym jest malo naturalnym sposobem. Sprobuj cos narysowac w Paincie za pomoca klawiatury.

no i tu ponownie dochodzimy do wniosku, że każdemu wg jego potrzeb :lol:

ja używam laptopa głównie do prac biurowych, poczty, przeglądania netu, więc pewnie nawet 2 x prostszy, niż ten co mam, w zupełności by wystarczył :D

do oglądania filmów są TV (na których nota bene też można latać po necie), do słuchania muzyki sprzęt audio, do grania konsole, do celów profesjonalnych są zaawansowane kompy stacjonarne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sie tak zastanowic, to sterowanie za pomoca klawiatury w interfejsie graficznym jest malo naturalnym sposobem. Sprobuj cos narysowac w Paincie za pomoca klawiatury.

To zedytuj (w stopniu podstawowym- na przykład zrób miniaturki 1000 plików do wymiaru 150x$(proporcja)px) myszką. Naklikasz się, power user zrobi sobie akcję do odegrania albo z klawiatury sobie bedzie latał skrótami klawiszowymi.

Linuksiarz/Power MacOS X user zrobi

for plik in *.jpg; do
 convert -thumbnail 150 $plik $plik_miniaturka.jpg
done

.

 

Sam na swoich komputerach mam tylko Linuksa (którego używam już 6 lat bez przerwy jako świadomy wybór) i zdążyłem sobie dostosować środowisko pod siebie. Chrome steruje z klawiatury (pgUP/pgDOWN + strzałki / tab / ctrl + l / ctrl + tab / ctrl +t / ctrl + shift + t etc), przełączanie sie miedzy programami też z klawiatury, odpalanie ich - również.

Do tego skrót klawiszowy do terminala tekstowego wysuwanego z krawędzi ekranu (jak w Quake ]|[ ).

 

Całość ma służyć zwiększeniu produktywności. Ręce są cały czas na klawiaturze, czas spędzony na tym, że palec wskazujący jest na łechtaczce został ograniczony do minimum. Nie ma potrzeby przemieszczania dłoni w celu użycia TouchPada tak, jak w wielu innych laptopach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZX Spectrum

i Saboteur - wymiatał.

jeszcze mam zx+ w swoim muzeum a saper to b ylo cos :mrgreen::mrgreen:

jaszcze pamietam takieo amstrada 1640 z dwoma napedami 5.1/4 na ktorym uczylem sia bzika

 

-- 9 kwi 2011, o 21:13 --

 

a kto pamieta odre 300 i fortran??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demineur to znaczy saper pierwsza gra na ZXspectrum + 64bity

odra 300 to taki polski komputer z lat 70 (jak sala gimnastyczna) i jezyk programowania to byl "fortran" pisany na kartach perforowanych.

Amstrad 1640 - pc bez dysku twardego z dwoma napedami na dyskietki flopy 5i1/4 cala, z winda 3.1 i consola do programowania basic(visual jeszcze nie istnial)

 

historia,nostalgia

byla jeszcze taka zabawka jak thomson nie do pojecia i nie do ogarniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba wiesz co?

age_check.jpg

Co wpiszesz w rubryke odpowiedzi? :mrgreen:

 

--edit

myslalem, ze chodzi Ci o ZX Spectrum i resztę.

Co do mojego posta: Na pewnym poziomie zaawansowania zaczniesz sam tworzyć swoje środowisko pracy, sam zauważysz co Cię spowalnia a co Ci daje przyspieszenie pracy. Próba zmuszenia Cię do czegoś (bo twórca uważa, że tak jest lepiej) nie zawsze będzie przez Ciebie przyjęta- po prostu już dawno będziesz piętro wyżej.

Dla mnie czymś takim jest "myszkowość" - latanie kursorem po ekranie i klikanie, gdzie tylko się da, nie tylko myszką ale i miniaturowym touchpadem (to już masochizm) jest nieefektywne.

 

Policz czas, który zajmuje Ci zdjęcie ręki z klawiatury, przesunięcie kursora i powrót ręki na miejsce.

W moim przypadku ruchy te zostały ograniczone do minimum- wszystkie podstawowe czynności wykonuje skrótami klawiaturowymi, ba- często nie piszę nic ponad to, by zaprogramować pętlę, która to za mnie wykona.

Ręce mam caly czas na klawiaturze, na ruszenie kursorem potrzebuje tylko przemiescic palec wskazujacy, czyli przesuwa sie z litery F na obszar pomiedzy G i H) wiec narzut czasu jest minimalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...