Skocz do zawartości

MacBook vs Thinkpad


Lucass

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A wracając do tematu wątku... W latach 2002-2006, gdy studiowałem i w szkole pracowałem tylko na maku, posiadanie maka miało sens. Nieporównywalnie stabilniejszy system niż windows XP lub starsze. Przepaść jakościowa. Od czasów visty (pod warunkiem minimum 4gb ramu) jakość maka się zdezaktualizowała. Generalnie vistę miałem 3 lata i uważam, że to bardzo udany system. Pewnie błędem było używanie go w słabszych jednostkach i stąd zła fama. Od roku siedzę na windowsie 7, który uważam za przekozacki system.

 

Tak więc jabłko vs. piec - temat jest stary jak świat i zawsze część ludzi po jednej stronie, część po drugiej, a każda z nich w czymś lepsza, w czymś gorsza... Konkludując, Oba systemy są dobre. Jeden ładniejszy (no wiadomo że jabłko), drugi przyjaźniejszy grom, oprogramowaniu. Osobiście, zawsze używałem/ potrzebowałem mocnego komputera, stąd cieszę się, że w cenie 7k kupię mega kozaka lapka, gdy mak w tej cenie sprzedaje coś bardzo standardowego. Gdy zbuduję dom, postawię sobie tam maczka, bo to ładny mebel.

 

A tak w ogóle to czekam aż google zrobi coś swojego. Myślę że to będzie rewolucja. Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie vistę miałem 3 lata i uważam, że to bardzo udany system.

 

 

 

Że co :?: :shock: Musisz chyba mieć małe wymagania. Gdzieś tam nawet same pany z Microsoft-u się przyznały do popełnienia jakiś błędów tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, zawsze używałem/ potrzebowałem mocnego komputera, stąd cieszę się, że w cenie 7k kupię mega kozaka lapka, gdy mak w tej cenie sprzedaje coś bardzo standardowego.

To jest tak samo jak z samochodami. Niby mozna taniej kupic Skode Octavie z wiekszym bagaznikiem i takim samym silnikiem oraz skrzynia, ale wiele osob woli np Audi A3.W tym przykladzie mamy do czynienia tylko ze sprzetem, w przypadku Apple vs reszta swiata dochodzi do tego jeszcze oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zedytuj (w stopniu podstawowym- na przykład zrób miniaturki 1000 plików do wymiaru 150x$(proporcja)px) myszką. Naklikasz się, power user zrobi sobie akcję do odegrania albo z klawiatury sobie bedzie latał skrótami klawiszowymi.

Linuksiarz/Power MacOS X user zrobi

 

 

Hmm.. Policzyłem i zajmuje to jakieś 5-6 kliknięć :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak samo jak z samochodami. Niby mozna taniej kupic Skode Octavie z wiekszym bagaznikiem i takim samym silnikiem oraz skrzynia, ale wiele osob woli np Audi A3.W tym przykladzie mamy do czynienia tylko ze sprzetem, w przypadku Apple vs reszta swiata dochodzi do tego jeszcze oprogramowanie.

i właśnie dlatego więcej ludzi jeździ Skodami :lol:

naturalnie jest część kierowców potrzebujących afiszować się marką i na tym właśnie polega marketing :lol: podobnie jak porównanie TV Sony, czy Panasonic do Samsung lub LG - różnica w jakości oglądania praktycznie żadna, a cena ok. 40 - 50% niższa :lol:

tymi wszystkimi przykładami próbujemy udowodnić, że to co aktualnie posiadamy lub chcielibyśmy posiadać spełnia nasze oczekiwania - i jeżeli tak jest to fajnie, bo właśnie o to chodzi :lol:

jeżeli natomiast w większości kierujemy się wyglądem, modą, pozycjonowaniem marki, nobilitacją w jakiejś grupie, to jesteśmy trochę frajerzy :D

łatwo mi to pisać, ponieważ osobiście jestem często tym frajerem i daję się marketingowcom wpuścić w nie do końca potrzebny mi towar - mógłbym tu sporą listę wymienić :D

pewną dojrzałością społeczną jest umiejętność odszukiwania takich faktów i przyznawania się do nich - ja się cały czas uczę :lol:

 

-- 10 kwi 2011, o 07:35 --

 

Oj tam oj tam

widzę, że Kolega słucha TokFM i Cezarego Łasiczki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie vistę miałem 3 lata i uważam, że to bardzo udany system.

 

 

 

Że co :?: :shock: Musisz chyba mieć małe wymagania. Gdzieś tam nawet same pany z Microsoft-u się przyznały do popełnienia jakiś błędów tego systemu.

tez uzywalem Visty x64 przez 4 lata i jakos nie do konca rozumiem o co chodzi, dlaczego ta Vista jest taka straszna? Ale przyznaje ze Win7 jest o wiele lepszy i bardzo mi sie podoba :)

Aczkolwiek ostatnio czesciej uzywam Ubuntu - ale to glownie z powodu wykonywanej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, zawsze używałem/ potrzebowałem mocnego komputera, stąd cieszę się, że w cenie 7k kupię mega kozaka lapka, gdy mak w tej cenie sprzedaje coś bardzo standardowego.

To jest tak samo jak z samochodami. Niby mozna taniej kupic Skode Octavie z wiekszym bagaznikiem i takim samym silnikiem oraz skrzynia, ale wiele osob woli np Audi A3.W tym przykladzie mamy do czynienia tylko ze sprzetem, w przypadku Apple vs reszta swiata dochodzi do tego jeszcze oprogramowanie.

 

Dokładnie tak :) Do pracy potrzebuję coś pokroju skody - przede wszystkim mocne, dobre, wygodne, no i cieszę się że przy okazji tanie ;)

 

-- N kwi 10, 2011 8:51 am --

 

Generalnie vistę miałem 3 lata i uważam, że to bardzo udany system.

 

 

 

Że co :?: :shock: Musisz chyba mieć małe wymagania. Gdzieś tam nawet same pany z Microsoft-u się przyznały do popełnienia jakiś błędów tego systemu.

tez uzywalem Visty x64 przez 4 lata i jakos nie do konca rozumiem o co chodzi, dlaczego ta Vista jest taka straszna? Ale przyznaje ze Win7 jest o wiele lepszy i bardzo mi sie podoba :)

Aczkolwiek ostatnio czesciej uzywam Ubuntu - ale to glownie z powodu wykonywanej pracy.

 

Też używałem Visty x64. Do tego 8gb szybkiego ramu, dobra karta graf., szybkie dyski.

Problem zniechęcenia do Visty siedzi głębiej. Miała zły start i przylgnęła do niej etykieta bubla. A z drugiej strony, według wielu Polaków, zespół Ich Troje jest fajny... :shock:

Co do podziału pomiędzy użytkownikami jabłka, a nie-jabłka... Microsoft jest trochę jak Dacia Logan. To samochód mocno niepożądany. Źle się kojarzy, brzydki. Od znajomego który pracuje w Renault wiem jednak, że są to bardzo dobre auta. Obok nowej Dacii postawmy przykładowo nową 911. Obydwa są nowe, jeżdżą, obydwa mają wycieraczki, światła... Natomiast jeden z nich wygląda lepiej, a drugi jest tańszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :) Do pracy potrzebuję coś pokroju skody - przede wszystkim mocne, dobre, wygodne, no i cieszę się że przy okazji tanie

Gdybys dostal w prezencie, to wolalbys Octavie czy A3?

Też używałem Visty x64. Do tego 8gb szybkiego ramu, dobra karta graf., szybkie dyski.

Problem zniechęcenia do Visty siedzi głębiej. Miała zły start i przylgnęła do niej etykieta bubla.

To sie kluci z tym co napisales powyzej, zeby sam system mogl dobrze dzialac, trzeba miec super komputer (ktory jest drogi).

OS X dziala o wiele lepiej od Visty na takim samym sprzecie i 2GB pamieci.

Aczkolwiek ostatnio czesciej uzywam Ubuntu - ale to glownie z powodu wykonywanej pracy.

Jaka to praca ze wymaga Ubuntu? Nie ma odpowiednich programow na Windows? Przeciez windows ma najbogatsza biblioteke oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny ThinkPad nowej serii X i MacBook Pro są zbliżone...

pozostaje pytanie, czy jest sens kupować Apple, skoro będę korzystał jedynie z programów pod Win7?

pewnie, że można zainstalować Windows na Mac'u, ale gdzie wtedy ta "legendarna" wyjątkowość Apple?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny ThinkPad nowej serii X i MacBook Pro są zbliżone...

Ciesze sie ze w koncu doszlismy do wniosku ze sprzet Apple nie jest 2-3 razy drozszy od sprzetu konkurencji o podobnych mozliwosciach (jak to bylo kilka razy sugerowane w innym temacie).

pozostaje pytanie, czy jest sens kupować Apple, skoro będę korzystał jedynie z programów pod Win7?

pewnie, że można zainstalować Windows na Mac'u, ale gdzie wtedy ta "legendarna" wyjątkowość Apple?

Jezeli ktos uzywa komputera do jakiegos jednego specyficznego zadania, ktore wymaga jakiegos konkretnego oprogramowania, ktore istnieje tylko pod Windows, to nie ma to duzego sensu.

Jednak dla wiekszosci uzytkownikow nie bedzie to mialo znaczenia, poniewaz biblioteka oprogramowania na OS X jest na tyle bogata, ze mozna znalec wersje programow z Windowsa lub ich funkcjonalny odpowiednik. Jest np MS Office na OS X. Mozna tez sprawdzic czy ten program tylko pod Windows zadziala pod WINE i uczywac go cieszac sie stabilnoscia, szybkoscia i bezpieczenstwem OS X'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze w koncu doszlismy do wniosku ze sprzet Apple nie jest 2-3 razy drozszy od sprzetu konkurencji o podobnych mozliwosciach (jak to bylo kilka razy sugerowane w innym temacie).

Mozna tez sprawdzic czy ten program tylko pod Windows zadziala pod WINE i uczywac go cieszac sie stabilnoscia, szybkoscia i bezpieczenstwem OS X'a.

ja tego nie sugerowałem... zresztą ten temat nie służy do porównywania Apple z Acerem tylko z ThinkPadem :lol: i zdaje się nikt nie pisał, że jest droższy 2 - 3 razy, a "jedynie" 30 - 40% :D

co dotyczy drugiej części Twojej wypowiedzi, to zupełnie nie mogę się z tym zgodzić...

mam kupić samochód hybrydowy, żeby potem szukać stacji, na której mogę go zatankować???

bo tak zrozumiałem konieczność szukania specjalnego oprogramowania pod OS X...

i jeszcze raz powtarzam: MNIE ŻADEN Z MOICH 5 KOMPUTERÓW PC Z WINDOWSAMI (XP oraz Win7) NIGDY NIE ZAWIÓDŁ!!!!! a jeden z nich ma już 10 lat...

mogę się opierać na moim namacalnym doświadczeniu - nie sparzyłem się na PC i pewnie to jest podstawowa przyczyna, że nie przekonuje mnie argumentacja zwolenników Apple... :P

no i vice versa, jak mawiają blondynki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dotyczy drugiej części Twojej wypowiedzi, to zupełnie nie mogę się z tym zgodzić...

mam kupić samochód hybrydowy, żeby potem szukać stacji, na której mogę go zatankować???

bo tak zrozumiałem konieczność szukania specjalnego oprogramowania pod OS X...

Przeciez jak kupisz nowy komputer z Windowsem to tez musisz szukac specjalnego oprogramowania pod Windows, wiec jaka jest tu roznica?

 

i jeszcze raz powtarzam: MNIE ŻADEN Z MOICH 5 KOMPUTERÓW PC Z WINDOWSAMI (XP oraz Win7) NIGDY NIE ZAWIÓDŁ!!!!! a jeden z nich ma już 10 lat...

mogę się opierać na moim namacalnym doświadczeniu - nie sparzyłem się na PC i pewnie to jest podstawowa przyczyna, że nie przekonuje mnie argumentacja zwolenników Apple...

Ja tez tak myslalem jeszcze rok temu, uzywalem XP i przez chwile W7. Z Vista mam do czynienia tylko jak naprawiam laptopa rodzicow (Acer, ma wieczne problemy z wracaniem ze stanu uspienia). Pozniej sprobowalem czegos innego i moj desktop lepiej dziala z OS X, a netbook z wersja Ubuntu zbudowana dla EEE Pc (caly sprzet dziala od razu po instalacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft jest trochę jak Dacia Logan. To samochód mocno niepożądany. Źle się kojarzy, brzydki. Od znajomego który pracuje w Renault wiem jednak, że są to bardzo dobre auta. Obok nowej Dacii postawmy przykładowo nową 911. Obydwa są nowe, jeżdżą, obydwa mają wycieraczki, światła... Natomiast jeden z nich wygląda lepiej, a drugi jest tańszy :)

 

 

Napisz dlaczego nie jeździsz tym Logan-em. :?: Lubisz pewnie auta i dla tego wolisz Subaru który przecież służy do tego co Dacia czyli do jeżdżenia.

 

Ja się wychowałem na kompach i bardzo je lubię a Mac-i dają mi przyjemność z samego obcowania z nimi podobnie jak kiedyś z takim Commodore , Amiga.

 

Apple to nie tylko lepsza obudowa czy system , ten sprzęt ma także swoje rozwiązania które czynią pracę ergonomiczniejszą , przyjemniejszą ,lepszą.

 

-- N kwi 10, 2011 3:56 pm --

 

pozostaje pytanie, czy jest sens kupować Apple, skoro będę korzystał jedynie z programów pod Win7?

 

 

Kupując Mac -a nie instaluj windy i używaj programów pod OS-a które są po prostu lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer, ma wieczne problemy z wracaniem ze stanu uspienia

Mam to samo w HP pavilion, doprowadza mnie do byka, musze wylaczac calkiem jak sie przemieszcam bo sie gotuje w torbie :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując Mac -a nie instaluj windy i używaj programów pod OS-a które są po prostu lepsze.

Nie są lepsze.

Prawda. Sa takie same jak pod Windows.

Jednak komputery i system operacyjny Apple sa lepsze, przez co wygodniej i wydajniej mozna uzywac to oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Sa takie same jak pod Windows.

Jednak komputery i system operacyjny Apple sa lepsze, przez co wygodniej i wydajniej mozna uzywac to oprogramowanie.

no to może ktoś mnie uświadomi:

1. czy będę kompatybilny z pełnym Office pod Windows (excel, powerpoint, word, outlook, access)?

2. czy będę w stanie otwierać pliki, które ktoś do mnie wysyła z PC?

3. czy są odpowiedniki prostych windowsowych konwerterów, jak np. DVDVideoSoft Free Studio?

4. czy są dostępne pluginy typu Fast Video Download czy SDP Downloader?

5. z jakich przeglądarek będę mógł korzystać?

6. na ile kłopotliwy będzie mój MacBook do zarządzania przez administratora, jeżeli cała sieć w firmie zbudowana jest w oparciu o PCty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Sa takie same jak pod Windows.

Jednak komputery i system operacyjny Apple sa lepsze, przez co wygodniej i wydajniej mozna uzywac to oprogramowanie.

no to może ktoś mnie uświadomi:

1. czy będę kompatybilny z pełnym Office pod Windows (excel, powerpoint, word, outlook, access)? acces cyba nie bardzo

2. czy będę w stanie otwierać pliki, które ktoś do mnie wysyła z PC? tak

3. czy są odpowiedniki prostych windowsowych konwerterów, jak np. DVDVideoSoft Free Studio? tak

4. czy są dostępne pluginy typu Fast Video Download czy SDP Downloader? nie wiem ale raczej jest w os

5. z jakich przeglądarek będę mógł korzystać? napewno safari

6. na ile kłopotliwy będzie mój MacBook do zarządzania przez administratora, jeżeli cała sieć w firmie zbudowana jest w oparciu o PCty? nie ma znaczenia jaki system dla sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy będę kompatybilny z pełnym Office pod Windows (excel, powerpoint, word, outlook, access)?

Tak. http://www.microsoft.com/mac/

2. czy będę w stanie otwierać pliki, które ktoś do mnie wysyła z PC?

Tak.

3. czy są odpowiedniki prostych windowsowych konwerterów, jak np. DVDVideoSoft Free Studio?

Nie uzywam tego typu programu, wiec musialbym poszukac zanim cos zaproponuje. Na forum DVDVideoSoft obiecuja ze pracuja nad wersja pod OS X.

4. czy są dostępne pluginy typu Fast Video Download czy SDP Downloader?

To sa pluginy do Firefox'a? Ten pierwszy znalazlem i mozna go zainstalowac, tego drugiego nie ma na liscie pluginow FF (przynajmniej pod ta nazwa). Mysle ze plugin dla danej przegladarki dziala niezaleznie od sprzetu i systemu, moze poza telefonami.

5. z jakich przeglądarek będę mógł korzystać?

Standardowo Safari, Firefox (sam uzywam), Chrome, Opera. Sa jeszcze jakies inne przegladarki, ktore sie licza?

6. na ile kłopotliwy będzie mój MacBook do zarządzania przez administratora, jeżeli cała sieć w firmie zbudowana jest w oparciu o PCty?

To chyba zalezy od administratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...