Skocz do zawartości

JAKI GEJOSKI LAPTOK KUPIC ?


adamusmax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 285
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tylko macbook lub ipad działa długo i ma stabilna platformę. komputery od gejtsa sa komletnie do dupy :!:

 

srakbook i srakpad :P a Forseksa wyzywasz od giejow bo evo jezdzi - a do evo pasuje wlasnie cus z logo niekompletnego japka - taka sama bardacha :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenka ok 3k PLN
Np nowy ThinkPad X220 z SSD.

No tak, bo X220 z SSD się kupi za 3k PLN max. Najtańszy na allegro 3500zł ponad, bez SSD oczywiście.

- osobna grafika
- BIALY

No te wymagania też spełnia.

 

EDIT: A przepraszam, Kuba przecież w USA mieszka, a tam mają wszystko taniej. Zapomniałem, wybaczcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5, 500GB, 1920x1080 itp itd

Na co komus taki laptop?

Gdybym teraz kupowal laptopa, to cos lekkiego i z dluga praca na baterii. Np nowy ThinkPad X220 z SSD.

 

bo ja uzywam lapka jako desktopa i po to mi taki laptop - zadko go uzywam niepodlaczonego do swinki w scianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srakbook i srakpad :P a Forseksa wyzywasz od giejow bo evo jezdzi - a do evo pasuje wlasnie cus z logo niekompletnego japka - taka sama bardacha :P

dla mnie te jabłuszko jest tylko majstersztykiem marketingowym i nic poza tym. Dobrze robisz, że szukasz czegoś innego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie te jabłuszko jest tylko majstersztykiem marketingowym i nic poza tym. Dobrze robisz, że szukasz czegoś innego

Nie do konca, ma bardzo stabilny system operacyjny, ktory jest duzo bezpieczniejszy przy uzywaniu Internetu niz nawet najnowsza wersja Windows. Kupujac Apple, dostajesz gotowy do pracy produkt, ktory nie wymaga spedzenia godzin na czyszczeniu i zabezpieczaniu nowego systemu operacyjnego. Do tego jakosc wykonania sprzetu jest na wysokim poziomie.

Sam uzywam Maca Mini, swietnie sie sposuje jako desktop, do tego zajmuje malo miejsca, przez wiekszosc czasu nie pobiera wiecej niz 15W w czasie pracy, jest chlodny i praktycznie bezglosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie te jabłuszko jest tylko majstersztykiem marketingowym i nic poza tym. Dobrze robisz, że szukasz czegoś innego :P

 

Bardzo się mylisz. Pracowałeś kiedyś na Mac-u ? Porównywałeś do innych komputerów

Jak Apple jest tylko sprytnym chwytem reklamowym to dlaczego przez tak wiele lat komputery te cenione są u grafików,muzyków czy wszędzie tam gdzie ważna jest stabilność systemu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srakbook i srakpad :P a Forseksa wyzywasz od giejow bo evo jezdzi - a do evo pasuje wlasnie cus z logo niekompletnego japka - taka sama bardacha :P

dla mnie te jabłuszko jest tylko majstersztykiem marketingowym i nic poza tym. Dobrze robisz, że szukasz czegoś innego :P

 

dokladnie tak jest

 

Kuba system stabilny bo nic na niego nie ma :lol:

 

nie dam sie przekonac do japka

 

co do uzywnia jakos caly czas wiecej na swiecie sie uzywa pecetow

 

ale ja nie o tym

 

nie kupie japka bo nie i juz

 

dzialam sobie na lenovo z vista od 2 lat (dlatego wlasnie przyszedl czas na zmiane) mam na nim od cholery smieci - firmowych i prywatnych - chodze po roznych stronach ( :lol: ) i rozne rzeczy instalowalem - mam darmowego antyvira AVG i jakos nic sie nie dzieje :roll: komp chodzi szybko, szybko sie odpala i zamyka - nie zawiesza sie, nie krzaczy z 250 GB wolnych mi zostalo moze z 60GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jest

 

lubie taki specyficzny egocentryzm, gdzie skoro przy moim (i wiekszosci ludzi, stad caly czas na swiecie wiecej jak to okresliles "pecetów") sposobie korzystania z kompa nie jestem w stanie dostrzec różnicy, to znaczy ze jej nie ma.

 

a teraz zadaj to pytanie:

Jak Apple jest tylko sprytnym chwytem reklamowym to dlaczego przez tak wiele lat komputery te cenione są u grafików,muzyków czy wszędzie tam gdzie ważna jest stabilność systemu :?:

komus z wspomnianej branży.

 

ergo: jestem w stanie zrozumiec Twoja niechec do Apple, Jobsa etc. Nie zamierzam namawiac Cie do zakupu wybrakowanego jablka, szanuje Twoje "nie, bo nie", ale po prostu czasem mierzi mnie takie dyskredytowanie z zasady. Bo o ile mnie samego wkurza "moda" na Apple'a, zwlaszcza wsrod mlodzieży (bo sa drogie i takie "alternatywne"), o tyle w przypadku obróbki czy to dzwieku, czy obrazu Maki z reguły sprawdzaja sie lepiej niz "pecety".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem geafikiem, nie jestem mlodzieza, nie lubie slepego pedu - i taki slepy ped na ajfony, ajmaki, ajpady mnie odstrecza od tego produktu

 

potrzebuje kompa do pracy - a z tego co widze nie nadaje sie do mojego sposobu dzialania - kolega w biurze ma wlasnie ajmaka i co chwila cos - a to gubi siec, a to nie chce wspolpracowac z programem ksiegowym, a to nie chce wielu innych rzeczy

 

poza tym przeplacanie za te same wartosci sprzetowe (albo nawet gorsze), bo jest moda, nie bawi mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i taki slepy ped na ajfony, ajmaki, ajpady mnie odstrecza od tego produktu

 

To nie jest ślepy pęd a raczej i dosłownie postęp . Apple wyznacza trendy ,kierunki które później konkurencja musi gonić.Dzieje się tak dlatego że u Jobsa mają szansę o zatrudnienie tylko pasjonaci i najlepsi fachowcy z branży a nie wyłącznie księgowi :idea:

kolega w biurze ma wlasnie ajmaka i co chwila cos - a to gubi siec, a to nie chce wspolpracowac z programem ksiegowym, a to nie chce wielu innych rzeczy

 

Na jaki system ten program księgowy a jaki ma na Mac-u ? Jeśli gubi sieć to albo wina router-a albo uszkodzony komputer. Jakich nie chce wielu innych rzeczy ???

 

poza tym przeplacanie za te same wartosci sprzetowe (albo nawet gorsze), bo jest moda, nie bawi mnie

 

Dla Ciebie przepłacanie , dla innych nieporównywalna zmiana na lepsze , przyjaźniejsze , łatwiejsze , przyjemniejsze w przypadku Mac-a. Jest wolny rynek , sam decydujesz o własnym budżecie.

 

 

-- Pn kwi 04, 2011 8:39 am --

 

Kuba system stabilny bo nic na niego nie ma :lol:

 

Jest wszystko a każdy program jest certyfikowany przez Apple a to oznacza że jest przystosowany i optymalizowany do systemu Mac-a .

 

Na PC-eta masz oczywiście więcej programów z czego ogromna część to software-owe buble i śmieci które każdy może sobie pisać.

 

 

Dalsza dyskusja MAC vs PC nie ma sensu bo najlepiej spróbować , przetestować itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, ze na tym routerze PCty nie gubia sieci, a on srednio co pare dni ma problem - komp sprawdzany i wsio ok

 

programy ksiegowe/transportowe-operacyjne sa w wiekszosci na PCty i to juz wyklucza maka z zakresu moich zainteresowan - jak bede chcial zabawke to se podlacze PS3

 

apple zatrudnia pasjonatow i genialnych marketingowcow - i potem wlasnie ludziska wypisuja ze mak to mak tamto, ze jest super fajoski i nie widza w nim zadnych wad

 

ja widze wady pecetow i nie uwierze to, ze maki ich nie maja - a marketinowe gadki o pasjonatach zatrudnianych przez jobsa to se mozna miedzy bajki wlozyc - jest to po prostu firma, ktorej dzialalnosc nie jest podobna do tej, ktora prowadzi Caritas i ma to sie sprzedawac, po to maja taki marketing - wywoluja mode i ludziska za ta moda slepo podazaja - kupuja niedopracowane sprzety za gruba kase i jeszcze sie ciesza - patrz ajfon, ajpad

 

 

postanowione, ze bedzie VAIO i juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuja niedopracowane sprzety za gruba kase i jeszcze sie ciesza - patrz ajfon, ajpad

Absolutnie nie wiem o co ci chodzi i jak rozumiesz niedopracowanie np. IPad-a. Bawiłes się nim ??? Jaki tablet jest w takim razie wobec ciebie dopracowany ???

 

 

 

 

 

postanowione, ze bedzie VAIO i juz

 

Nie kupuj VAIO.

 

Jest drogie , przereklamowane a w ogóle to Sony ma sprytnych marketingowców i płacisz głównie za markę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuja niedopracowane sprzety za gruba kase i jeszcze sie ciesza - patrz ajfon, ajpad

Absolutnie nie wiem o co ci chodzi i jak rozumiesz niedopracowanie np. IPad-a. Bawiłes się nim ??? Jaki tablet jest w takim razie wobec ciebie dopracowany ???

 

 

 

 

 

postanowione, ze bedzie VAIO i juz

 

Nie kupuj VAIO.

 

Jest drogie , przereklamowane a w ogóle to Sony ma sprytnych marketingowców i płacisz głównie za markę :wink:

 

kupuje VAIO bo ma i5, bo ma dysk 500GB, bo ma matryce FHD 1920x1080, bo ma osobna grafike 1GB i kosztuje 3500 PLN - cena podobna do Lenovo i innych firm i o polowe nizsze od maka

 

pierwsze z brzegu ogloszenia na alledrogo

 

mak - http://allegro.pl/macbook-pro-15-i5-2-4 ... 16754.html

 

vaio - http://allegro.pl/sony-vaio-vpc-eb4x1e- ... 85260.html

 

z przewaga sprzetowa VAIO :roll:

w mak mniejszy dysk, gorsza grafika, slabsze taktowanie procka, i pare innych mniej waznych dupereli

 

w cenie jednego maka mam 2 VAIO i powiedz co w nim takiego jest, ze ma kosztowac x 2 przy gorszym specu :?: system :?: pierdziele system nawet najfajniejszy, najlatwiejszy, kielbe robiacy jezeli ma kosztowac 4tysie :roll:

 

za znak nadjedzonego japka placisz 4tysie frycowego i modowego dodatku :roll: a jobs juz zaciera łapki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przewaga sprzetowa VAIO :roll:

w mak mniejszy dysk, gorsza grafika, slabsze taktowanie procka, i pare innych mniej waznych dupereli

 

 

To akurat nie świadczy że Mac będzie mniej wydajny :!: To inne platformy z innym systemem i nie da się w ten sposób zrobić porównania.

 

Generalnie to chyba Ty faktycznie nie koniecznie powinieneś pracować na Mac-u :roll: Kup tego Vaio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...