Skocz do zawartości

Zwiększanie mocy.Czy warto?


Andre44

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę prosić doświadczonych kolegów o odpowiedź na parę pytań?

Zaznaczam,że nie mam o tym najmniejszej wiedzy.

Chodzi o powiększenie mocy i momentu obrotowego.Jak to się robi?

Jakie są za i przeciw?(żywotność silnika,spalanie,skutki uboczne)

Ile można zyskać?(moc)Jakie są koszty?

 

Forester 2.0XT 177KM

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniając turbinę w Foresterze takim jak Twój na turbinę z imprezy (TD04L), uwalniając układ wydechowy przez pozbawienie się katalizatorów (można je zastąpić zwykłą rurą z "kwasówki") oraz poddając auto umiejętnemu przeprogramowaniu ECU można spokojnie osiągnąć 230-250 KM i 320-340 NM.

 

Przy normalnej jeździe żadne elementy silnika czy skrzyni biegów nie cierpią, a kultura pracy, płynność przyspieszania i zapas mocy przy wyprzedzaniu nieporównywalnie lepsze.

 

Koszty - turbina powiedzmy 700 zł, prace przy wydechu powiedzmy 700 zł (no chyba, że szuka się markowych nowych elementów), remap... to już nie wiem, pewnie od 1500-2000 zł wzwyż.

 

Na dodatek wcale nie wzrasta spalanie. I bez większych problemów przechodzi się badania techniczne.

 

Oczywiście zakładam, że silnik przed operacją jest w doskonałej kondycji - nie był przegrzany, ma szczelne uszczelki itd.

 

Jest kilka takich Foresterów na Forum, na dodatek mają instalację LPG, działają i dają swoim właścicielom dużo frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Olsztynie z pewnością dokonasz modyfikacji mechanicznych, jednakże nie powinno się po takich modyfikacjach a bez przeprogramowania sterownika silnika zbyt dużo podróżować.

 

Samo przeprogramowanie sterownika silnika polecałbym zrobić np w Warszawie... a daleko do niej nie masz. Szczegóły PW, bo na forum można polecać tylko ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna opcja.

Bez ingerowania w sprawy mechaniczne, o których pisze tzd i to zupełnie, kompletna seria, można samą mapą osiągnąć na tym zestawie ok. 200KM, tak np. robią w Poznaniu, niemniej jednak jest maks jaki można uzyskać w takim set-upie. Każe następne podnoszenie parametrów wymaga ingerencji w mechanizmy i układy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Na dodatek wcale nie wzrasta spalanie.

 

To ciekawe, bo u mnie wzrosło o 20% :D Jak zapytałem mojego tunera , to odpowiedział, że to są bajki o spalaniu i nic za darmo.Większa moc i moment = wzrost spalania i tyle. Tym bardziej że nikt nie robi takich modów w celu ekodrivingu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę wroce do tematu, rok juz minął, ciekaw jestem czy dzialales cos ze swoim Forkiem i czy jeszcze go masz? U mnie byc moze plany podobne i również NSZ. Pozdro

 

Ponad rok temu po zakupie Forka,pochłaniałem wszelkie informacje.Naczytałem się również o podnoszeniu mocy.Jest to na pewno bardzo kuszące ale na teorii

się skończyło.Forek oczywiście jest a marce będę chyba długo wierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zento,

Oczywiscie, to co piszesz to prawda, upgrejd hamulcow czy zawieszenia w zasadzie nie powinien miec efektow ubocznych (procz finansowych oczywiscie) i nie budzi to rowniez takich kontrowersji jak ingerencja w osprzet czy elektornikę.

 

Tarpan Mozesz sie podzielic jakie mody zapodales na +20% spalania? i ile w tym wzroście cięższej nogi ? :)

 

-- N mar 18, 2012 7:51 pm --

 

Andre44,

A jak spalanie w serii? ja dosc dlugo jezdzilem n/a niedawno nastapila przesiadka na XT i staram sie to ocenic. W zasdzie porownanie spalania z kims kto smiga po tym samym "miescie" ma mysle wiekszy sens. Z gory dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andre44,

A jak spalanie w serii? ja dosc dlugo jezdzilem n/a niedawno nastapila przesiadka na XT i staram sie to ocenic. W zasdzie porownanie spalania z kims kto smiga po tym samym "miescie" ma mysle wiekszy sens. Z gory dzieki za info.

 

Spalanie to wiadomo bardzo indywidualna sprawa.Ja nie mam zbyt ciężkiej nogi.Spalanie to w moim przypadku średnio

ok.13-14 L (LPG).Co masz na myśli "po tym samym mieście"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andre44, szczytno, chyba ze nie te szczytno warmia&mazury..

 

-- Pn mar 19, 2012 3:38 pm --

 

Andre44, szczytno, chyba ze nie te szczytno warmia&mazury..

 

-- Pn mar 19, 2012 3:39 pm --

 

Andre44, szczytno, chyba ze nie te szczytno warmia&mazury..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie tam na górze za dużo nawklejało z mobilnego :/

 

Ano witam, dlatego w sumie wrocilem do wątku bo zobaczyłem "Skąd". ;)

 

Dzis wrocilem od doktora gazowego 1K w plecy, ale poprzedni wlasciciel nie uznawal słowa "regulacja i serwis" niestety.

 

Przed jakimikolwiek modami chce miec pewnosc ze wszystko jest jak należy z autem, może pozniej jak starczy sił i $$ zacznie się hobbystyczne poprawianie serii..

 

Cos mi chyba pablonas wspominal o XT w Szczytnie to pewnie o Twoim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...