Jump to content

Backbox STI

milek1

Recommended Posts

Witam,

ostatnio, a właściwie od momentu zakupu, albo nawet przed, w mej głowie siedzą różne kosmate myśli z zakresu wsadzenia łap do samochodu. Właściwie to nie ja będę wsadzał, ale zaczynam się konkretyzować z planami. Zawsze miałem plan odgruzować, zrobić hamulce oraz wydech+pompa+remap. Na szczęście odgruzowywanie ograniczyło się do wymiany chłodnicy, więc pozostają środki na inne ruchy. Teraz pytanie co do wydechu - Czy w STI 02 OEM wydech miał logo na końcówce? Ile wynosi zewnętrzna średnice OEM wydechu a ile 2,5 lub 3"? Bo coś mi się wydaje, że moja rurka nie jest OEM...

no właśnie, u mnie nie ma logo. a kształt puszki jaki jest?

ciekawe czy tylko backbox wymieniany, czy całość. muszę zbadać sprawę.

wklej foto to sie oceni czy masz seryjna puche czy nie w STI byly 2 rodzaje

jak bys chcial cos bardziej przelotowego i glosniejszego to mam na zamiane Perrina 3cale

powodem zmiany jest magia cyfer ;) a tak na serio, to chcę zmienić down pipe, żeby trochę lepiej wstawało turbo. sam wydech brzmi nijak. głośny spektakularnie nie jest, ale brzmienie to porażka. ponieważ sam dp nowy kosztuje w okolicach tysia więc postanowiłem kupić używany wydech. poluje na H&S albo APS, ponieważ czytałem, że są ciche, dodatkowo wymienię pompkę paliwa i wio na remap. Nie mam tylko ustalone co, jak, gdzie i kiedy.

nie, tam nic fizycznie się nie tłucze, tylko ten pasztet tak brzmi. trzeba będzie rozbić skarbonkę i założyć coś nowego, ale koszty będą lawinowe, bo od razu pompę i remap.