Skocz do zawartości

Gdzie zamieszkać pod Warszawą?


chudy_b

Rekomendowane odpowiedzi

Nic takiego. To jest naprawdę łatwo osiągalny wynik bez ostrego dawania w palnik - ten kawałek od rozjazdu Wybrzeże Gdyńskie / Marymoncka to jedyne miejsce, gdzie można wykorzystać moc subaraka, ale jest na tyle krótki, że podejrzewam, że nadrabiam tam może 30 sekund - pewnie nie więcej, szczególnie, że jest tam kilka miejsc, gdzie suszą i nie rozpędzam się aż nadto. Potem jadę sobie grzecznie w ruchu, nie zajeżdżam drogi, nie przeskakuję nerwowo z pasa na pas - owszem, zmieniam pasy, jak ma to sens, ale nie jest to szaleńcza/groźna jazda i wpychanie się "na żyletkę".

 

Przewaga Łomianek polega na tym, że po drodze do centrum jest tylko kilka świateł - przy dojeździe z osiedli, jak z Bemowa, światła są co chwilę. Podobnie jest, gdy dojeżdża się spod Warszawy ale z kierunku gęsto zaludnionego na całej trasie - vide Piaseczno/Konstancin. Tam też co krok to światła, przejścia, skrzyżowania.

 

Chyba będę musiał jakiegoś bezstronnego obserwatora ze sobą zabrać któregoś dnia, bo widzę, że mi nie wierzycie, albo zakładacie, że zapieprzam, jak idiota, a tu potem udaje głupiego i piszę, że w 25 minut da się dojechać, zapominając dopisać, ile kosztuje to ostrych hamowań i "pozdrowień" klaksonem od innych użytkowników drogi :wink:.

Fantastyczny w tym sensie, że bardzo dobry, nie podważam go. Jestem w pozytywnym szoku, bo sam dojeżdżam 40-50 minut z Bemowa i już zrezygnowałem i przesiadłem się do komunikacji, przynajmniej mogę książkę przeczytać i mieszczę się w 40 minutach (forty bema -> pl unii lubelskiej). Co do tych kierunków to racja, taki Pruszków i wszystkie miejscowości po drodze, Piaseczno, Babice, Janki/Raszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A rpw już se podśmiechujki zaczął ze mnie robić, że wraz z przeprowadzką straciłem zdolność obliczenia czasu dojazdu :twisted:.

 

Ależ skąd. 8) :mrgreen: Nie przyszło mi to nawet do głowy. :mrgreen:

 

Poza tym, to jest całkiem logiczne. Znam nawet ludzi, którzy np.: z Garwolina są szybciej w Centrum Wa-wy, niż Przemeq z Łomianek, a ja z Bemowa. :P:mrgreen: U nas już tak jest, że im dalej, tym szybciej. 8) :twisted: Najdłużej się jedzie z Centrum do Centrum. 8) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na PW wędruje moj numer telefonu - czekam na MMS-y :mrgreen:

 

Od jutra odpalam codzienne raportowanie czasów dojazdu :mrgreen:.

 

-- 25 sty 2011, o 08:51 --

 

O, krzysiom, a niech mnie kule biją! :mrgreen:

 

Dokładnie. Nie wiem skąd te bajki o problemie z dojazdem z Łomianek. Bez względu na to czy jeździałem do centrum na 8 czy na Bielany (na którą chciałem) przejeżdzalem w 20-30 minut. Podobnie z powrotem.

 

Dziś wykonałem test, kompletnie nie wiedząc, jakie będą warunki. Start z Łomianek Dolnych (a więc jeszcze 2km dalej od Warszawy, niż Downtown Łomianki :mrgreen:), wjazd na parking w środku centrum Warszawy o 8:36, czyli łącznie 24 minuty. Na bieżąco wysyłałem Mikadowi mms-y z przebiegiem trasy i wskazaniem licznika w samochodzie (żeby nie było, że jedno zdjęcie zrobione jednego dnia, inne drugiego).

 

Pomijam fakt, że dziś było wyjątkowo luźno, ale cóż - miał być test, to był :mrgreen:. Nawet, jeśli w taki mniej luźny dzień wyjdzie o połowę dłużej, tj. nie 24 minuty, a 36, to i tak trudno tu mówić o jakimś koszmarze komunikacyjnym 8).

 

Nie myślcie jednak, że zachęcam w ten sposób do przeprowadzki do Łomianek - broń Boże. Generalnie odradzam, zniechęcam, jest słabo, syf, beznadziejny dojazd itp. - im mniej będzie zachęconych, tym większa szansa na utrzymanie przeze mnie takich czasów dojazdu :mrgreen:.

 

A na PW wędruje moj numer telefonu - czekam na MMS-y :mrgreen:

 

MMS-y do wglądu dla Forumowiczów 8).

 

img0619.png

 

img0620.png

 

 

A gdzie ta ulica Midowa jest? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ta ulica Midowa jest? :P

 

Jak się pisze sms-a jadąc na czas i jednocześnie robiąc zdjęcia i załączając je do mms-a, a robi się to korzystając z telefonu z klawiaturą tylko dotykową, uwierz mi, o błąd nietrudno :P.

 

Dziś było tak pusto na drogach, że na MiOdowej byłem w 17 minut z zegarkiem w ręku :twisted:. Mam świadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ta ulica Midowa jest? :P

 

Jak się pisze sms-a jadąc na czas i jednocześnie robiąc zdjęcia i załączając je do mms-a, a robi się to korzystając z telefonu z klawiaturą tylko dotykową, uwierz mi, o błąd nietrudno :P.

 

Dziś było tak pusto na drogach, że na MiOdowej byłem w 17 minut z zegarkiem w ręku :twisted:. Mam świadka.

 

to nawet olej sie nie zagrzal... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile czasu zajmuje Ci powrot do domu?

 

Wszystko zależy od tego, czy kierowcy jadący na prawą stronę Wisły najpierw zablokują trzy pasy, próbując się wpakować na jeden w lewo przy Nowym Zjeździe i czy powtórzą to potem próbując się wpakować z kolei na pas prawy przy wjeździe na Trasę Toruńską. Ale złota zasada jest taka, że powrót nigdy nie jest dłuższy od drogi porannej - ja z pracy wychodzę około 19:00 i później i jest już luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są gdzieś pod Warszawą nowe osiedla z mieszkaniami 30-40 m2, cenami niższymi niż w Warszawie i w miarę wygodnym dojazdem komunikacją miejską (podmiejską), również w godzinach nocnych?

 

Zastanawiam się poważnie nad wyprowadzeniem się na II stopień studiów do Warszawy, pewnie już bym tam został na stałe, dlatego pytam.

Wynajmowanie chyba nie ma sensu, bo to już kompletnie kasa w "błoto".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są gdzieś pod Warszawą nowe osiedla z mieszkaniami 30-40 m2, cenami niższymi niż w Warszawie i w miarę wygodnym dojazdem komunikacją miejską (podmiejską), również w godzinach nocnych?

 

Zastanawiam się poważnie nad wyprowadzeniem się na II stopień studiów do Warszawy, pewnie już bym tam został na stałe, dlatego pytam.

Wynajmowanie chyba nie ma sensu, bo to już kompletnie kasa w "błoto".[/quote

 

Mówisz, masz:)

http://www.ronson.pl/film/film.html#/finisz/

90% tej reklamy to ściema. Jednak miejsce jest bardzo fajne ale kontrowersyjne bo to teren skażony metalami cięzkimi po byłej garbarni, dodatkowo to teren zalewowy. Do przystanku Ł-ki masz ok 1km.

Nie wiem jak oni wyobrażają sobie podziemne garaże na terenie z wodą gruntową na -1m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety od łomianek do nowego dworu zarówno wzdłuż wisly jak i puszczy stoi woda... Jest to teren bardzo podmokły. O piwnicach można zapomnieć. Teraz właśnie jest najlepszy czas na oglądanie działek. Wszystko widać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile czasu zajmuje Ci powrot do domu?

 

Wszystko zależy od tego, czy kierowcy jadący na prawą stronę Wisły najpierw zablokują trzy pasy, próbując się wpakować na jeden w lewo przy Nowym Zjeździe i czy powtórzą to potem próbując się wpakować z kolei na pas prawy przy wjeździe na Trasę Toruńską. Ale złota zasada jest taka, że powrót nigdy nie jest dłuższy od drogi porannej - ja z pracy wychodzę około 19:00 i później i jest już luz.

 

w strone Ozarowa powrot trwa dluzej niz droga do Warszawy. tzn w moim przypadku, bo zwykle wracam do domu miedzy 14 a 16. ale ogolnie ostatnio (pewnie dlatego, ze otworzyli obwodnice S8) zrobilo sie luzniej w obie strony. teraz przejazd przez skrzyzowanie z Dziwigowa zajmuje duzo mniej czasu. rano do Warszawy (przy parku Saskim) to ok. 25 minut - jazda spokojna i z "czerwona fala" a powrot to ok. 40 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer - spotkałem dziś w drodze z Łomianek, jeszcze w Łomiankach, niedowiarka rpw. Była 8:19. Jest 8:52, a ja już w biurze, komputer odpalony, herbata stoi i jeszcze na parkingu zdążyłem pogawędkę uciąć z pewnym uczynnym kierowcą, który choć nie planował wyjeżdżać, wyjechał, żeby mi zrobić miejscówkę przy samych drzwiach :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedowiarka rpw.

 

:mrgreen:

 

Szanowni,

 

Zgodnie z obietnicą którą kiedyś złożyłem, zmierzyłem dzisiaj bezstronnie czas dojazdu pomiędzy Bemowem a Łomiankami.

 

Nie jest to co prawda dokładnie trasa którą jeździ Przemeq ale zawsze jakiś obraz daje.

 

Pomiary:

 

Bemowo (stacja BP przy Maczka) - ASO Dawoj Łomianki, odległość 11,5 km, czas przejazdu 16 minut 17 sekund

 

ASO Dawoj Łomianki - Bemowo, odległość 11 km, czas przejazdu 15 minut 32 sekundy

 

Trzy uwagi:

 

- trasę do Łomianek jechałem w przeciwnym kierunku do korka

- trasę powrotną jechałem nieco inną drogą (nie trasą 7), omijając korki

- obie trasy jechałem spokojnie i dość przepisowo

 

Wydaje mi się, że trasa od Dawoja z Łomianek do Centrum powinna zająć około czterdziestu - czterdziestu kilku minut w normalnym ruchu bez specjalnego korka. Oczywiście wszystko zależy od stylu jazdy. 8) :mrgreen:

 

W Łomiankach się trochę stoi na S7 i nic się na to nie poradzi. Potem wszystko zależy od przepustowości Wisłostrady.

W sumie Przemeq ma akurat o tyle dobrze, że dość długo jedzie Wisłostradą i jak jest pustawo, to może być szybko. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Przemeq ma akurat o tyle dobrze, że dość długo jedzie Wisłostradą i jak jest pustawo, to może być szybko. :mrgreen:

 

To prawda, choć nie do końca - ja w korek na siódemce wjeżdżam najpóźniej, gdy się da (nie wyjeżdżam ani na pierwszych, ani na drugich światłach w Łomiankach, a znacznie bliżej Warszawy), podobnie nie ciągnę Wisłostradą do mostu Poniatowskiego, a uciekam wcześniej w stronę Nowego Miasta. I to mi pozwala realizować czasy, jak ten dzisiejszy poranny 8-).

 

trasa od Dawoja z Łomianek do Centrum powinna zająć około czterdziestu - czterdziestu kilku minut w normalnym ruchu bez specjalnego korka

 

Jak wyżej - kwestia doboru trasy tj. omijania zatorów (jakim jest np. tunel na Wisłostradzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, generalnie z dojazdem z Łomianek nie jest źle. Znam gorsze sytuacje. Jakkolwiek nadal jest to jakieś 2 razy dłużej niż np.: z Bemowa. Sprawdziłem to dzisiaj.

 

Natomiast kiedyś były plany, żeby do Łomianek zrobić tramwaj. Jest na to nawet miejsce między pasami ruchu. I to IMO byłoby super, gdyby kiedyś do tego doszło.

 

Jakkolwiek na miejscu potencjalnych kupujących zastanowiłbym się, czy nie szukać czegoś jeszcze dalej. W sumie różnice w czasie dojazdu chyba już nie takie znaczące, a ceny jednak niższe. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast kiedyś były plany, żeby do Łomianek zrobić tramwaj. Jest na to nawet miejsce między pasami ruchu. I to IMO byłoby super, gdyby kiedyś do tego doszło.

 

ZTCW ponoć wciąż ten pomysł jeszcze nie został do końca ubity.

 

2 razy dłużej niż np.: z Bemowa. Sprawdziłem to dzisiaj.

 

Też Bemowo Bemowu nie równe 8). Ja z kolei jechałem w sobotę z Bemowa do centrum i myślałem, że oszaleję stając co i raz na kolejnych światłach. Wisłostrada rozleniwia 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem niedawno dom w Warszawie, okolice ul. Kobiałka. Z okna widok mam na zalesiony pagórek, przejeżdża może 1 samochód na godzinę. W zasięgu spaceru piechotą mam gimnazjum, 4 przedszkola, 3 sklepy, 2 pizzerie, plac zabaw, Kanał Królewski, Puszczę Słupecką. W lecie rowerkiem lub kajakiem nad Zegrze. Samochodem w parę minut do największego zagłębia centrów handlowych w Polsce (CH M1 + Domoteka + CH Targówek + Makro) Nie brakuje także tras do upalania - dawny OS "trójkąt" 1 Rajdu Warszawskiego i wiele innych. Wiele opcji dojazdu. Chwilowo trochę przykorkowane ze względu na przebudowę trasy S8 na ekspresową (do 2012), ale zanim skończysz budowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę odwrotną sytuację i od 3 lat jeżdżę do pracy w Łomiankach z Wilanowa 27 km - czas przejazdu ok 25/30 min. Jadę co prawda od centrum w przeciwnym kierunku niż korki ale za to mam korki z Wilanowa do Poniatowskiego. Aha jeszcze jedno - nie jadę Wisłostradą 50 km/h :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Polecam druga strone Wisly - Wylot na Siedlce A2 - Stara Milosna, Konik, Halinow, Cisie... tylko 24-26 km do Centrum Wawy - no i w przyszlosci ma byc ponoc ostatnia stacja metra w Starej Milosnej :wink:

No i zaleta tez sa ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...