Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z Twoim tokiem myślenia to niepotrzebni są włodarze albo jeszcze lepiej mogą być i będą zarządzać F1 w czynie społecznym :lol:

Proponuję Ci teraz napisać donos do odpowiednich służb na Ecclestona z zarzutem okradania kierowców , teamów jak i kibiców :mrgreen:

Cała karuzela to nie akcja charytatywna , za tym stoją ogromne pieniądze o których nie możesz wiedzieć bo to wszystko jest w tajnych umowach , kontraktach itd. Pisanie i oskarżanie w tego typu sprawie musi być poparte dowodami a nie wg Twojego "widzi mi się "

Ty masz problem z logicznym myśleniem i przyswajaniem informacji czy jakiś inny....??? Według oficjalnych informacji dostępnych również dla Ciebie, kasa za organizację GP ,reklamy( również te na torach) spływa właśnie do tych "biednych " zapracowanych włodarzy.... Kasa z transmisji telewizyjnych jest do podziału między "biednymi" włodarzami a zespołami, do organizatorów GP spływa tylko kasa z biletów. A czy poradzili by sobie bez tego "jedynego i niezastąpionego "Eclestona no cóż...w NHL też myśleli że drużyny sobie bez "włodarzy" nie poradzą, bo też byli tacy co myśleli że to "ich cyrk i ich małpki" :evil:

Chciałbyś oglądać przez lata tą samą konstrukcję :?: :?: :?: Kibice F1 raczej nie. Zwróciłeś uwagę jaki jest hype przed premierą bolidu na nowy sezon ??? Właśnie o to chodzi żeby miliony kibiców nerwowo oczekiwało na całkowicie inny , nowy , rewolucyjny bolid. F1 to królowa sportów motorowych i pokaz możliwości techniki jaką człowiek stworzył . Udoskonalenia odbywają się podczas sezonu a na następny ma być znów nowa konstrukcja.

Zrozum że F1 to nie tylko kierowcy , tam rywalizuje także setki czołowych inżynierów którzy chcą budować nowe konstrukcje.

Nie tylko chciałbym ale oglądałem wiele takich właśnie sezonów i wierz mi lub nie ale były to o wiele bardziej emocnjonujące dla kibica sezony niż czekanie na odsłonięcie płachty i na pierwsze trzy wyścigi bo potem praktycznie sezon jest przesądzony... Po za tym ten pokaz możliwości techniki właśnie skutecznie od paru lat ci Twoi ulubieni "włodarze" skutecznie hamują. Na to akurat można wiele przykładów przytoczyć. Jeśli potrafisz przytoczyć jakiś przykład w czym to dziadek w ostatnich kilku latach wpłynął na rozwój F1 to jesteś dobry :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucass, ale to nie jest wątek o poprawnej polszczyźnie tylko o F1 i jak chce się wypowiadać na konkretny temat to nie należy wykazywać się ignoranctwem :roll:

Spa czy Silverstone nikt nie wymaże z kalendarza
Chodziło mi o GP WŁOCH i GP ANGLII jeśli nie wiedziałeś

no nie wiedziałem ,że Belgia jest we Włoszech ,że im Imolę zabrali to wiedziałem ale ,że z Monzy przenieśli ich do Spa to juz dziadzia musiał mocno się na Montezemolo zdenerwować :shock: :mrgreen:

,a ty dalej nie sprawdziłeś o co chodzi ,że i o Spa i o Silverstone od jakiegoś czasu mówi się ,ze są to tory "przestarzałe" i do likwidacji (bardziej w kontekście Silverstone) więc twój przykład jest trafiony jak cytat z filmu.

I właśnie mówię o takich fanach z Onetu czy innej Wirtualnej :roll: Dwa sezony w Polsacie i już magisterka z F1 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiedziałem ,że Belgia jest we Włoszech ,że im Imolę zabrali to wiedziałem ale ,że z Monzy przenieśli ich do Spa to juz dziadzia musiał mocno się na Montezemolo zdenerwować :shock: :mrgreen:

,a ty dalej nie sprawdziłeś o co chodzi ,że i o Spa i o Silverstone od jakiegoś czasu mówi się ,ze są to tory "przestarzałe" i do likwidacji (bardziej w kontekście Silverstone) więc twój przykład jest trafiony jak cytat z filmu.

I właśnie mówię o takich fanach z Onetu czy innej Wirtualnej :roll: Dwa sezony w Polsacie i już magisterka z F1 :evil:

 

Chodziło mi o MONZA naturalnie. To moja nieświadoma pomyłka i nie jest spowodowana moją niewiedzą na temat akurat mojego ulubionego GP na którym byłem trzykrotnie.

Jakbyś nie wiedział to Silverstone jest już po remoncie . W dyskusjach których pewnie bierzesz udział na Onecie czy Wirtualnej nikt Cię o tym nie poinformował :?: :mrgreen:

Dwa sezony w Polsacie , owszem ale trzeba dodać co najmniej kilka innych (jeszcze nie w Polsacie) oraz podglądanie treningów i wyścigów na żywo.

Nie uważam się za alfa i omega F1 bo to by było śmieszne :D To co piszę podparte jest obserwacjami ,informacjami i nie koniecznie tych oficjalnych z mediów a od ludzi mocno siedzących w seriach Formuły.

 

-- Cz mar 03, 2011 6:47 am --

 

 

Ty masz problem z logicznym myśleniem i przyswajaniem informacji czy jakiś inny....??? Według oficjalnych informacji dostępnych również dla Ciebie, kasa za organizację GP ,reklamy( również te na torach) spływa właśnie do tych "biednych " zapracowanych włodarzy.... Kasa z transmisji telewizyjnych jest do podziału między "biednymi" włodarzami a zespołami, do organizatorów GP spływa tylko kasa z biletów. A czy poradzili by sobie bez tego "jedynego i niezastąpionego "Eclestona no cóż...w NHL też myśleli że drużyny sobie bez "włodarzy" nie poradzą, bo też byli tacy co myśleli że to "ich cyrk i ich małpki" :evil:

 

Kolega ma zastrzeżenia do Ecclestone i całej F1. Pozostało Ci przerzucić zainteresowania do np. innych serii Formuły lub złożyć CV na następce dziadka Berniego aby F1 rosła w siłę :mrgreen:

Chcę Ci jeszcze tylko powiedzieć że nie jestem żadnym FANEM ECCLESTONE i na pewno będzie jego następca a czy lepszy/gorszy :?: To się dopiero okaże.

Natomiast nie moge się z Tobą zgodzić że dziadek robi same szkody w F1

Ma on też wiele zasług i część kibiców ,kierowców go popiera a część nie i to jest normalne a Ty piszesz jakby on co najmniej był przestępcą publicznym bo gdzieś tam jakiś dziennikarz coś powiedział czy w necie coś napisano :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucass, Ty jesteś jak dziennikarz TVNu...przypisujesz ludziom słowa których nigdy nie powiedzieli :evil: Gdzie ja napisałem że mam zastrzeżenia do całej F1??? I całej działalności Ecclestona??? Moje(myślę że nie tylko) zastrzeżenia dotyczą tego co robi w ciągu ostatnich lat :evil: Niezaprzeczalnym jest fakt że między innymi on zbudował ten sport, tylko to co robi obecnie budową nazwać nie można. Tobie polecam obejżenie jakiegoś GP na żywo, z własnego doświadczenia wiem jak bardzo zmieniło się moje postrzeganie tego sportu, w TV niestety nawet 1/10 tego co na żywo nie można odczuć. Inne serie jeżdżą szybko....głośnio fajnie....ale jak wyjeżdżają bolidy F1 szczena opada do kolan i nie można jej dźwignąć przez dobrych kilka okrążeń... :mrgreen: I żeby zakończyć ten ot to życzę nam wszystkim żeby F1 była nadal królową sportu motorowego a nie kolejną serią zniszczoną przez ekoterroryzm.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Lucass, wez przeczytaj jeszcze ze 3 razy te posty wszystkie :P Bo:

1. Troche wyolbrzymiasz, przeciez nikt tu nie mowi, ze Bernie jest przestepca, tylko, ze jego pomysly nie sa najlepsze, a juz nie wspolgraja z celami, ktore sobie stawia.

2. Plączesz sie w zeznaniach :P bo zmniejszenie ilosci testow da oszczednosc, ale czy az taka, zeby starczylo na chocby jedno GP wiecej? I to testy sa Europie, a nowe GP np. w Korei... Poza tym wlasnie te male zespoly, to chyba maja krucho ze sponsorami (Sauber to byl bialutki prawie w zeszlym roku na poczatku), za to za ich wystepy Ecclestone zgarnia kupe $$$... Poza tym wszyscy np. wydali sporo na opracowanie F-duct w zeszlym sezonie, na blown-diffusers itp itd, a teraz tego nie moga ale moga miec ruchome skrzydlo itp... Gdzie tu oszczednosc jak, zeby byc konkurencyjnym, to trzeba w sumie ze 2 bolidy w sezonie zbudowac? Nie chodzi o to, zeby bolidy byly takie same, tylko, zeby przepisy byly takie same, a Ci konstruktorzy, beda mieli czas i doswiadczenie ze wczesniejszego sezonu na zbudowanie nowego lepszego bolidu ale opartego na poprzednich.

Moim zdaniem po prostu, tak jak nie dzialaja "miejsca do wyprzedzania" Tilkego, tak nie dzialaja "miejsca do oszczedzania" Ecclestona. Tak sie sklada, ze na koniec sezonu zespoly ledwo ciagna, tylko Bernie sie cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie polecam obejżenie jakiegoś GP na żywo, z własnego doświadczenia wiem jak bardzo zmieniło się moje postrzeganie tego sportu, w TV niestety nawet 1/10 tego co na żywo nie można odczuć. Inne serie jeżdżą szybko....głośnio fajnie....ale jak wyjeżdżają bolidy F1 szczena opada do kolan i nie można jej dźwignąć przez dobrych kilka okrążeń... :mrgreen: I żeby zakończyć ten ot to życzę nam wszystkim żeby F1 była nadal królową sportu motorowego a nie kolejną serią zniszczoną przez ekoterroryzm.... :evil:

 

Nie czytasz dokładnie moich postów bo jeżeli byś to robił to byś wiedział że jednak oglądałem kilka GP na żywo (min. moja ulubiona Monza ).

 

Wiem doskonale jakie są emocje na F1 a jakie na F3 albo poprzedzający F1 Porsche Cup , nie myśl że tylko Ty masz w tym temacie coś do powiedzenia .

 

 

Faldzip i x_maly_x , Wy macie swoje spostrzeżenia i uwagi a ja swoje. Mała wymiana poglądów to przecież nie grzech ale tak naprawdę to możemy sobie darować nadmiernych emocji gdzyż czy to jest Ecclestone czy tam jakis Zdzisiek z Parzęczewa będzie rządził F1 to my nie mamy na to wpływu. Myślę że jednak nie jest z tą F1 najgorzej i aby było jeszcze lepiej ku naszemu wspólnemu zadowoleniu :D

Nie jestem jak pisałem jakimś fanbojem Ecclestone ale budzi u mnie nie lada podziw ten człowiek. Gdyby nie on to może ten cały cyrk nie był by tak pożądany i byśmy sie nie sprzeczali a może się po prostu mylę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek Bernie ma nowy pomysł na wyprzedzanie - SZTUCZNY DESZCZ :lol:

Lucass, Bernie był ok, ale ale ostatnie lata to jakaś masakra - starość nie radość, pomysły które mu (i FIA) przychodzą do głowy wołają o pomstę do nieba i zgadzam się tu z faldżip i x_maly_x, zmiany przez niego wprowadzone(poza nałożonym ograniczeniem budżetu) nie mają nic wspólnego z oszczędnościami dla zespołów. Ciekawi mnie jak wyglądałby wykres oszczędności zespołów/zarobki Berniego przez ostatnie kilka lat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek Bernie ma nowy pomysł na wyprzedzanie - SZTUCZNY DESZCZ :lol:

Lucass, Bernie był ok, ale ale ostatnie lata to jakaś masakra - starość nie radość, pomysły które mu (i FIA) przychodzą do głowy wołają o pomstę do nieba i zgadzam się tu z faldżip i x_maly_x, zmiany przez niego wprowadzone(poza nałożonym ograniczeniem budżetu) nie mają nic wspólnego z oszczędnościami dla zespołów. Ciekawi mnie jak wyglądałby wykres oszczędności zespołów/zarobki Berniego przez ostatnie kilka lat :P

 

Więc musisz czekać na następcę Berniego , rewolucji w F1 no i oczywiście tej ogromnej liczby wyprzedzań. Pożyjemy , zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1 kwietnia jeszcze trochę zostało, a Pirelli wtóruje Berniemu i mówi, że sztuczny deszcz to dobry pomysł na polepszenie widowiska :shock:

To ja proponuję budować tory ze sztucznej trawy a Bernie i spółka niech zarabiają sztuczne pieniądze :lol:

 

A mam coś dla tych, którzy są fanami F1 od 2-3 sezonów i chcieliby nadrobić zaległości: http://f1.f-e-n.net/

Znajdziecie tam potężne archiwum relacji z wyścigów od 1970 roku :mrgreen: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Pirelli wtóruje Berniemu i mówi, że sztuczny deszcz to dobry pomysł na polepszenie widowiska

 

No widzisz , jeszcze Pirelli chce zniszczyć F1 :mrgreen:

Trza znależć archiwum i oglądać sobie historyczne GP w czasie transmisji w Polsacie :mrgreen:

 

-- Pt mar 04, 2011 10:16 am --

 

To ja proponuję budować tory ze sztucznej trawy a Bernie i spółka niech zarabiają sztuczne pieniądze :lol:

 

To co myślisz o odbywających się wyścigach przy sztucznym oświetleniu albo np. skoki narciarskie latem na igielicie :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co myślisz o odbywających się wyścigach przy sztucznym oświetleniu albo np. skoki narciarskie latem na igielicie

Sztuczne oświetlenie jest ok, igielit to dla mnie zupełnie inna dyscyplina, jest puchar na igielicie i puchar na śniegu. Dla mnie mogło by być w ten sposób - sztuczny puchar Berniego traktowany przez zespoły po macoszemu(jak puchar na igielicie) i prawdziwa, brutalna F1 w której o warunkach na torze decyduje pogoda a nie spółka Bernie + Pirelli(może mają strasznie słabe mieszanki na suche? ).

 

Trza znależć archiwum

Wideo archiw - 3 link od lewej na samej górze powyższej stronki, transmisje z BBC :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrrr.....to ma być F1? JeSzcze chwila a będą jezdzić elektrycznymi samochodzikami sterowanymi z super bezpiecznych klatek kewlarowych umieszczonych na Orbicie ziemi żeby czasme im sie nic nie stało......... :mrgreen: Nie to też nie bo sie jeszcze dziura ozonowa powiększy :!: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamilton też zabrał głos w sprawie zmieniających się przepisów i tego gdzie zmierza F1:

„Na dystansie wyścigowym samochody są wolniejsze” - stwierdził kierowca McLarena w rozmowie z brytyjskim The Guardian. „W zeszłym roku musieliśmy dbać o opony przy większym obciążeniu paliwem – teraz jest jeszcze wolniej. Niedawno wykonałem przejazd, którego tempo było niesamowicie niskie. Mówiąc szczerze, po prostu brakowało emocji”.

 

„Za pierwszym razem – nie sądzę abym naciskał szczególnie mocno – opony zużyły się do samego włókna w przeciągu dziewięciu okrążeń. Podczas kolejnego przejazdu musiałem przystopować. To było prawie jak pokonywanie okrążenia wyjazdowego, a udało się przejechać 15 czy 16 okrążeń na miękkiej mieszance”.

 

Hamilton uważa, że szereg zmian w regulaminach jeszcze bardziej zbliży rywalizującą stawkę – zdaniem 26-latka, walka nie będzie się jednak toczyć na poziomie porównywalnym z minionymi sezonami.

 

„W roku 2007 i 2008 zespoły były bardzo szybkie, a wzajemna presja była na czele stawki ogromna. Teraz samochody zostały trochę spowolnione – szanse są być może bardziej wyrównane”.

 

Mistrz świata z 2008 roku - którego styl jazdy raczej nie sprzyja oszczędzaniu opon – przyznał również, że właśnie umiejętność zarządzania ogumieniem będzie w tym roku kluczowa.

 

„Przez lata trzeba zmieniać własny styl i dostosowywać się, utrzymując jednocześnie ważny element jakim jest prędkość i agresja. Teraz najważniejsze będzie dbanie o opony”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Pietrowowi, Webberowi, Buttonowi, Alonso, Massie i komu tam popadnie :P Heidfeldowi tez niech bedzie :) wazne, zeby wyscigi byly ciekawe :P wiec pewnie Vettelowi i Hamiltonowi tez, ale to niekoniecznie, zeby wygrywali, tylko dostarczali emocji telewidzom :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucass rozumiem że pomysł sztucznego deszczu Ci się podoba.... :twisted::mrgreen:

 

 

Nie mam nic przeciwko jeżeli w jednym z wyścigów podczas sezonu by to spróbowali 8)

Wszystkie wejściówki by sie sprzedały w rekordowym czasie a oglądalność wzrosła . Czyż nie o to też chodzi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...