Skocz do zawartości

Audio,kamerka-prezentów czas!


djzygiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

To ze auto nie gra to fakt i oczywiscie w planie sie nowe głośniki, sub i wzmak (cos mi zowstało z poprzedniego np. wzmacniacz Alpine Pdx-4.150 jak sie da to wykorzystam)

 

Ale czy da sie cos zrobic żeby nie trzeba było zapełniac i tak skromnych rozmiarów schowka płytami CD??

Mam na mysli wymiana odtwarzacza czy podpiencie do niego jakiegos innego wynalazku np.http://moto.allegro.pl/xcarlink-sd-usb- ... 97448.html

Czy da sie cos takiego podpjąc?

napoczatku jeszcze jakos to znosiłem ale poprostu brakuje mi juz miejsca na płyty.

 

I jeszcze jedno czy da sie podpiąc do seryjnego monitora kamerke cofania??

czy moze trzeba by cos dokupic np.http://moto.allegro.pl/color-multiplexe ... 50960.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno czy da sie podpiąc do seryjnego monitora kamerke cofania??

 

MY05 ma za słabą rozdzielczość, IMHO. od MY08 jest nowy system audio/nawi, który też odtwarza filmy z DVD więc sądzę, że w takim przypadku możnaby podłączyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno czy da sie podpiąc do seryjnego monitora kamerke cofania??

MY05 ma za słabą rozdzielczość, IMHO. od MY08 jest nowy system audio/nawi, który też odtwarza filmy z DVD więc sądzę, że w takim przypadku możnaby podłączyć...

Ograniczeniem jest rozdzielczość kamery, która z reguły jest niezbyt duża ~0.3 Mpix, a nie monitora.

 

Większe znaczenie może mieć jasność oraz kontrastowość ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
I jeszcze jedno czy da sie podpiąc do seryjnego monitora kamerke cofania??

MY05 ma za słabą rozdzielczość, IMHO. od MY08 jest nowy system audio/nawi, który też odtwarza filmy z DVD więc sądzę, że w takim przypadku możnaby podłączyć...

Ograniczeniem jest rozdzielczość kamery, która z reguły jest niezbyt duża ~0.3 Mpix, a nie monitora.

 

Większe znaczenie może mieć jasność oraz kontrastowość ekranu.

 

A czy w nocy przy cofaniu będzie coś widać na monitorze? Słaba kamenra 0,3 chyba średnio sobie poradzi z tym, w dzień chyba powinno być ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz odswiezylismy suchara, to zapytam djzygiel'a o status ;) Zamontowales jakies nowe audio?

 

Ja u siebie problem z cd (a przede wszystkim z brakiem BT) rozwiazalem za pomoca Parrota MKi9200. Z tymze jest to zamiana cd na mp3, wiec nie wszystkim moze pasowac.

W parocie jest BT, wejscie na sd (czyta mp3), usb, ifona i mini-jack. Audiofilom nie polecam, bo Parrot przejmuje kontrole nad glosnikami (odcina sygnal z fabrycznego radio) i de facto to on robi za wzmacniacz. Ale do odtwarzania mp3 dla normalnych ludzi jest super. A do tego na aledrogo przejsciowka do subarynek za ~30zl i nie trzeba nic ciac ani lutowac - plug&play ;)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie!!

chyba sie nie da przełozyc radia od młodszego modelu i pozostawic panel orginalny!

Moze ktos to rozbierał i wie cosik więcej??!!

Nic jeszcze nie udało mi sie zrobic!

A z braku czasu, a to z braku pomysłu...

Jest opcja na naviboksa gdzie mozna podpiąć kamere, ogładac filmy, czytnik kart i usb, mozna wgrac każdą mape( od auto mapy, tom tom, garmin....)

problem tylko z tym ze dzwięk audio idzie tylko na przednie głosniki, jak z navi.

Trzeba sie zastanowic czy da sie jakos rozprowadzic dzwięk przez wzmaka na tylne głosniki i suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Skoro juz odswiezylismy suchara, to zapytam djzygiel'a o status ;) Zamontowales jakies nowe audio?

 

Ja u siebie problem z cd (a przede wszystkim z brakiem BT) rozwiazalem za pomoca Parrota MKi9200. Z tymze jest to zamiana cd na mp3, wiec nie wszystkim moze pasowac.

W parocie jest BT, wejscie na sd (czyta mp3), usb, ifona i mini-jack. Audiofilom nie polecam, bo Parrot przejmuje kontrole nad glosnikami (odcina sygnal z fabrycznego radio) i de facto to on robi za wzmacniacz. Ale do odtwarzania mp3 dla normalnych ludzi jest super. A do tego na aledrogo przejsciowka do subarynek za ~30zl i nie trzeba nic ciac ani lutowac - plug&play ;)

 

T.

 

 

Jaki koszt montazu jest takiego urzadzonka? czy jakosc dzwieku jest ok, mam fabryczny bluetooth, ale jakosc mikrofonu jest tragiczna, za duzo szumow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec z jakimi utrudnieniami/przeszkodami nalezaloby sie liczyc gdybym chcial zamontowac sobie niefabryczne radio, np wielkosci 2 din, pomijajac oczywiscie fakt dorabiania nowego lub przerabiania istniejacego panelu srodkowego... ktos mial z tym jakies doswiadczenia lub wie cokolwiek na ten temat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja chyba bede wlasnie szukal jakiejs stacji multimedialnej dla siebie, tylko chyba raczej w cos bardziej firmowego bede celowal... jakis clarion albo jvc, zalezy mi na gpsie, mp3 i bt

 

-- Pn maja 23, 2011 7:49 pm --

 

u mnie jedynym problemem jest panel srodkowy, nigdzie w necie nie znalazlem zamiennika z otworem na 2din i dla automatycznej klimatyzacji wiec jedyne rozwiazanie to rzezbic istniejacy a to nie bedzie najlatwiejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się, ale Audiomedia to właśnie Clarion... czyta dvd, wkrótce będę chyba jeszcze kamerę cofania dokładał. Poza tym navi jest z ori AutoMapą. O zestawie głośnomówiącym nie wspominam. Na prawdę ten sprzęcik mogę polecić. Używam ego już 1,5 roku i jest na prawdę ok

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz odswiezylismy suchara, to zapytam djzygiel'a o status ;) Zamontowales jakies nowe audio?

 

Ja u siebie problem z cd (a przede wszystkim z brakiem BT) rozwiazalem za pomoca Parrota MKi9200. Z tymze jest to zamiana cd na mp3, wiec nie wszystkim moze pasowac.

W parocie jest BT, wejscie na sd (czyta mp3), usb, ifona i mini-jack. Audiofilom nie polecam, bo Parrot przejmuje kontrole nad glosnikami (odcina sygnal z fabrycznego radio) i de facto to on robi za wzmacniacz. Ale do odtwarzania mp3 dla normalnych ludzi jest super. A do tego na aledrogo przejsciowka do subarynek za ~30zl i nie trzeba nic ciac ani lutowac - plug&play ;)

 

T.

 

 

Jaki koszt montazu jest takiego urzadzonka? czy jakosc dzwieku jest ok, mam fabryczny bluetooth, ale jakosc mikrofonu jest tragiczna, za duzo szumow...

 

Za Parrota dalem ~430zl. wersje z obsluga polskiego jezyka najtaniej widzialem za ~680zl. Przejsciowka ~25zl (mozna tez lutowac kable). Montaz samodzielnie - kilka godzin. Byloby szybciej, ale robilem customowy przedluzacz do kabla, bo chcialem miec wszystko pochowane - umieszczenie wyswietlacza w schowku w podsufitce zajelo najwiecej czasu.

Jakosc jest OK, ale nigdy do siebie nie dzwonilem :) Daj znac 06.06 - bede w kraju, zadzwonie do Ciebie :)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dumalem i dumalem i wydumalem ze chyba kupie gdzies panel przedni, najchetniej sam panel, moze byc uzywany i bede go rzezbil na otwor do radia 2 din - a raczej dam komus kto by mi to estetycznie zrobil i lakierowanie, jesli chodzi o radio to wstepnie wybor padl na clariona cx501e, ewentualnie jakies jvc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...