Skocz do zawartości

[OT] zmiana logo....


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

co się stanie jeśli np. wyrwę logo skody z maski i z tyłu a przytwierdzę subaru? Czy to jest niezgodne z prawem?

 

Pozdrawiam.

 

ps. Pytanie czysto teoretyczne, nie mam nic wspólnego ze skodami :-)

 

Niektórzy myślą że mają przez to więcej PS... :D

 

To tak zwany "tunning optyczny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co się stanie jeśli np. wyrwę logo skody z maski i z tyłu a przytwierdzę subaru? Czy to jest niezgodne z prawem?

 

Pozdrawiam.

 

ps. Pytanie czysto teoretyczne, nie mam nic wspólnego ze skodami :-)

 

Niektórzy myślą że mają przez to więcej PS... :D

 

To tak zwany "tunning optyczny".

 

Ale teoretycznie może mi ktoś coś "zrobić"? Skoda za logo, Subaru za Skodę?

Jest tyle fajnych samochodów, tylko gdyby nie to logo...

 

A czy można zamówić samochód u dilera bez ŻADNEGO logo, bez ŻADNYCH oznaczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teoretycznie może mi ktoś coś "zrobić"? Skoda za logo, Subaru za Skodę?

Jest tyle fajnych samochodów, tylko gdyby nie to logo...

 

A czy można zamówić samochód u dilera bez ŻADNEGO logo, bez ŻADNYCH oznaczeń?

 

Co do Skody i Subaru, to Skoda ma logo okrągłe, a Subaru jajowate, to nie będzie pasować.

 

Czy ktoś może coś zrobić - nie wiem. Chyba nie. Zdjąć ze Skody logo i tak jeździć, nie widzę przeciwskazań. Ale zdjąć ze Skody to logo i załozyć Subaru..... ja bym tego nie zrobił.

Jak bym coś takiego zobaczył to na pewno bym miał nie zły ubaw - i tyle bym zrobił.

 

Natomiast co do oznaczeń to zauważyłem (w mojej firmie tak jest) że jak ktoś zamawia np Ałdi a6 ale nie ma pieniędzy na dobry silnik, to zamawia bez oznaczeń. I potem jeździ takim a6 bez info jaki ma silnik. A silnik jest mały, np 140PS od Octavi i ledwo co to jedzie.

 

Ciekawe czy jakby zamówił A6 RS biturbo, albo coś podobnego to czy by zdejmował oznaczenia...?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem - powiedziałbym, że byłoby to strasznie obciachowo.

 

A poza tym - Skoda ma bardzo ładne logo (szczególnie nowe, wypukłe). Ja tam byłem onegdaj z niego bardzo dumny i jak autko było ubłocone, wycierałem tablicę (dla służb specjalnych), światła (dla bezpieczeństwa) i logo (dla szpanu). :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem - powiedziałbym, że byłoby to strasznie obciachowo.

 

A poza tym - Skoda ma bardzo ładne logo (szczególnie nowe, wypukłe). Ja tam byłem onegdaj z niego bardzo dumny i jak autko było ubłocone, wycierałem tablicę (dla służb specjalnych), światła (dla bezpieczeństwa) i logo (dla szpanu). :!:

 

 

Masakra :-) Jaka by skoda nie była, to skoda i tyle... Dobrze, że już nie jesteś skodziarzem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paręnaście lat temu czytałem gdzieś w prasie, że takie działania są prawnie zabronione.

Nie wiem, czy coś się od tamtej pory zmieniło, ale wtedy stało tam jak byk, że auto danej marki nie może mieć logo innej.

Był też przytoczony odpowiedni paragraf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się stanie jeśli np. wyrwę logo skody z maski ..Czy to jest niezgodne z prawem?

To JEST niezgodne z prawem, ale tylko w wypadku gdy właściciel Skody siedzi w środku.

--

Był taki kawał, że chłopiec kłócił się z ojcem w sprawie marki samochodu przed którym stali. Młody zaklinał się że to wartburg, a stary spokojnie tłumaczył, że to przecież mercedes (bo to był merc !); w końcu zmęczony ojciec mówi : to podejdźmy bliżej, przeczytamy co jest w logo, to już cię wreszcie przekona. Czytają, chłopak się stropił, zamyślił i mówi : dziwne, na wartburgu napisali "mercedes"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...