Skocz do zawartości

bluetooth do legacy


Agata

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

w moim legacy nie było niestety zainstalowanego bluetootha i właśnie zaczęłam się poważnie zastanawiać nad montażem jakiegoś zestawu. Najlepszy byłby taki zestaw żeby można łączyć telefon z radiem. orientuje się może ktoś ie coś takiego kosztuje i czy znacie jakieś zestawy godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz MY06 to zapomnij o wykorzystaniu radia, ponieważ nie ma one bowiem m.in wejscia AUX. Jedyna mozliwosc to instalacja systemu glosnomowiacego, ktory potrafi wyciszyc audio oraz wykorzystac fabyczne glosniki, jak np zestawy Parrota, maja one bowiem wlasny wzmacniacz, a do fabrycznego audio wlacza sie przez przelotke.

Jest to bardzo proste w podlaczeniu a dodatkow zestaw potrafi wyciszyc audio i przelaczyc rozmowe na glosniki :wink: .

Ja mam u siebie Parrota 3100 - na zewnatrz tylko wyswietlacz z przyciskami, a reszta pochowane, telefonu tez mozna nie wyciagac z kieszeni -wystarczy wlaczony BT :)

 

Odnosnie samego montazu to http://www.subaru.com.cz/viewtopic.php?t=437 znajdziesz dokladny manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie na odgrzanie ...

mam do zamontowania zestaw Nokii CK-200 w Legacu MY06, rozumiem ze potrzebuję przejściówki Subaru-ISO (a w zasadzie dwóch: męską wtyczkę Subaru z radia na żeńskie gniazdo ISO Nokii oraz męską wtyczkę ISO z zestawu na żeńskie gniazdo Subaru)

Kabelki z zestawu wyglądają w zasadzie na Plug&Play pomiędzy subarową wtyczkę a radio.

 

czy tak?

 

Edit... znaczy się takie cuś? : http://allegro.pl/zlacze-parrot-subaru-zlacze-parrot-subaru-i1361996407.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na odgrzanie ...

mam do zamontowania zestaw Nokii CK-200 w Legacu MY06, rozumiem ze potrzebuję przejściówki Subaru-ISO (a w zasadzie dwóch: męską wtyczkę Subaru z radia na żeńskie gniazdo ISO Nokii oraz męską wtyczkę ISO z zestawu na żeńskie gniazdo Subaru)

Kabelki z zestawu wyglądają w zasadzie na Plug&Play pomiędzy subarową wtyczkę a radio.

 

czy tak?

 

Edit... znaczy się takie cuś? : http://allegro.pl/zlacze-parrot-subaru- ... 96407.html ?

 

Nie znam sie na Nokii ale do Parrota potrzebny byl tak jak piszesz ISO-Subaru, poniewaz zestaw mial standardowe kostki.

Kabelki do nabycia na allegro albo w lepiej zaopatrzonych sklepach car audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Śmigam Legacy z 2007. W salonie gdy był zamawiany montowali dla poprzedniego właściciela zestaw głośnomówiący. Sprawuje się rewelacyjnie. Wycisza radio... można głosowo wybierać numery z książki adresowej telefonu...

Tu masz link do tej zabawki.

Nie wiem czy instalacja jest trudna czy nie... wiem że to śmiga i jest zadowalająco niezawieszające się.

 

http://www.nokia.pl/produkty/akcesoria/wszystkie-akcesoria/rozwiazania-do-samochodu/zestawy-samochodowe/zestaw-samochodowy-ck-7w

 

Moja Żona jeździ CYTRYNAMI, które mają ORYGINALNE Zęby w systemie... ciągle coś się w nich zawiesza... nie można odbierać itd...

 

Tutaj wszystko śmiga.

Muszę dodać że używam telefonu NOKIA i zestaw jest tej samej firmy... może to ma wpływ na tak bezawaryjne działanie

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam - przeszedłem na Legacy Speca B. my04 i zamiast radia Sony + podłączony zestaw Bluetooth w starym samochodzie mam oryginalny moduł radio+navi+coś tam jeszcze by Subaru. Ale coś mi się wydaje po lekturze kilku tematów, że to nie będzie łatwe podłączyć Bluetooth. Jakie mam opcje?

 

  • [*:2pa844oc]wymienić oryginalny system na jakiś zamiennik, ale na co? Coś co steruje nawigacją, klimą i przyciskami w kierownicy oczywiście. Jakieś pomysły?
     
    [*:2pa844oc]Zamontować "zwykły" zestaw głośnomówiący, ale najlepiej taki, który wycisza radio - czy to w ogóle jest wykonalne?

 

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi :)

 

P.S. dochodzi jeszcze kwestia zasilania telefonu. Jest gniazdo w schowku, ale puszczenie kabla do uchwytu przez pół samochodu to raczej mało eleganckie rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym Parrocie tak jest. Czyli wlaczamy sie miedzy radio a instalacje auta, wpinajac kostki. Na czeskim forum subaru, jest dokladny opis i duuuzo fotek z montazu.

Ja instalowalem sam, czas ok 4godz. Super sprawa, na prawde warto jak ktos duzo w aucie gada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się ku Parrotowi, ale jak rozumiem, on nie "puści" dźwięku na głośniki samochodowe? Bo przecież nie ma zewnętrznego źródła dźwięku w radiu, poza tym co jest fabrycznie dostępne. Czyli muszę zainstalować zewnętrzny głośnik dodatkowo, tak?

 

@sherif: Mógłbyś podrzucić linka do tego wątku na czeskim forum?

 

I jeszcze jedno pytanie - ktoś tu kiedyś wspominał o Klinice Dźwięku w Warszawie, gdzie montował instalację audio, ale oni już nie działają w branży car audio. Macie jakąś sprawdzoną firmę w Warszawie, która wie o co biega w Subaru? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się ku Parrotowi, ale jak rozumiem, on nie "puści" dźwięku na głośniki samochodowe? Bo przecież nie ma zewnętrznego źródła dźwięku w radiu, poza tym co jest fabrycznie dostępne. Czyli muszę zainstalować zewnętrzny głośnik dodatkowo, tak?

 

@sherif: Mógłbyś podrzucić linka do tego wątku na czeskim forum?

 

Foty z montazu + czeski opis masz tutaj: http://www.subaru.com.cz/viewtopic.php?t=437

 

 

Parrot oczywiscie umnie wyciszyc radio i wykorzystac glosniki/instalacje auta do dzwieku. Po to sie wpina w instalacje. Polega to na tym, ze parrot ma swoj wzmacniacz konczacy sie kostkami dwukierunkowymi: do instalacji (z ktorej bierze zasilanie oraz glosniki) oraz do radia (ktory jest petla). W srodku wzmacniacza jest przekaznik, czyli jak normalnie sluchasz radia to idzie przez przekaznik Parrota bezposrednio z radia na glosniki. Jezeli odbierzesz rozmowe przekaznik rozlaczy radio a na glosniki pusci dzwiek :wink:

 

Do instalacji poza Parrotem (gdzie uzywke mozna kupic po taniosci) potrzebne beda przejsciowi ISO - Subaru (takie same jak do m.in Kia) - do kupienia w lepszych sklepach car audio lub allegro. Koszt kilkanascie zloty.

 

z montazem najwiecej czasu to dobranie sie do radia umieszczenie centralki, np za radiem oraz przeciagniecie przewodow. Mozna to zrobic samemu, poziom trudnosci mozesz ocenic po czeskich fotkach :mrgreen:

 

Nie polecam zamontowania wyswietlacza tj na czeskim forum, bo nic nie widac i trzeba sie odrywac od kierunku jazdy. Ja zamontowalem w gornym, prawym rogu radia przy "Eject", kabel da sie przecisnac przy listwie. Kolor wyswietlacza mam sredny, wiec bardzo ladnie komponuje sie to z deska i radiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Parrota 9200MKi zamontowanego w schowku w podsufitce:

 

imgp7390s.jpg

 

Tutaj mala uwaga - wyswietlacz nalezy zamontowac z lekkim przekreceniem w strone kierowcy - ekranik ma slabe katy :/

"Centralka" z kablami schowana pod radiem - jest ciasno. Ciagle sie zastanawiam, gdzie umiescic 'pilota' - narazie lezy pod dzwignia reduktora.

 

Jesli chodzi o zrodlo zasilania, to mozna latwo podciagnac 'zlodziejke' do schowka:

 

imgp7397s.jpg

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mont, jesli kupisz wiazki-przejsciowki, to mozesz zamontowac Parrota bez jakiejkolwiek ingerencji w oryginalne okablowanie (czyt. po wymontowaniu nie ma zadnych sladow, ze Parrot byl zainstalowany).

Ja nie slyszalem, zeby instalacja odtwarzacza cd/mp3 powodowala utrate gwarancji, a Parrota mozna pod takie urzadzenie podciagnac ;)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...