Skocz do zawartości

Szukam porady w sprawie Subaru na pojeźdzawki


EVAN

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jako, że mamy długi weekend i różne głupie pomysły w tym czasie przychodzą do głowy, postanowiłem napisać ten temat. Ale do rzeczy.

Jako, że musiałem zawiesić kombinezon na kołku a mój motocykl sprzedać - względy zdrowotne- próbuję znaleść jakies inne zajęcie , które dawałoby mi podobną ilość adrenaliny :mrgreen:

Na początku kupiłęm sobie WRXa..... potem była pierwsza pojeźdzawka i stwierdziłem, że to jest chyba to :D

Ale szkoda mi tego mojego biednego WRXa na takie ostre traktowanie. Używam go przede wszystkim jako codzienny środek transportu i denerwuję mnie,że coś tam stuka i skrzypi a po takich pojeźdzwkach niestety auto dostaję troche w kość.

Dlatego wymyśliłem sobie, że ....no właśnie i teraz dylemat

- czy zostawić sobie WRXa , wrzucić klatkę , kubły itd i nim upalać a do codziennej jazdy kupić coś przeciętnego.

- czy sprzedać WRXa kupić jakiegoś fajnego GT ..może już zaklatkowanego i nim upalać i nie martwić się obcierkami itp

 

Skłaniam się ku tej drugiej wersji bo szkoda mi tego WRXa... jest dopieszczony i chyba byłoby mi go żal tak upalać. Poza tym GT jest lżejszy i chyba bardziej "rajdowy" niż WRX.

Panowie co Wy na to?

Może ktoś chce się wymienić - mój WRX za jakiegoś GTka+jakaś ilość polskich złotych :mrgreen:

upatrzyłem sobie już nawet 2 GTki ale chyba wolałbym kupić od kogoś z forum :roll:

Tu jest jeden -- jakoś kojarze to miejsce w Katowicach i imię Łukasz ale to może zbieg okoliczności :mrgreen:

http://allegro.pl/subaru-impreza-gt-99-i1286384015.html

 

a tu drugi

pytanie tylko jak z napędami i resztą bo o silnik się nie martwię - robociznę mam za darmo

http://otomoto.pl/subaru-impreza-okazja ... 58148.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jeden -- jakoś kojarze to miejsce w Katowicach i imię Łukasz ale to może zbieg okoliczności :mrgreen:

http://allegro.pl/subaru-impreza-gt-99-i1286384015.html

samochód już długo wisi w ogłoszeniach. nie wiem czy dobrze kojarzę ale chyba wcześniej miał trochę większą moc niż te 218KM, które są teraz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jeden -- jakoś kojarze to miejsce w Katowicach i imię Łukasz ale to może zbieg okoliczności :mrgreen:

http://allegro.pl/subaru-impreza-gt-99-i1286384015.html

samochód już długo wisi w ogłoszeniach. nie wiem czy dobrze kojarzę ale chyba wcześniej miał trochę większą moc niż te 218KM, które są teraz :wink:

O proszę .Znalazłem ogłoszenie tego GTka na forum za poprzedniego właściciela :)viewtopic.php?f=15&t=129141&p=980693&hilit=AdamekA7#p980693

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy zostawić sobie WRXa , wrzucić klatkę , kubły itd i nim upalać a do codziennej jazdy kupić coś przeciętnego.

 

 

Nieopłacalne, było wiele tematów, projektów stworzenia z WRXa zabawki do zabawy. Kończyło się zawsze tak samo. Lepiej kupić STI do upalania lub przygotowanego GTka.

 

WRX jest świetnym samochodem do codziennej, szybkiej i bezpiecznej jazdy po polskich drogach.

 

Ale, ale seryjnym GT można walczyć z dużo mocniejszymi autami. :twisted:

 

Niestety wymaga to użycia sprzętu w sposób do jakiego nie został stworzony, co szybko się kończy awariami i pierwszymi modyfikacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
EVAN, a zastanawialeś się nad kompromisem pomiędzy GT i STi newage'm w postaci starszego STi RA??

Nie wiem czy znajdzie się ktoś chętny na taką podmiankę ale jak uda mi się sprzedać WRXa to napewno wezmę to pod uwagę :wink:

 

-- 3 lis 2010, o 20:48 --

 

Jestem bliski pewnego kompromisu :mrgreen:

Tzn WRX zostaję jako dupowóz, a GT będzie do upalania ...ale narazie nie zapeszam - wszystko będzie jasne w poniedziałek :roll:

 

-- 14 lis 2010, o 19:14 --

 

Dobra to odgrzewam temat bo gotówka już jest.

Czytam, czytam i mam już pełen zamęt w głowie.

Czy kupić GT-ka czy STI RA ( tzn czy kasy starczy ), czy kupić w dobrym stanie i jeździć czy kupić np z uszkodzonym silnikiem i powoli robić ją od podstaw pod siebie.

Znalazłem GTka za 10Tzł z uszkodzonym silnikiem. Zastanawiam się czy go nie brać i robić pod siebie. Kupić dobry zawias, hamulce, zrobić silnik. Tylko czy GT to dobry pomysł na typowe auto do upalania.

Wyczytałem dużo złych opini o skrzyniach. Ja mocy nie zamierzam podnosić na początku bo bardziej zależy mi na dobrym zawieszeniu i hamulcach i na poprawieniu swoich umiejętności, a nie na biciu rekordów.

Chłopaki pomóżcie bo już nie wiem co robić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jeden -- jakoś kojarze to miejsce w Katowicach i imię Łukasz ale to może zbieg okoliczności :mrgreen:

http://allegro.pl/subaru-impreza-gt-99-i1286384015.html

 

to auto po Marcinakach z Ryk. Fajny projekt i nieźle jeździło.

Kupił je w zimie ktoś z Łodzi, teraz jest w Katowicach, jak widać cały czas na starych blachach (lubelskich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jeden -- jakoś kojarze to miejsce w Katowicach i imię Łukasz ale to może zbieg okoliczności :mrgreen:

http://allegro.pl/subaru-impreza-gt-99-i1286384015.html

 

to auto po Marcinakach z Ryk. Fajny projekt i nieźle jeździło.

Kupił je w zimie ktoś z Łodzi, teraz jest w Katowicach, jak widać cały czas na starych blachach (lubelskich).

 

To jest byłe auto forumowicza AdamekA7.

viewtopic.php?f=15&t=119017

viewtopic.php?t=129141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to auto stoi w 4T ale ma problem z ecutekiem i zalewa się paliwem. A chłopcy z 4T nie mogą nic z tym zrobić bo to ten nieremapowalny GTek - chyba że sie kompa zmieni a wtedy cena już nie jest tak atrakcyjna.

Jedynie nie-ASO to chyba ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

miałem wrx-a i po jednym dniu FJS stwierdziłem że ta fajne auto ale szkoda go na pojeżdzawki, no i że on ich za wiele nie wytrzyma. Ja bym brał na twoim miejscu tanie, mocne sti w budzie GC, na przykład takie viewtopic.php?f=15&t=147211&view=unread#unread :)

chyba że Ci zależy na zabawie dyframi to wtedy RA albo type R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...