Skocz do zawartości

podlaczenie natrysku wody na IC


skrzypekQ4

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie masz już oryginalną instalację,wystarczy dobrze poszukać.Ale jeśli nie to "minus" podłączasz na stałe do silniczka pompki spryskiwacza,a "plus" z akumulatora :arrow: bezpiecznik :arrow: przycisk :arrow: silniczek pompki spryskiwacza,instalacja bardzo prosta ale najlepiej poszukaj oryginalnej instalacji która raczej jest już zainstalowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz już oryginalną instalację,wystarczy dobrze poszukać.Ale jeśli nie to "minus" podłączasz na stałe do silniczka pompki spryskiwacza,a "plus" z akumulatora :arrow: bezpiecznik :arrow: przycisk :arrow: silniczek pompki spryskiwacza,instalacja bardzo prosta ale najlepiej poszukaj oryginalnej instalacji która raczej jest już zainstalowana

 

no wlasnie ciekaw jestem czy to w moim struclu gdzies jest? czy w takich antykach jak moja wanna MY98 bylo gdzies juz bylo pomyslane przyszlosciowo? wlasciwie to zdaje sobie sprawe jak to powinno byc podlaczone do silniczka, tylko teraz pytanie dokladnie dotyczace samego przycisku, bo od tylu wychhodzi az 5 stykow. przy zbiorniczku wody, jest tez czujnik rezerwy i wydaje mi sie, ze to tez bylo jakos do tego wlacznika doprowadzone. najchetniej, to dorwalbym jakis schemat instalacji tego ustrojstwa i do tego schemat instalacji auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-wejście "plus" z akumulatora (poprzez bezpiecznik)

2-wyjście "plus" na silniczek do spryskiwacza

3-masa

4-zasilanie podświetlenia (plus)

5-impuls do CPU o "użyciu"

Możesz użyć niektórych końcówek do stworzenia swojej prostej instalacji,kontrolkę na płyn do IC SPRAY masz na liczniku, też łatwo ją zainstalować,zaraz poszukam w swoich zbiorach schematu i sprubuje ci podesłać,ale nie obiecuję bo internet mam przedpotopowy :?

 

-- 2 lis 2010, o 23:41 --

 

... a ile żaróweczek lub miejsc na nie jest w tym przełączniku?

 

-- 2 lis 2010, o 23:51 --

 

...no niestety żadnych dobrych schematów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukaj bo nie znajdziesz standardowej instalacji :PPP Gt nigdy czegos takowego nie mialy w klasykach wystepowało to tylko w sti typ r /ra z tego co pamietam.

Dopiero w nowszych EU sti zaczęto to montowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukaj bo nie znajdziesz standardowej instalacji :PPP Gt nigdy czegos takowego nie mialy w klasykach wystepowało to tylko w sti typ r /ra z tego co pamietam.

Dopiero w nowszych EU sti zaczęto to montowac

 

 

dzieki za info, zaoszczedziles mi troche pracy. czyli trzeba pociagnac nowa instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Eee chyba jednak RHD :)

 

-- niedziela, 7 lis 2010, 20:00 --

 

czesto mylone pojecie - LHD nie oznacza, po której stronie jest kierownica, tylko po której stronie drogi sie jezdzi :)

 

Oj chyba nie masz racji :) Nawet wg. dokumentu wiki podanego przez George'a :)

 

-- niedziela, 7 lis 2010, 20:01 --

 

Tytulem dodatku - z owej strony wiki :)

 

Universally (following a treaty; see below) each country specifies a uniform road traffic flow: left-hand traffic (LHT) in which traffic keeps to the left side of the road, or right-hand traffic (RHT) in which traffic keeps to the right.[5][6][7]

 

Vehicles are manufactured in left-hand drive (LHD) and right-hand drive (RHD) configurations, referring to the placement of the driving seat and controls within the vehicle.[8][9][10] Typically, the placement of the steering wheel is opposite to the rule of the road: LHT countries use RHD vehicles, and RHT countries use LHD vehicles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, trzeci raz w ostatnim czasie. Dobrze że żadnej umowy nie podpisywałem :)

Najpierw tłumaczyłem Grześkowi_67 że źle coś rozumie mimo że myślał dokładnie tak jak ja. Potem zamówiłem na Ebayu filtr do wersji n/a i teraz to. Masakra jakaś :evil: , musze wreszcie zacząć czytać a potem pisać :roll: :)

Wracając do tego LHD i RHD to macie oczywiście racje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...