Skocz do zawartości

Bagaznik dachowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

mamy pytanko do forumowiczow. Wybieramy sie na wakacje i zamierzamy zabrac ze soba rowery. W zwiazku z tym czeka nas zakup bagaznika - wszystko wskazuje na to, ze dachowego (nie mamy haka holowniczego).

Czy ktos z Was kupowal moze bagaznik dachowy na sedana i moze cos poradzic? W sklepie Gianta proponowano nam system Thule - ale akurat nie mieli nic dla Legacy sedan.

Pozdrawiamy.

Pumex i Krebelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też mam ten sam problem, ale już się rozeznałem w temacie: :)

Zadzwoń, lub udaj się do firmy ELIT

Warszawa, ul. Łopuszańska 22, tel. (22) 868-14-61, 868-14-62, fax: (22) 868-14-63

Mają b.dobre ceny, ja kupuje u nich prawie wszystkie części do swojego Legacy. Dodam, że w Interpack'u i w "innych takich" zapłacisz dużo więcej. W razie czego służe pomocą - mam tam przyjaciela, który dodatkowo robi fajne rabaty i takie tam inne :D

Dla przykładu THULE:

100pln - zestaw montażowy do SUBARU

225pln - łapy 4szt.

80pln - relingi czarne

lub

195 - relingi aluminiowe 8)

Podałem ceny hurtowe, od których mogę mieć jeszcze trochę upustów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Smiech'u :)) "z nieba mi spadasz" :) z checia skorzystam, bo w tym sklepie Gianta, o ktorym pisalem sprzedawca podliczyl mnie wstepnie na ponad PLN 1.200... przyznam sie, ze troche wymieklem i zrezygnowalem ze skladania u nich zamowienia na bagaznik.

A co do ulicy Lopuszanskiej, to chyba dobry traf... bo tam wlasnie swoje Subaru kupilem :)

Pozdravka

Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Smiech'u :)) "z nieba mi spadasz" :) z checia skorzystam, bo w tym sklepie Gianta, o ktorym pisalem sprzedawca podliczyl mnie wstepnie na ponad PLN 1.200... przyznam sie, ze troche wymieklem i zrezygnowalem ze skladania u nich zamowienia na bagaznik.

A co do ulicy Lopuszanskiej, to chyba dobry traf... bo tam wlasnie swoje Subaru kupilem :)

Pozdravka

Pumex

 

...proponuje cobyś zadzwonił do nich i zamówił zestaw montażowy do SUBARU (same końcówki) zanim pojedziesz - mogą go nie mieć na miejscu, bo nie sprzedaje się jak ciepłe bułeczki 8) W razie czego na pewno szybko ściągną z centrali lub z oddziału w Czechach (ok. 2-3 dni)

...Mój przyjaciel który tam pracuje obecnie spędza miesiąc miodowy gdzieś-tam, ale wraca na początku lipca i mógłbym wtedy wywalczyć dla Ciebie extra BONUS na bagażnik (jeśli Ci się tak bardzo nie śpieszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie wyjezdzam juz w piatek, wiec sprawa niestety jest dosc pilna... Ale i tak dzieki za namiary - bo nawet bez super bonusa cena wyglada o niebo lepiej niz wczesniej mi proponowane w sklepie Gianta :)

Pozdr.

Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i juz sie podsumowalem w ELIT... niestety... przyjemnosc brania ze soba roweru kosztuje... :(

275 PLN - 4 lapy

110 PLN - belki

106 PLN - system dopasowywujacy

77 PLN - zamki

2 x 177 PLN - 2 uchwyty na rowery

 

no i jednak PLN 900 leci... ech... szkoda Smiech'u ze ten Twoj kolega baluje ze swoja mloda zona gdzies daleko...

 

Pozdravka

Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak... :) ale znajac moja kondycje zanim bysmy sie dotoczyli na te wakacje, to mialbym juz po urlopie :wink:

poza tym to musialbym jakis wozek dokupic na ktory bym wszystkie bambetle wrzucil, wiec tak zle i tak niedobrze :wink:

Pozdr.

Pumex

P.S. a tak przy okazji - czy ktos moze powiedziec czy subarynka sporo traci na wigorze z takimi dwoma bicyklami na dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: w autoryzowanych sklepach Gianta są wysokie ceny ze względu na to że są to sklepy "rowerowe" co nie oznacza że nie sprzedaje się tam bagażników dachowych. W tego typu sklepach rzadko kto kupuje bagażnik i ilość będących tam modeli jest mała a porady niezbyt fachowe. W sklepie w którym ja składam rower(Giant) bagażniki to oferta podnosząca opinie o sklepie. Sprzedawca sam stwierdza że nie jest specjalistą w tym temacie. W dzisiejszych czasach kiedy trudno o klienta takie zabiegi są konieczne.

Sprawa druga: Większość samochodów(moim zdaniem) traci na wyglądzie jeżeli ma zapakowane bike-i na dachu, szczególnie wtedy gdy rowery te nie są zbyt ładne(ty czyt. tanie i żeby tylko jeździły) Sam bagażnik na dachu samochodu w odpowiednim kolorze nie jest zły czasami dodaje uroku. Gdy rowerki są porządne np. downhill-ówy i na ładnym bagażniku to ładnie wyglądają na samochodzie takim jak Subaru. Zwracają uwagę kierowców na samochód.

 

P.S. W sprawie jakichkolwiek wątpliwości i pytań związanych z rowerami zapraszam na prive lub gadu-gadu. Chętnie porozmawiam o rowerkach i udzielę porad na tyle na ile jestem w stanie. Dla wymagających mogę nawet się dowiedzieć z innych źródeł. :)

 

 

Pozdrowienia

TfK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi, Absolutnie (a wlasciwie - Absolut-tak :wink: - mniam) sie z Toba zgadzam co do wygladu pojazdow z rowerami na dachu. Na szczescie mam fajny rowerek dobrej klasy z hamulcami tarczowymi :D ktory zwraca uwage :) Ale fakt - ze jak Ty - jestem zdania, ze Subaru o wiele lepiej wyglada bez tego gadzetu na dachu jakim jest bagaznik a tym bardziej z 2 rowerami... no ale niestety - czasem sie trzeba przemiescic i jakos zabrac ze soba rowery. A fakt, ze w sklepach rowerowych bagazniki traktuja tylko jako jeden z "gadzetow".

Z checia skorzystam tez z Twojej ewentualnej porady dot. samego roweru :)

Pozdr.

Pumex

oopppss... same Garfieldy... ale zdominowalem topic... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i juz sie podsumowalem w ELIT... niestety... przyjemnosc brania ze soba roweru kosztuje... :(

275 PLN - 4 lapy

110 PLN - belki

106 PLN - system dopasowywujacy

77 PLN - zamki

2 x 177 PLN - 2 uchwyty na rowery

 

no i jednak PLN 900 leci... ech... szkoda Smiech'u ze ten Twoj kolega baluje ze swoja mloda zona gdzies daleko...

 

Pozdravka

Pumex

 

:( z bagażnikiem Ci do piątku nic nie pomogę, ale jak chcesz to mogę Ci pożyczyć dwa uchwyty do rowerków - kupiłem w zeszłym roku - THULE 510 fajne z zamkami 8)

 

jak się zdecydujesz to napisz do mnie na prv, mogę Ci na jutro przywieźć do W-wy... a kiedyś przyjdzie czas to sobie kupisz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumex 1 napisał:

Tommi, Absolutnie (a wlasciwie - Absolut-tak - mniam) sie z Toba zgadzam co do wygladu pojazdow z rowerami na dachu. Na szczescie mam fajny rowerek dobrej klasy z hamulcami tarczowymi ktory zwraca uwage Ale fakt - ze jak Ty - jestem zdania, ze Subaru o wiele lepiej wyglada bez tego gadzetu na dachu jakim jest bagaznik a tym bardziej z 2 rowerami... no ale niestety - czasem sie trzeba przemiescic i jakos zabrac ze soba rowery. A fakt, ze w sklepach rowerowych bagazniki traktuja tylko jako jeden z "gadzetow".

Z checia skorzystam tez z Twojej ewentualnej porady dot. samego roweru

 

Ja także mam dylemat czy poszaleć sobie samochodzem na trasach w czasie podróży na wakacje czy też może zabrać ze sobą rowerek.

Jednak w większości przypadków zabieram rowerek gdyż to jest moje hobby. Także mam rowerek dobrej klasy( z tarczami) i mój car ładnie się z nim prezentuje.

Pozdr dla wszystkich fanów Subarki a jednocześnie zagorzałych rowerzystów od rowerowego fana i niestety właściciela Audi :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek napisał:

A czy ktos z Forumowiczow jest w stanie mi odpowiedziec czy Foresterek nie jest za maly aby rower 21.5" przewiesc w srodku bez skladania tylnej kanapy? A w Legacy kombi?

 

WOW sporych rozmiarów masz ramę. Wydaje mi się że bez składania tylnych foteli się nie obejdzie. Ja kiedyś w Toledo próbowałem tak przewieźć rower 14" na kołach 24" i się nie udało. Był po prostu za długi.

Zawsze możesz popróbować na różne sposoby. Ja nie wiem jak wygląda przedział bagażowy w Foresterze czy Legacy ale próbować zawsze warto.

 

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już gadamy o rowerach, to bądzcie tak mili i doradzcie mi jaki kupic. Bagaznik na dach mam, potrzeba mi roweru. Chce z super-wypasem, najlepiej trekkingowy, ale nie taki, zebym stracil za niego zęby albo życie. Co myslicie o Meridach? Aha, no i wiecej jak 1,5 ...no moze 2 tysiaki nie dam.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...