Skocz do zawartości

Moje 5 lat z Foresterem


duch_gor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich na forum.

Chcialbym nawiazac do tematu cen. Ostatnio na stronie www.subaru.com wybralem sobie Forestera S-turbo, do tego mnostwo dodatkow:oslony, naglosnienie, puleczka do bagaznika i siateczki, itp. I "moj" Forester zostal wyceniony na ponizej 30 000 $. Plakac sie chce...

 

 

panowie icks i wojtek.zgadzam sie z wami , a ze ceny modeli subaru sa w polsce o wiele wyzsze, to fakt .ceny te nie sa jednak zawyzane przez centrale subaru .pl,lecz to pazernosc rzeczypospolitej powoduje tak wysokie ceny samochodow tej marki. przykladem tego jest to ze moj forester gx kosztowal okolo 11 tys dm(22 tys.zlotych drozej na terenie kraju.opinia ze sa drogie tu i tam terz sie zgadza,dla porownania prosze korzystac z www.subaru.de.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany, rzeczywiscie. Nie zwrocilem na to uwagi. Pomyslalem ze ten ostatni XS Premium to jest turbo, tak jak w Polsce. Sorki

 

A jestes pewien ze podales dobry link www.subaru.com To jest strona Subaru USA ,a tam jedynym silnikiem w Foresterze jest 2,5 litrowa jednostka bez turbo.S-Turbo na tej stronie nie ma w ofercie tak samo jak niema go wUSA.

Chyba ze to znowu ja cos przeoczylem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na temat cen w USA przełużmy dywagacje na maj. najpóżniej W połowie marca wybieram się na Florydę i przywizę najświeższe dane prosto z salony. przy okazji pstryknę sobię parę fotek przy hamerykańskich wersjach i oczywiście przy DODGU PAM SRT-10's.

Jeżeli nie dam sobie rady z umieszczeniem ich w Forum ( a napewno sobie nie dam rady, bom beton ) to poproszę Fl;ipera. Moi agenci już Go wytropili.

 

Siwy 007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

 

 

Wiosna 1998 ,wtedy ujrzalem go w salonie .Jesli istnieje uczucie zwane miloscia od pierwszego wejrzenia to wlasnie wowczas go doznalem.Forester gx wulkaniczna czerwien. Minelo kilka latek tachometr wskazuje przebieg 118 tys km .W tym czasie udalo mi sie (mam nadzieje) poznac zalety i wady tego samochodu ,wiec korzystajac z forum dziele sie z innymi ma opinia i doswiadczeniami.
U mnie w listopadzie upłynie 2 lata z pierwszym Subaru - jestem stale bardzo zadowolony z tego auta.

 

 

Spalanie, hmmm...zima na miescie nawet 13 l a na a utostradzie przy predkosci do 140 powiedzny 8,5 l
W mieście jest lepiej, około 9l w lecie do 9,8l w zimie z właczonym ogrzewaniem foteli;

 

Na autostadzie jesli ktos lubi "depnac" i chce aby wskazowka licznika nie schodzila ponizej 160-170 po winien sie liczyc z 11-13 l.A jesli juz jestem przy cyfrach to powiem ze rekordowa predkosc osiagnolem 210 km/h co prawda z gory..no ale to bylo jednorazowo i jesli chce szybko przedostac sie od granicy do domu wtedy jezdze 150-170 ale najlepiej czuje sie przy 140 .
Tak to mniej więcej wygląda również w obecnej generacji SJ 2,0n/a.

 

 

Spedzilem wiele godzin o roznych porach roku w lasach podgorza Karkonoszy, strome podjazdy,bloto ...po prostu warunki (nie przesadzam) extremalne prawie a on uparcie i nie zawodnie prze na przod.
To nadal aktualne, fakt -zwłaszcza jak ktoś wcześniej nie posiadał w aucie napędu na obie osie z prawdziwego zdarzenia - robie wrażenie, w końcu Forester to SUV, a nie terenówka..

 

 

Jedyna rzecza ktora by mnie ucieszyla to silinik turbo diesla ale....moze pragnienia zostana wkrotce spelnione..narazie ciiii.

 

 

Jeżeli chodzi o disla w Subaru - TO JA SIĘ NIE ZGADZAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: . PROFANACJA. Natomiast czekam na Trzylitrowego Forestera - najlepiej z turbiną.
Z tym się zgadzam :lol:

 

 

W połowie marca wybieram się na Florydę i przywizę najświeższe dane prosto z salony. przy okazji pstryknę sobię parę fotek przy hamerykańskich wersjach (...) Jeżeli nie dam sobie rady z umieszczeniem ich w Forum ( a napewno sobie nie dam rady, bom beton ) to poproszę Fl;ipera.
Gdzie fotki ? ;):D

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik to ty jesteś "mechanik" czy "górnik" ?   :)

Temat faktycznie odkopany z głębokich czeluści The Forum - acz aktualny i pozwalający spojrzeć na pewne sprawy z perspektywy czasu (ponad 10lat). Wówczas diesel w Subaru większość uznawała za profanację. Oczekiwania mocy koncentrowały się na pojemności silnika - Forek H6.

Odkryłem nawet w necie rozważania na temat prac FHI nad H8 - czas pokazał, ze technika poszła w innym kierunku.

Z drugiej strony samochody nadal budzą wśród nas emocje, Subaru kupują fani marki :)

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...