Skocz do zawartości

4eat w s-turbo


bohun

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad ulepszeniem mojej skrzyni 4eat. Niestety jestem jej posiadaczem..

Rzekomo mozna wymienic modul konwertera i skrzynka zaczyna nowe zycie, spina na stałe od 3500RPM i nie slizga sie cały czas.

Czy orientujecie sie czy w Polsce gdzies ktos takie cos robi?

Cos takiego znalazłem tu

http://www.importperformancetrans.com/c ... -1721.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany tematem ale nie sądzę abyśmy doczekali się jakiś światłych przemyśleń. W naszych forumowych warunkach nadal panuje przeświadczenie, że AT i Subaru z wiatrakiem to nieporozumienie :evil: Trudno-świetnie.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie pod taki link -> http://www.autojozefow.pl/

 

Ja mam skrzynię manualną :) i tam się nie wybieram ale kilku kolegów z mojej firmy, posiadaczy AT w różnych markach, mówiło że to dobrzy fachowcy - może coś będą wiedzieć na zadany temat. Z resztą może ktoś z naszego forum też ich zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sprowadzić to za $600, i odnosząc to do typowych kosztów remontów silników (które świadczą o tym, że co niektórzy na dłużej się wiążą ze swoim Subarakiem) czy wymian skrzyń biegów 5MT (na których zaoszczędziliście ;-) ) to chyba nie aż taki wydatek...

 

kwestia znalezienia warsztatu, gdzie to sensownie założą ;)

 

nota bene ciekawy jestem, jak to faktycznie działa w praktyce, jakie są różnice w odczuciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad ulepszeniem mojej skrzyni 4eat. Niestety jestem jej posiadaczem..

Rzekomo mozna wymienic modul konwertera i skrzynka zaczyna nowe zycie, spina na stałe od 3500RPM i nie slizga sie cały czas.

Czy orientujecie sie czy w Polsce gdzies ktos takie cos robi?

Cos takiego znalazłem tu

http://www.importperformancetrans.com/c ... -1721.html

Można w PL sporo taniej zregenerować TC a nawet go podkręcić na życzenie..

:arrow: PW

 

-- 20 wrz 2010, o 08:56 --

 

Spróbujcie pod taki link -> http://www.autojozefow.pl/

 

Ja mam skrzynię manualną :) i tam się nie wybieram ale kilku kolegów z mojej firmy, posiadaczy AT w różnych markach, mówiło że to dobrzy fachowcy - może coś będą wiedzieć na zadany temat. Z resztą może ktoś z naszego forum też ich zna.

zna, zna... a Twoi Koledzy albo mieli wielki fart albo są krótko po naprawie - więcej nie napiszę :wink:

 

-- 20 wrz 2010, o 09:11 --

 

Rzekomo mozna wymienic modul konwertera i skrzynka zaczyna nowe zycie, spina na stałe od 3500RPM i nie slizga sie cały czas.

Przeprogramowanie TC czyli zmiana softu całego TCM de facto to nie taka prosta sprawa i wymaga również dostosowania samego TC - jak robi to IPT ale koszty wg mnie spore a efekt może jakiś wystapić ale rewelacji bym się nie spodziewał - poza minimalnym skróceniem czasu zmiany biegu ale to pewnie wymaga dodatkowo tuningu całej kasety sterującej a za to wszystko to już nowe auto pewnie można kupić.. :idea: :|

Poza tym bez lock-up'u auto zaczęłoby więcej palić po mieście a zmiana biegów byłaby raczej szarpana i nie wiem czy nie odbiłoby się to na żywotności całej AT - pewnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna, zna... a Twoi Koledzy albo mieli wielki fart albo są krótko po naprawie - więcej nie napiszę :wink:

 

Głównie wymiana olejów. U jednego wymiana sterownika w Audi A4 z Multitronikiem (czyli skrzynią CVT). Mało poważne ingerencje więc faktycznie o problemach z nimi za bardzo nie słyszałem. "Moda" na tą firmę wzięła się po jej prezentacji w TVN Turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...