Skocz do zawartości

Wibracje


Legacy96

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok.3 miesiecy mam problemy z wibracjami o wysokiej czestotliwosci na kierownicy, pedalach i nadwoziu. Wystepuja na luzie, a szczegolnie dokuczliwe sa w zakresie 2-3 tys. obrotow pod obciazeniem (np. jazda pod gore 50 km/h). Auto sprawdzily 3 warsztaty, nie ma zadnych luzow, poduszki pod silnikiem i skrzynia wymienilem na nowe, bez efektu. Bede wdzieczny za kazdy pomysl co jeszcze sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy bede mial chwile czasu to kupie nowe wieszaki i je zmienie... wlasnie mysle czy jest mozliwe ze w ktoryms tlumiku cos sie oberwalo, zatkalo badz przesunelo i teraz to wibruje ? Bo te wibracje raz sa silniejsze raz slabsze, nie ma konkretnego schematu...Tylko jak sprawdzic tlumiki ? Na luzie wszystko wydaje sie OK, wibruje dopiero pod obciazeniem i te wibracje sa zalezne od obrotow silnika a nie od predkosci jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak... juz wszystko mechanicy macali i szarpali, ale bez efektu... na wolnych i gdy dodaje gazu na luzie tez czuc wibracje silnika, ale slabo, tak samo czulem w innych Subarkach... Dopiero obciazenie powoduje wieksze wibracje... aha, wymienilem tez plyn w skrzyni biegow, swiece, sprawdzilem przewody i wymienilem kolo pasowe... bez efektu.

Co do wymiany tarcz hamulcowych, to bylo 2 lata temu, mialem bicie na kierownicy, najpierw poszly tylne a za pol roku przednie... no ale w automacie po 120 tkm moze sie to zdarzyc. Aha, dwa miesiace temu auto bylo na przegladzie technicznym i badaniu spalin, wszystko OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wolnych i gdy dodaje gazu na luzie tez czuc wibracje silnika, ale slabo, tak samo czulem w innych Subarkach

Czyli to może być zwykłe kołysaniem bokserka :)

 

... Dopiero obciazenie powoduje wieksze wibracje... aha, wymienilem tez plyn w skrzyni biegow, swiece, sprawdzilem przewody i wymienilem kolo pasowe... bez efektu.

 

Wprawdzie to nie wersja turbo, ale może ma jakieś problemy z podawaniem paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi byly jaja z kolysaniem silnikiem i obrtami

(glownie na wolnych obrotach). 1.8 bralo lewe powietrze.

dociagnal sruby od kolektora ssacego i bajka.

u ciebie chyba cos bardziej skomplikowanego,

bo na tyle wizyt w serwisie i roznych kombinacji

juz dawno by taka pierdole znalezli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzis rano moje autko zapalilo jak stary zil, i tak chodzilo przeszlo minute, jakby na trzech cylindrach. Wymienie dzis filtr powietrza, swiece i sprawdze kable zaplonowe. Ma ktos jeszcze jakis pomysl co tu sprawdzic ? Aha, tarcze hamulcowe znowy bija, wytrzymaly 50 tkm, jutro zamuwie nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pogode się pytałem, bo czasem wysoka wilgotnośc może mieć wpływ na odpalanie z rana auta. No ale jak w garażu stoi to specjalnie go to nie rusza. Przychodzi mi jeszcze do głowy uszkodzona cewka zapłonowa. Ale to by pewnei trzeba podmienić i sprawdzić. Nie wiem czy tylko mi się wydaje, ale jakby iskry nie było na którymś z garnków - to by zaświeciła się kontrolka check-engine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ze swiec byla cala zasniedziala, uszczelka kabla nie byla docisnieta do glowicy i wilgoc dostala sie pod spod. Teraz chodzi rowno... ale wibracje zostaly.

Dzis dalem auto do warsztatu w celu wymiany paska rozrzadu, kazalem tez wymienic plyn hamulcowy i wieszaki wydechu. Jako auto zastepcze dostalem legacy 2,0 LX 95 rok. Zauwazylem ze motor ma jeszcze wieksze wibracje niz moj i do tego na wolnych obrotach sie telepie, tylko ze to sie nie przenosilo na nadwozie, motor jest tam o wiele elastyczniej zawieszony niz w moim aucie. Pewnie dlatego drgania nie przenosza sie na nadwozie. Co zrobic by zawieszenie silnika bylo bardziej elestyczne ? Czy jest jakas regulacja ustawienia poduszek, a jesli tak, to jak je ustawic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...