Jump to content

Filtr przeciw pyłkowy

ironmzes
 Share

Recommended Posts

Wyszukując info n.t. filtra przeciw pyłkowego nie znalazłem zbyt wiele informacji gdzie umieszczony i w jakich modelach występuje przedstawiam zdjęcie gdzie jest umieszczony w forku my05.

Na początek trzeba odkręcić schowek po stronie pasażera i ukarze się nam wentylator nad nim jest umieszczony filtr P_P

Na czerwono zaznaczyłem gdzie są jego zatrzaski.

W niektórych modelach tego filtru nie ma.

U mnie był jak zabrudzony że dopiero po przedmuchaniu sprężarką zauważyłem jest karbowany.post-9163-135184420537_thumb.jpg

ja wymieniam raz na rok "węglowy"

A jaki węglowy zakładasz? Ten dostępny w InterCars'ie oznaczony jako HERTH+BUSS JAKOPARTS K1181 J1347000 i też węglowy nie za bardzo pasuje. Co prawda zrobiłem specjalny sabot z ramki filtra OEM ale może jest jakieś lepsze rozwiązanie / lepszy filtr.

Ja olewam węglowy. Filtruje tak samo tylko pochłania niektóre zapachy. Jako Parts zwykły wkładam tylko się zastanawiam dlaczego ten luksus tyle kosztuje. Filtr powietrza do N/A kosztuje 20 zł a przeciwpyłkowy 70 zł.

Jak dobrze, że w S-Turbo nie trzeba ściągać schowka - mniej roboty :) do filtra dobrać się łatwo w nogach pasażera, zdejmuje się 2 blaszki i pokrywę filtra i już.

Filtr jest 2-częściowy, oryginał (fizelina, czy coś takiego) w ASO kupiłem za 200 (!) zł, z USA mam 2 za mniej niż 200 (już do mnie jadą).

A jaki węglowy zakładasz?...

Polecam Corteco, czyli MicronAir czyli główny OEM. Mają szeroką ofertę (więc jest szansa, że coś znajdziesz), przyzwoite ceny no i zwykle oferują dwie wersje każdego filtra: klasyczną i węglową.

Pozdr.