Skocz do zawartości

Filtr przeciw pyłkowy


ironmzes

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszukując info n.t. filtra przeciw pyłkowego nie znalazłem zbyt wiele informacji gdzie umieszczony i w jakich modelach występuje przedstawiam zdjęcie gdzie jest umieszczony w forku my05.

Na początek trzeba odkręcić schowek po stronie pasażera i ukarze się nam wentylator nad nim jest umieszczony filtr P_P

Na czerwono zaznaczyłem gdzie są jego zatrzaski.

W niektórych modelach tego filtru nie ma.

 

U mnie był jak zabrudzony że dopiero po przedmuchaniu sprężarką zauważyłem jest karbowany.post-9163-135184420537_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniam raz na rok "węglowy"

 

A jaki węglowy zakładasz? Ten dostępny w InterCars'ie oznaczony jako HERTH+BUSS JAKOPARTS K1181 J1347000 i też węglowy nie za bardzo pasuje. Co prawda zrobiłem specjalny sabot z ramki filtra OEM ale może jest jakieś lepsze rozwiązanie / lepszy filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja olewam węglowy. Filtruje tak samo tylko pochłania niektóre zapachy. Jako Parts zwykły wkładam tylko się zastanawiam dlaczego ten luksus tyle kosztuje. Filtr powietrza do N/A kosztuje 20 zł a przeciwpyłkowy 70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, że w S-Turbo nie trzeba ściągać schowka - mniej roboty :) do filtra dobrać się łatwo w nogach pasażera, zdejmuje się 2 blaszki i pokrywę filtra i już.

 

Filtr jest 2-częściowy, oryginał (fizelina, czy coś takiego) w ASO kupiłem za 200 (!) zł, z USA mam 2 za mniej niż 200 (już do mnie jadą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki węglowy zakładasz?...

Polecam Corteco, czyli MicronAir czyli główny OEM. Mają szeroką ofertę (więc jest szansa, że coś znajdziesz), przyzwoite ceny no i zwykle oferują dwie wersje każdego filtra: klasyczną i węglową.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...