Skocz do zawartości

Supersprint vs Greddy ?


plasma555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem się poradzić. Zamierzam kupić za jakiś czas wydech cały kompletny przelot z DP itp. Celuje w średnicę 2,5".

 

Mam pytanie: Czy miał ktoś z Was do czynienia z w/w firmami ? Jak z głośnością, jazdą, odczuciami i wszystkimi innymi aspektami używania ?

 

1176799153.jpg

 

dsc3679.jpg

 

Zna ktoś te modele ? Czy podejdą do BUGa ?

 

 

 

Jeżeli ktoś chciałbym się podzielić informacjami to śmiało.

 

 

 

 

Pzdr!

Jasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka godzin jeżdziłem GT z kompletnym wydechem Supersprint. Dla mnie zaskoczeniem było, jak nieprawdopodobnie cicho jest w środku auta. Jak ktoś robi długie trasy i chce trochę spokoju w kabinie to chyba dobra opcja. Takie wtedy odniosłem wrażenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To morze wydech marki Straight Pipe czyli "prosta rura"?

 

to może ma ktoś coś takiego u siebie ? jak się sprawdza ? :twisted:

 

Szkoda że nie mam nieograniczonego w budżetu. Szukam czegoś pasztetowego markowego ale raczej nie chinola. Na ile byście wycenili te wydechy?

 

Blitza Nur Spec R-a polecam, jak chcesz mieć głośno i dobrze.

 

oj ... problemem jest chyba $$$$

 

Ja mam w STi DP I CC custom, a backbox SS i uwazam ze jest super. Do 4500-5000 znośnie nawet w trasie, a później jest :twisted:

 

a odczułeś różnicę na SS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie SS rozpadł w piątek, nie wiem ile miał lat bo kupiłem auto juz z tym wydechem ale porozpadała się puszka w środku.

Faktycznie jest bardzo cichy w środku. Dla mnie jednak jest za cichy i teraz celuje w coś głośnejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass napisał(a):

Ja mam w STi DP I CC custom, a backbox SS i uwazam ze jest super. Do 4500-5000 znośnie nawet w trasie, a później jest :twisted:

 

 

a odczułeś różnicę na SS ?

Jak kupiłem auto to był już backbox SS, a potem dołożyłem customowy DP i CP. Jeżeli chodzi o dźwięk SS to jest jedyny w swoim rodzaju i przy pełnym bucie powyżej 5000 obr robi naprawde sporo hałasu, a przy spokojnej jeźdze słychać go ale nie meczy nawet w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie ten Greddy 2,5". Dźwięk moim zdaniem fajny. Do 3,5-4krpm nie jest specjalnie głośny, ale powyżej daje po uszach. Jeżeli nie jeździsz tras i lubisz głośno, to powinien Ci przypasować. Ja dorzucałem ostatnio wyciszenie pod kanapą, bo po kilku godzinach z wyższą prędkością miałem nieco dość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam uppipe da ci ~ 10KM w bugeye'u. Ja na seryjnej mapie z takim zestawem (downpipe, uppipe) miałem 249KM (ale to na hamowni vtg, która według wielu 'zawyża').

 

Następnie po remapie miałem 282KM/360Nm, a jeszcze po wywaleniu silencera i TGV na tej samej mapie 287KM/370Nm.

 

Największy 'bang for the buck' daje downpipe, uppipe i mapa. Reszta to kosmetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet sie nie zastanawiaj, supersprint to szajs. W dodatku owalna końcówka bardziej pasuje do golfa lub calibry niz do porządnego auta.

 

+1

 

Tj. zgadzam się w 100%.

 

Do jazdy na codzień + trasy wybrałbym chyba H&S - bardzo ładny dźwiek.

 

I to właśnie wybrałem 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...