Skocz do zawartości

EXEDY stage 1 szarpie jak diabli ???


ptkrally

Rekomendowane odpowiedzi

O co chodzi zakupiłem sobie sprzęgło o takie : http://www.topendpower.pl/p/pl/fk01h160 ... ++wrx.html

po założeniu autkiem nie da się spokojnie ruszyć szarpie niemiłosiernie :( tak jak by kleiło i puszczało z częstotliwością 5 razy na sek. Sprzedawca twierdzi że taka jest charakterystyka tego sprzęgła:) a ja nie miałem do czynienia z "wzmocnionym" sprzęgłem i że za tydzień wszystko się uspokoi.Lub że z montażem coś jest nie tak.. Obawiam się tylko że za tydzień to ja będę mógł samochód pozamiatać na szufelkę i do śmietnika bo się rozsypie:( Miał ktoś taki przypadek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzilem na stage1 + krutka skrzynia w prawie torowym bmw i 90% ludzi jak wsiadalo robilo kangury i auto gasło, teraz mam w forku sprzeglo z typ ra i tez co do płynności zostawia troszku do zyczenia.....poprostu wiecej gazu szybsza zmiana i nic nie szarpie:PPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ruszając z 3000 praktycznie strzelając ze sprzęgła wibracje nadal są gdy autko toczy się z górki pomału zapięta 1 i puszczamy sprzęgło delikatnie i też są wibracje że aż lusterko wsteczne trzęsie jak przy zbyt dużej ilości basu w bagażniku:) o powolnym puszczeniu sprzęgła nie ma mowy bo się boję że elementy odpadające od auta zrobią krzywdę przechodniom:(

 

aaa ia jeszcze słychać takie trrrrt gdy się puszcza sprzędło tak jakby coś tam drgało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wymienialeś czy ktoś Ci to robił?

Według mnie coś jest nie tak. Może poduszki pod silnikiem/skrzynią?

Może koło zamachowe do bani?

Jak masz już wbity bieg i jedziesz to przy dodawaniu i odejmowaniu gazu nic się nie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca twierdzi że taka jest charakterystyka tego sprzęgła:) a ja nie miałem do czynienia z "wzmocnionym" sprzęgłem i że za tydzień wszystko się uspokoi.Lub że z montażem coś jest nie tak.. Obawiam się tylko że za tydzień to ja będę mógł samochód pozamiatać na szufelkę i do śmietnika bo się rozsypie:( Miał ktoś taki przypadek ??

 

Kompletnie mnie to nie przekonuje. Nie jest to wyczynowe sprzęgło, a troszkę wzmocniony "OEM replacement", a Twój samochód też nie jest bolidem F1. Takie sprzęgło w takim wozie powinno od razu działać poprawnie.

 

Czyli według mnie sprzedawca opowiada kompletne dyrdymały.

 

Obstawiam, że zostało źle zamontowane :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wymienialeś czy ktoś Ci to robił?

Według mnie coś jest nie tak. Może poduszki pod silnikiem/skrzynią?

Może koło zamachowe do bani?

Jak masz już wbity bieg i jedziesz to przy dodawaniu i odejmowaniu gazu nic się nie dzieje?

 

Robił to mechanik raczej ogarnięty ... nigdy z nim problemu nie miałem a remonty itp ogarniał bez problemu ...

gdy bieg jest wbity to trzyma i jest ok

 

Obstawiam, że zostało źle zamontowane :twisted:.

 

Ma może ktoś foto jak to ma być zamontowane ? bo przecież inaczej nie pasuje chyba??

czy tarcza może być na odwrót ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak. Na moję oko musisz jeszcze raz odstawic auto do tego speca. Bo to nie jest normalne. Tak jak Przemeq napisał- to nie jest wyczynowe sprzęgło, które działa w systemie 0-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjjj az tak zle jest myslalem ze lekkie szarpanie ale ze az tak!!!

Zobacz czy wszystko dobrze poskrecane przedewszystkim poduszki pod skrzynia dyfrem i czy wał jest dobrze do dyfra dokrecony ....

Sprzegło raczej samo w sobie drgan nie powoduje chyba ze jest krzywe albo krzywo załorzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze mną rozmawiał klient, jesteśmy dystrybutorem ACT i Exedy, dostajemy wiele telefonów od klientów którzy opisują dziwne zachowania samchodu po montażu sprzęgieł wzmacnianych. Zazwyczaj nie są przyzwyczajeni do trochę mocniejszych docisków , jednak często oddzwaniają do mnie po kilku dniach , że mielismy rację i tzreba się przyzwyczaić do nowego zestawu jak i dac mu się czas by ułożyło się . te zestaw stage I potrafią trochę smierdzieć spalonym sprzęgłem nawet przez pierwszy dzień . Wszystko w normie .

Zgodzę się stage 1 to nie jest 0-1 sprzęgło . W rozmowie telefonicznej nie odebrałem tego ze jest aż tak zle jak czytam w tym poście. Zdecydowanie jest coś nie tak, podejrzewam błąd w montażu samego sprzęgła czego wykluczyć nie można , może nieprzykręcona poduszka silnika czy inny element ukł. napędowego jak podpowiadali koledzy ,

lub uszkodzenie samego sprzęgła np pękniecie sprężynki drgań skrętnych, docisku, ale wtedy nie wbił byś biegu albo by wchodziły tylko niektóre biegi inne z trudem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepuczi, masz pozytywa za podejscie do klienta (czytaj ujawnienie sie). Jak jeszcze pomozesz koledze to wyjasnic i - jesli jest to wada sprzegla - uznasz reklamacje, to bedzie mega dobrze.

 

Jekie by to sprzeglo mialo nie byc, to juz po zapieciu biegu, w czasie jazdy, nie ma prawa kopac. Trzeba to jak naszybciej obejrzec, bo pomijajac ew. zniszczenie sprzegla, silnik i napedy dostaja ciegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi zakupiłem sobie sprzęgło o takie : http://www.topendpower.pl/p/pl/fk01h160 ... ++wrx.html

po założeniu autkiem nie da się spokojnie ruszyć szarpie niemiłosiernie :( tak jak by kleiło i puszczało z częstotliwością 5 razy na sek. Sprzedawca twierdzi że taka jest charakterystyka tego sprzęgła:) a ja nie miałem do czynienia z "wzmocnionym" sprzęgłem i że za tydzień wszystko się uspokoi.Lub że z montażem coś jest nie tak.. Obawiam się tylko że za tydzień to ja będę mógł samochód pozamiatać na szufelkę i do śmietnika bo się rozsypie:( Miał ktoś taki przypadek ??

W poniedziałek montowałem to sprzęgło(Exedy Stage 1 z moncniejszym dociskiem) w nie-ASO i na tym nie da się normalnie jeździć... to sprzęgło musi się dotrzeć i dopiero po 500km będzie trochę lepszy komfort jazdy, więc nie martw się będzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasuwa mi się jeszcze jedna możliwośc twoich objawów zupełnie nie związana z układem napędowym. Może podczas montażu mechanicy odłączyli któryś z wężów podciśnienia, albo poluzowali opaskę od dolotu a teraz masz mega nieszczelność co objawia się szarpaniem i nierówna praca silnika , czasami efekt dużej nieszczelności może objawiać się właśnie kiedy dodamy gazu chcemy jechać a tu wszystko szarpie i blokuje niczym " efekt ściany "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ariel, chcesz powiedziec ze tez szarpie juz po zalaczeniu, w czasie jazdy :shock:

Sprzęgło szarpie podczas ruszania, ale jest na to sposób, wystarczy do połowy puścić pedał (do momentu aż samochód zacznie ruszać) i w tym momencie przez chwilkę przytrzymać ale tak naprawdę 0,5 sek a następnie dość szybko (ale nie całkowicie zdejmując nogę) puścić pedał, ruszy trochę szybciej niż normalny samochód ale to przecież nie Golf II. po tygodniu albo 500km to sprzęgło się ułoży i dotrze. Obchodząc się z tym sprzęgłem jak z jakiem szarpie jeszcze bardziej. W czasie jazdy to bajka, jest dużo szybsze w porównaniu z serią i bardziej twarde. Nie ma co panikować, zrób najpierw z 500km i sam zobaczysz że wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się stage 1 to nie jest 0-1 sprzęgło . W rozmowie telefonicznej nie odebrałem tego ze jest aż tak zle jak czytam w tym poście. Zdecydowanie jest coś nie tak, podejrzewam błąd w montażu samego sprzęgła czego wykluczyć nie można , może nieprzykręcona poduszka silnika czy inny element ukł. napędowego jak podpowiadali koledzy

 

kiepuczi, masz pozytywa za podejscie do klienta

 

Bardzo mi się podoba ten wątek 8).Rzeczowa rozmowa, próba znalezienia przyczyny, chęć pomocy klientowi, który ma problem (albo mu się zdaje, że go ma :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepuczi to ja mam pomysł, po prostu każdym samochodem w którym montujecie takie exedy zróbcie najpierw 500km aby sprzęgło się ułożyło i dotarło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak internetu spowodował że nie mogłem pisać co się dzieje... Mianowice sprzęgło zostało już wysłane do kiepuczi -ego po zdjęciu docisk był przypalony tylko z 1 strony :( jak tylko dotrze do sprzedawcy ma zostać wysłane do EXEDY... i dowiemy się co jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...