Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

W Subaru brakuje mi lusterka fotochromatycznego. Do wersji US jest dostępne szkoda że nie u nas.

zgadza się, to fajny gadżet, dodatkowo przydałyby się lusterka zewnętrzne z tym systemem (poprzednio miałem i naprawdę się przydaje)

z ważnych rzeczy, brak świateł dziennych LED w wyposażeniu standardowym uważam za niepoważne :wink: te w wyposażeniu dodatkowym są znowu 3 razy za drogie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ważnych rzeczy, brak świateł dziennych LED w wyposażeniu standardowym uważam za niepoważne :wink: te w wyposażeniu dodatkowym są znowu 3 razy za drogie :wink:

 

Wydaje mi się że od tego roku światła dzienne powinny być w autach w standardzie. Ciekawe jak to wygląda teraz jeśli chodzi o Subaru :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie czekałem już na lawetę kiedy lekko przytrzymałem kierownicę i "start". Pomogło od razu. :mrgreen:

to są właśnie te zawodne elektroniczne wynalazki, które hamują moje zapały do zbyt "nowoczesnych" samochodów :wink:

w poprzednim aucie miałem gadający komputer,

Gadajace auto to badzo fajna sprawa.

Byla swego czasu na to wielka moda.

MIalem takiego nisana, diesel 6 cylindrow i gadal.

Zonie to sie poczatkowo bardzo nie podobalo, ale kiedy "glosik" (ona tak to nazywala) przypomnial raz drugi o zgaszeniu swiatel przed zostawieniem auta na parking...... zmienila zdanie.

Natomiast ja sie nieco zdenerwowalem kiedy zawdzwonila do domu i z trwoga poinformowala;

_ "glosik" powiedzial ze jest malo paliwa, co mam zrobic _ :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Subaru brakuje mi lusterka fotochromatycznego. Do wersji US jest dostępne szkoda że nie u nas.

zgadza się, to fajny gadżet, dodatkowo przydałyby się lusterka zewnętrzne z tym systemem (poprzednio miałem i naprawdę się przydaje)

z ważnych rzeczy, brak świateł dziennych LED w wyposażeniu standardowym uważam za niepoważne :wink: te w wyposażeniu dodatkowym są znowu 3 razy za drogie :wink:

 

Zastanawiam się czy to będzie pasowało do modelu EU (wersja bez HomeLinku zdaje się nie można zestroić z europejskimi urządzeniami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ważnych rzeczy, brak świateł dziennych LED w wyposażeniu standardowym uważam za niepoważne :wink: te w wyposażeniu dodatkowym są znowu 3 razy za drogie :wink:

 

Wydaje mi się że od tego roku światła dzienne powinny być w standardzie. Ciekawe jak to wygląda teraz jeśli chodzi o Subaru :?:

 

W standardzie dla samochodów nowo homologowanych od tego roku (Dyrekcja wyjaśniała kiedyś na Forum). Fakt światła dzienne są koszmarnie drogie - kupiłem i jak na razie jestem zadowolony (walory estetycznie pomijam ale w OBK nie jest źle).

 

No bez przesady.

Dlaczego te dzienne ledy sa takie wazne?

Wszystko ma wygladac jak Audi?

 

- świecą tam gdzie trzeba i lepiej widać (światła mijania nie do tego służą)

- świeci się tylko to co trzeba (nie świeci konsola, pozycyjne itp)

- działa tryb nocny wskaźników - nie trzeba kręcić zmieniać.

- jak ustawi się światła na AUTO to można zapomnieć włączać mijania w tunelach i gdy robi się ciemno.

- nie działa spryskiwacz reflektorów (w Subaru nie problem bo można tym sterować).

 

Alternatywą jest proponowany na Forum moduł (ale nie od Subaru).

 

-- 1 paź 2011, o 13:13 --

 

Gadajace auto to badzo fajna sprawa.

 

Oby tylko nie chciało abyśmy do niego mówili ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy to będzie pasowało do modelu EU

 

Z tego co kojarzę, to w wersji US jest inaczej zamontowane lusterko. (można wymienić razem z szybą:))

 

- nie działa spryskiwacz reflektorów (w Subaru nie problem bo można tym sterować)

 

Jak się tym steruje? (działa z wersją MY08?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy to będzie pasowało do modelu EU

 

Z tego co kojarzę, to w wersji US jest inaczej zamontowane lusterko. (można wymienić razem z szybą:))

 

- nie działa spryskiwacz reflektorów (w Subaru nie problem bo można tym sterować)

 

Jak się tym steruje? (działa z wersją MY08?)

 

Co do lusterka to się obawiałem że nie będzie pasować :-(

 

W MY10 to zależy od czasu "naciskania" spryskiwacza jak krótko coś koło 1-2 sek to tylko na szybę jak długo to i na reflektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- świecą tam gdzie trzeba i lepiej widać (światła mijania nie do tego służą)

- świeci się tylko to co trzeba (nie świeci konsola, pozycyjne itp)

- działa tryb nocny wskaźników - nie trzeba kręcić zmieniać.

- jak ustawi się światła na AUTO to można zapomnieć włączać mijania w tunelach i gdy robi się ciemno.

- nie działa spryskiwacz reflektorów (w Subaru nie problem bo można tym sterować).

 

Alternatywą jest proponowany na Forum moduł (ale nie od Subaru).

 

 

Dokładnie tak :idea: Jak widać jest sporo zalet i korzyści z posiadania świateł do jazdy dziennej :D

Moduł jest o tyle fajny że dzięki niemu mamy także funkcję doświetlania zakrętów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie udało mi się przetestować i skalibrować wskazania zużycia paliwa :wink:

ustawiłem na maksimum (+10%), ale w moim przypadku przydałoby się 11-12% :wink:

teraz wskazania są znacząco bliższe prawdy (7,8 - 8,0 l / 100 km), co jednocześnie pokazuje, że SBD do najbardziej oszczędnych nie należy, ale nie jest też bardzo źle :wink:

szkoda, że nie można jeszcze skalibrować wskazań szybkościomierza, bo u nas (OBK i Forek) zawyżają prędkość o ok. 6%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie udało mi się przetestować i skalibrować wskazania zużycia paliwa :wink:

ustawiłem na maksimum (+10%), ale w moim przypadku przydałoby się 11-12% :wink:

teraz wskazania są znacząco bliższe prawdy (7,8 - 8,0 l / 100 km), co jednocześnie pokazuje, że SBD do najbardziej oszczędnych nie należy, ale nie jest też bardzo źle :wink:

szkoda, że nie można jeszcze skalibrować wskazań szybkościomierza, bo u nas (OBK i Forek) zawyżają prędkość o ok. 6%

 

 

Czy udało się to zrobić w modelu bez NAVI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- świecą tam gdzie trzeba i lepiej widać (światła mijania nie do tego służą)

- świeci się tylko to co trzeba (nie świeci konsola, pozycyjne itp)

- działa tryb nocny wskaźników - nie trzeba kręcić zmieniać.

- jak ustawi się światła na AUTO to można zapomnieć włączać mijania w tunelach i gdy robi się ciemno.

- nie działa spryskiwacz reflektorów (w Subaru nie problem bo można tym sterować).

 

 

- sugerujesz ze te co mnie fabryka zainstalowala nie swieca tam gdzie trzeba? Swieca do przodu.... czy to zle?

U mnie mijania to sa swiatla mijania, a dzienne to dzienne.

- u mnie nie swieci consola, nie swieca pozycyjne

- u mnie dziala tryb nocny wskaznikow

- jak ustawie na auto to nieczego nie musze pamietac, niczego nie zapominam, wrecz przeciwnie samo sie wlacza to co trzeba

- nie mam spryskiwacza reflektorow, uwazam ze spryskiwacz jest potrzebny jak "zajacowi dzwonek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lusterka to się obawiałem że nie będzie pasować
Z tego co kojarzę, to w wersji US jest inaczej zamontowane lusterko. (można wymienić razem z szybą:))

nabyłem rzeczone lusterko (z kompasem) w amerykańskim sklepie internetowym (trzeba było dodatkowo uiścić cło i podatek)

lusterko to posiada inne mocowanie (stopkę) niż model EU -potrzebny jest fragment metalu trapezoidalnego kształtu, w który po przyklejeniu do szyby wsuwa się stopka lusterka (sposób mocowania używany w starszych modelach Subaru - nie wiem dokładnie jakich)

poszedłem z tym do firmy zajmującej się wymianą szyb samochodowych - mają takie blaszki pod ręką z rozbitków wypadkowych

operacja odklejenie od szyby oryginalnej stopki i przyklejenia nowej kosztowała mnie całe 20 zeta! :lol:

w cenie zawarte było uzupełnienie czarnego maskowania pośrodku szyby (nowy zaczep trzeba przyczepić trochę niżej niż oryginał)

polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie swiatla dzienne wlaczaja sie jak przesune dzwignie lewarka z P... Czy to tak ma byc?

 

Dokladnie tak ma byc.

 

No chyba ze chcesz szpanerskie LED :wink:

 

Mnie bardzej zalezalo na niebieskim oswietlaniu kabiny, i sobie dorobilem bo moja tania wersja tego nie miala :)

 

Zdaje sie ze sie niektorym narazilem tym postem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- świecą tam gdzie trzeba i lepiej widać (światła mijania nie do tego służą)

- świeci się tylko to co trzeba (nie świeci konsola, pozycyjne itp)

- działa tryb nocny wskaźników - nie trzeba kręcić zmieniać.

- jak ustawi się światła na AUTO to można zapomnieć włączać mijania w tunelach i gdy robi się ciemno.

- nie działa spryskiwacz reflektorów (w Subaru nie problem bo można tym sterować).

 

 

- sugerujesz ze te co mnie fabryka zainstalowala nie swieca tam gdzie trzeba? Swieca do przodu.... czy to zle?

U mnie mijania to sa swiatla mijania, a dzienne to dzienne.

- u mnie nie swieci consola, nie swieca pozycyjne

- u mnie dziala tryb nocny wskaznikow

- jak ustawie na auto to nieczego nie musze pamietac, niczego nie zapominam, wrecz przeciwnie samo sie wlacza to co trzeba

"

 

Dla ustalenia uwagi dyskusja dotyczy świateł dziennych LED lub moduł (światła dzienne z drogowych itp) vs. światła mijania. Co wybrać moduł czy LED to osobna kwestia. Nie napisałeś wprost jakie masz rozwiązanie, światła dzienne nie są wyposażeniem standardowym Subaru w PL. LED są w pakiecie oficjalnych akcesoriów a moduł nie.

 

- nie mam spryskiwacza reflektorow, uwazam ze spryskiwacz jest potrzebny jak "zajacowi dzwonek

 

Jak masz reflektory ksenonowe to musi być spryskiwacz bo takie są przepisy, a nie faktyczna potrzeba (z drugiej strony takie światła jak są brudne to oślepiają wiec jakiś sens jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak ma byc.

No chyba ze chcesz szpanerskie LED :wink:

Zdaje sie ze sie niektorym narazilem tym postem :(

znowu nie kapuję... czy to znaczy, że niepotrzebnie instalowałem sobie dodatkowe światła dzienne?

akurat nie te polecane przez Subaru, bo mam na co wydawać kasę, ale zainstalowałem markowe LEDy, żeby:

1. nie świeciły niepotrzebnie światła tylne

2. był mniejszy pobór prądu

3. uzyskać znacznie większą żywotność lamp dziennych

 

dla mnie akurat nie chodzi o szpanerstwo tylko o rozsądek, a zresztą nie tylko wspominane Audi mają tego typu lampy, tylko już chyba większość producentów aut, z Koreańczykami włącznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie swiatla dzienne wlaczaja sie jak przesune dzwignie lewarka z P... Czy to tak ma byc?

 

Dokladnie tak ma byc.

 

No chyba ze chcesz szpanerskie LED :wink:

 

Faktycznie, tu jest inaczej to rozwiązane.

 

 

Mnie bardzej zalezalo na niebieskim oswietlaniu kabiny, i sobie dorobilem bo moja tania wersja tego nie miala :)

 

Zdaje sie ze sie niektorym narazilem tym postem :(

 

 

Chyba nie, o gustach się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak ma byc.

No chyba ze chcesz szpanerskie LED :wink:

Zdaje sie ze sie niektorym narazilem tym postem :(

znowu nie kapuję... czy to znaczy, że niepotrzebnie instalowałem sobie dodatkowe światła dzienne?

akurat nie te polecane przez Subaru, bo mam na co wydawać kasę, ale zainstalowałem markowe LEDy, żeby:

1. nie świeciły niepotrzebnie światła tylne

2. był mniejszy pobór prądu

3. uzyskać znacznie większą żywotność lamp dziennych

 

dla mnie akurat nie chodzi o szpanerstwo tylko o rozsądek, a zresztą nie tylko wspominane Audi mają tego typu lampy, tylko już chyba większość producentów aut, z Koreańczykami włącznie :wink:

 

 

A w którym miejscu zainstalowałeś te ledy ? Wg. przepisów, nie bardzo jest gdzie, chyba , że wytniesz dziurę w zderzaku. Ja myślałem, żeby zamontować okrągłe w miejsce przeciwmgłowych, których i tak nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu nie kapuję... czy to znaczy, że niepotrzebnie instalowałem sobie dodatkowe światła dzienne?

ja mam modul swiatel dziennych z doswietlaniem zakretow. Jako dzienne swieca "dlugie" na 30% mocy - jest homologacja w dokumentach. Mam ustawione swiatla na AUTO, tyl nie swieci, wlaczaja sie mijania jak sie sciemni albo wjade do tunelu, deska w dzien nie swieci, a w nocy przy skrecie kierownicy powyzej 45 stopni doswietla mi zakrety. No i nie mam zadnych LEDow jak w Audi :). Calosc (modul z montazem) kosztowala o ile mnie pamiec nie myli 700 netto.

 

DP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu zainstalowałeś te ledy ? Wg. przepisów, nie bardzo jest gdzie, chyba , że wytniesz dziurę w zderzaku. Ja myślałem, żeby zamontować okrągłe w miejsce przeciwmgłowych, których i tak nie używam.

najlepsze byłyby pewnie okrągłe zamontowane w skrajnych miejscach wlotu powietrza w zderzaku, ale ja zdecydowałem się ostatecznie na podłużne i tam je właśnie zamontowałem :wink:

jest prawie zgodnie z przepisami, bo różnica wynosi ok. 1 - 2 cm - zresztą to kwestia interpretacji, od którego miejsca lampy mierzy się odległości - jeżeli od środka to jest prawie OK, jeżeli od krawędzi bocznych, to różnice są nieco większe :wink:

jeżdżę na tych lampach bezproblemowo od ponad roku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu zainstalowałeś te ledy ? Wg. przepisów, nie bardzo jest gdzie, chyba , że wytniesz dziurę w zderzaku. Ja myślałem, żeby zamontować okrągłe w miejsce przeciwmgłowych, których i tak nie używam.

najlepsze byłyby pewnie okrągłe zamontowane w skrajnych miejscach wlotu powietrza w zderzaku, ale ja zdecydowałem się ostatecznie na podłużne i tam je właśnie zamontowałem :wink:

jest prawie zgodnie z przepisami, bo różnica wynosi ok. 1 - 2 cm - zresztą to kwestia interpretacji, od którego miejsca lampy mierzy się odległości - jeżeli od środka to jest prawie OK, jeżeli od krawędzi bocznych, to różnice są nieco większe :wink:

jeżdżę na tych lampach bezproblemowo od ponad roku :wink:

 

Pytałeś w ASO , czy nie cofną ci gwarancji na elektrykę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś w ASO , czy nie cofną ci gwarancji na elektrykę ?

gdybym się pytał, to pewnie powiedzieliby, że nie można :wink:

albo, że trzeba u nich za kilka razy większą kasę :wink:

poza tym na szczęście poza gwarancją mamy jeszcze 24 miesiące zabezpieczenia konsumenta z tytułu przepisów ogólnych, a nie gwarancji wg zasad spisanych przez producenta :wink:

 

powiem jeszcze, że gdybym rok temu wpadł na moduł zmieniający świata drogowe w dzienne, to pewnie zastosowałbym to rozwiązanie pomimo, że jest droższe od mojego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...