Skocz do zawartości

Wykupienie dodatkowej gwarancji


pity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy istnieje możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji na auta SUBARU ? mam OBK 2.0 D już dwa lata , za rok kończy mi się gwarancja , na chwile obecną nic się nie dzieje - 54 tyś km, z chęcią wykupiłbym dodatkowe np. 2 lata gwarancji . Pozdrawiam / Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy istnieje możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji na auta SUBARU ? mam OBK 2.0 D już dwa lata , za rok kończy mi się gwarancja , na chwile obecną nic się nie dzieje - 54 tyś km, z chęcią wykupiłbym dodatkowe np. 2 lata gwarancji . Pozdrawiam / Piotr

 

 

z tego co się dowiadywałem to nie ma takiej opcji w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norwegii jesli sie robi wszystkie przeglady i naprawy Subaru w oficjalnym warsztacie to 3-letnia gwarancja producenta jest automatycznie rozszerzana do 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norwegii jesli sie robi wszystkie przeglady i naprawy Subaru w oficjalnym warsztacie to 3-letnia gwarancja producenta jest automatycznie rozszerzana do 7 lat.

Aż się wierzyć nie chce. To na czym ten biedny diler zarabia - no chyba, że ceny nowego, czyli też jego prowizja, są astronomiczne? Jak możesz to napisz coś na ten temat. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się wierzyć nie chce. To na czym ten biedny diler zarabia - no chyba, że ceny nowego, czyli też jego prowizja, są astronomiczne? Jak możesz to napisz coś na ten temat.

 

pewnie dealer niewiele traci po prostu, zakładam że w takim kraju jak norwegia statystyczne 7-letnie subaru z salonu wymaga tylko przeglądów okresowych... ale niech nam Gregorius lepiej potwierdzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się wierzyć nie chce. To na czym ten biedny diler zarabia - no chyba, że ceny nowego, czyli też jego prowizja, są astronomiczne? Jak możesz to napisz coś na ten temat.

 

pewnie dealer niewiele traci po prostu, zakładam że w takim kraju jak norwegia statystyczne 7-letnie subaru z salonu wymaga tylko przeglądów okresowych... ale niech nam Gregorius lepiej potwierdzi :wink:

 

Nie wiem dokladnie jak to dziala, mam tak wpisane w ksiazce gwarancyjnej.

Przypuszczam, ze w ten prosty sposob dealer gwarantuje sobie zarobek na przegladach. Przeciez rownie dobrze mozna robic serwis w pierwszych 3 latach przeglad w dobrych autoryzowanych garazach, ktore sa czesto sporo tansze od firmowych i nie stracic gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie jak to dziala, mam tak wpisane w ksiazce gwarancyjnej.

Przypuszczam, ze w ten prosty sposob dealer gwarantuje sobie zarobek na przegladach. Przeciez rownie dobrze mozna robic serwis w pierwszych 3 latach przeglad w dobrych autoryzowanych garazach, ktore sa czesto sporo tansze od firmowych i nie stracic gwarancji.

 

Nie chodziło mi o konstrukcje prawne ale potwierdzenie, że w takim kraju jak norwegia ludzie jeżdzą spokojniej, szanują auta bardziej niż powiedzmy przeciętny użytkownik w Polsce i dlatego dealer wiele nie ryzykuje dajac na wlasna reke dodatkowa gwarancje. Ewentualne niskie ryzyko z kolei rekompensuje sobie wieksza sprzedaza i przegladami. Niekoniecznie musza byc z tym zwiazane extra koszty ubezpieczen, juz bardziej polityka sprzedazy (KIA w polsce daje standardowo 5 lub 7 lat gwarancji i jakos to wlicza w ceny samochodow, ktore i bez tego sa bardzo atrakcyjne na rynku - z tym ze tu jest dzialanie producenta, a nie pojedyczego dealera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jezdza spokojniej, ale za to czesto jezdza w duzo ciezszych warunkach niz w Polsce. Sporo jazdy w gorach, w kopnym sniegu. Jezdnie w miastach sa sypane sola nie mniej niz w Polsce, a raczej jeszcze bardziej. Z drugiej strony tu nikt nie modli sie do samochodu, samochod ma byc do jezdzenia i niczego wiecej. Poza tym poziom techniczny pracownikow warsztatow to absolutne dno i nia ma jakiegokolwiek porownania z Polska, chocbyscie nie wiem jak narzekali na ASO :evil: . Zdazalo mi sie, ze dostawalem samochod po rocznym serwisie, a filtr oleju byl ten sam, a kasowali za wymiane oleju..... :twisted:

 

Co jest bardzo wazne uzywaja dobrego paliwa. W Polsce zawsze mi idzie zuzycie paliwa o jakies 10% w gore, chocbym nie wiem na jakiej stacji kupowal, a kupuje zawsze na firmowych. Moze z tego wlasnie powodu filtr DPF jest obiety gwarancja, a w Polsce nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musza byc z tym zwiazane extra koszty ubezpieczen, juz bardziej polityka sprzedazy (KIA w polsce daje standardowo 5 lub 7 lat gwarancji i jakos to wlicza w ceny samochodow, ktore i bez tego sa bardzo atrakcyjne na rynku - z tym ze tu jest dzialanie producenta, a nie pojedyczego dealera)

W Norwegii Mitsubishi daje 5 lat gwarancji i ludzie je kupuja, KIA daje 7 lat i nikt jej nie kupuje. Tak samo jak nie uswiadczysz na drodze Fiata itp. chocby nie wiem ile lat gwarancji dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...