Jump to content

Wykupienie dodatkowej gwarancji

pity
 Share

Recommended Posts

Witam, czy istnieje możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji na auta SUBARU ? mam OBK 2.0 D już dwa lata , za rok kończy mi się gwarancja , na chwile obecną nic się nie dzieje - 54 tyś km, z chęcią wykupiłbym dodatkowe np. 2 lata gwarancji . Pozdrawiam / Piotr

Witam, czy istnieje możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji na auta SUBARU ? mam OBK 2.0 D już dwa lata , za rok kończy mi się gwarancja , na chwile obecną nic się nie dzieje - 54 tyś km, z chęcią wykupiłbym dodatkowe np. 2 lata gwarancji . Pozdrawiam / Piotr

z tego co się dowiadywałem to nie ma takiej opcji w tej chwili.

W Norwegii jesli sie robi wszystkie przeglady i naprawy Subaru w oficjalnym warsztacie to 3-letnia gwarancja producenta jest automatycznie rozszerzana do 7 lat.

W Norwegii jesli sie robi wszystkie przeglady i naprawy Subaru w oficjalnym warsztacie to 3-letnia gwarancja producenta jest automatycznie rozszerzana do 7 lat.

Aż się wierzyć nie chce. To na czym ten biedny diler zarabia - no chyba, że ceny nowego, czyli też jego prowizja, są astronomiczne? Jak możesz to napisz coś na ten temat. :mrgreen:

super.....

Aż się wierzyć nie chce. To na czym ten biedny diler zarabia - no chyba, że ceny nowego, czyli też jego prowizja, są astronomiczne? Jak możesz to napisz coś na ten temat.

pewnie dealer niewiele traci po prostu, zakładam że w takim kraju jak norwegia statystyczne 7-letnie subaru z salonu wymaga tylko przeglądów okresowych... ale niech nam Gregorius lepiej potwierdzi :wink:

Aż się wierzyć nie chce. To na czym ten biedny diler zarabia - no chyba, że ceny nowego, czyli też jego prowizja, są astronomiczne? Jak możesz to napisz coś na ten temat.

pewnie dealer niewiele traci po prostu, zakładam że w takim kraju jak norwegia statystyczne 7-letnie subaru z salonu wymaga tylko przeglądów okresowych... ale niech nam Gregorius lepiej potwierdzi :wink:

Nie wiem dokladnie jak to dziala, mam tak wpisane w ksiazce gwarancyjnej.

Przypuszczam, ze w ten prosty sposob dealer gwarantuje sobie zarobek na przegladach. Przeciez rownie dobrze mozna robic serwis w pierwszych 3 latach przeglad w dobrych autoryzowanych garazach, ktore sa czesto sporo tansze od firmowych i nie stracic gwarancji.

Nie wiem dokladnie jak to dziala, mam tak wpisane w ksiazce gwarancyjnej.

Przypuszczam, ze w ten prosty sposob dealer gwarantuje sobie zarobek na przegladach. Przeciez rownie dobrze mozna robic serwis w pierwszych 3 latach przeglad w dobrych autoryzowanych garazach, ktore sa czesto sporo tansze od firmowych i nie stracic gwarancji.

Nie chodziło mi o konstrukcje prawne ale potwierdzenie, że w takim kraju jak norwegia ludzie jeżdzą spokojniej, szanują auta bardziej niż powiedzmy przeciętny użytkownik w Polsce i dlatego dealer wiele nie ryzykuje dajac na wlasna reke dodatkowa gwarancje. Ewentualne niskie ryzyko z kolei rekompensuje sobie wieksza sprzedaza i przegladami. Niekoniecznie musza byc z tym zwiazane extra koszty ubezpieczen, juz bardziej polityka sprzedazy (KIA w polsce daje standardowo 5 lub 7 lat gwarancji i jakos to wlicza w ceny samochodow, ktore i bez tego sa bardzo atrakcyjne na rynku - z tym ze tu jest dzialanie producenta, a nie pojedyczego dealera)

Na pewno jezdza spokojniej, ale za to czesto jezdza w duzo ciezszych warunkach niz w Polsce. Sporo jazdy w gorach, w kopnym sniegu. Jezdnie w miastach sa sypane sola nie mniej niz w Polsce, a raczej jeszcze bardziej. Z drugiej strony tu nikt nie modli sie do samochodu, samochod ma byc do jezdzenia i niczego wiecej. Poza tym poziom techniczny pracownikow warsztatow to absolutne dno i nia ma jakiegokolwiek porownania z Polska, chocbyscie nie wiem jak narzekali na ASO :evil: . Zdazalo mi sie, ze dostawalem samochod po rocznym serwisie, a filtr oleju byl ten sam, a kasowali za wymiane oleju..... :twisted:

Co jest bardzo wazne uzywaja dobrego paliwa. W Polsce zawsze mi idzie zuzycie paliwa o jakies 10% w gore, chocbym nie wiem na jakiej stacji kupowal, a kupuje zawsze na firmowych. Moze z tego wlasnie powodu filtr DPF jest obiety gwarancja, a w Polsce nie.

Niekoniecznie musza byc z tym zwiazane extra koszty ubezpieczen, juz bardziej polityka sprzedazy (KIA w polsce daje standardowo 5 lub 7 lat gwarancji i jakos to wlicza w ceny samochodow, ktore i bez tego sa bardzo atrakcyjne na rynku - z tym ze tu jest dzialanie producenta, a nie pojedyczego dealera)

W Norwegii Mitsubishi daje 5 lat gwarancji i ludzie je kupuja, KIA daje 7 lat i nikt jej nie kupuje. Tak samo jak nie uswiadczysz na drodze Fiata itp. chocby nie wiem ile lat gwarancji dali.

• 3 months later...

Niebawem upłynie trzy miesiące od zadania pytania a Dyrekcja nie raczyła wypowiedzieć się w tym temacie :(

-- 28 paź 2010, o 20:13 --

I już za chwilę 4 miesiące i brak odpowiedzi , czy ktoś w końcu odpowie na zadane w tym wątku pytanie ?????????

• 1 year later...