Skocz do zawartości

Rajd Niemiec.


Saval

Rekomendowane odpowiedzi

A ja byłem i dwa i trzy lata temu (jedynie w zeszłym roku mała przerwa) i uważam, że jest ciekawie i jak najbardziej warto.

Ale to zapewne rzecz gustu, ja akurat wolę asfalty (choć szutrami też nie pogrdzę) i mimo że nie są to trasy jak na Korsyce, to jest co pooglądać.

A przejazdy przez winnice nad Mozelą mmmm.... rewelacja! Czasami widać przejazd tak długo, że równocześnie można obserwować dwa samochody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem i dwa i trzy lata temu (jedynie w zeszłym roku mała przerwa) i uważam, że jest ciekawie i jak najbardziej warto.

Ale to zapewne rzecz gustu, ja akurat wolę asfalty (choć szutrami też nie pogrdzę) i mimo że nie są to trasy jak na Korsyce, to jest co pooglądać.

A przejazdy przez winnice nad Mozelą mmmm.... rewelacja! Czasami widać przejazd tak długo, że równocześnie można obserwować dwa samochody!

 

Ja zamierzam jechac, bedzie to moj pierwszy raz. Widze, ze wiesz co, gdzie, kiedy i jak.

Moze moglibysmy wspolna ekskursje uskutecznic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade na 100% bylem tam 2 lata temu i jade znowu.

 

Mam jeszcze 1 miejsce wolne !!!!

 

Jade z Katowic.

 

Plan jest taki wyjazd 2 dni przed, nocleg na polu namiotowym. Prawdopodobnie nie bedziemy spac po drodze tylko przejedziemy dystans bez dluzszego przystanku, chyba ze bedzie sie pic chcialo pasazerom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas i kilometry sa liczone na jakies niemieckiej obliczarce do kilometro wiec tym sie nie przejmuje ale myslalem ze zrobie sobie krotki wypad a tu raczej cos takiego nie jest mozliwe tylko cos grubszego, a urlopu nie dostane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dosc niedaleko jaakby sie kktos wybieral to prosze o kontakkt sam bym chcial wybrac ale nie wiem co i jak wiemm tylko ze nnie stac mnie na zorganizowaNA WYCIECZKE. Jakby co to moj telefon jest znany wsrod foorumowiczow ;-) Chetnie sie do kogos przylacze, moge prowadzic bo nie pije piwa, mmam tez tutaj "samochod" wiiec mmoge jezdziic i to tanio bo to malenstwo. Tylko sam nie ogarnne tematu dojazdow na OSy iitp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możemy się umówić! Saval, Azrael, robi się powoli silna reprezentacja!

Co do kosztów, to staram się by wyjazd był w miarę nisko budżetowy, to znaczy namiot. Zresztą jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo czasami nawet na kemping jechać nie trzeba, tylko wieczorem ustawia się gdzieś niedaleko pierwszego rannego odcinka, rozbija namiot koło auta i gotowe. Pełno ludzi tak robi!

Ja planuję jechać niestety na ostatni moment, w czwartek jeszcze muszę być w pracy, więc wyjadę wieczorem, żeby na rano w piątek być na miejscu. Nie wiem jeszcze ile osób będzie ze mną, może będzie nas trójka, ale jeżeli moich kompanów uziemi praca, mogę być też sam.

Tak czy siak, miejsce mam!

Ja co prawda piję piwo, ale prowadzić jakoś chyba bardziej lubię, więc wolę zostać na lewym przednim....

 

PS Azrael, ja Twojego telefonu nie znam, więc w razie czego daj znać na forum. Albo mi go prześlij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja piatek chyba sobie odpuszcze, planuje wyjazd od siebie (NL) dopiero w piatek wieczorem. Tez zabieram namiot i mala ekipe. Trzeba sie wymienic kontaktami na PW zeby na miejscu sie spiknac.

 

Ma ktos moze jakies szersze informacje o rajdzie, odcinkach z mapami itp. Troche szukalem na necie, ale nic ciekawego nie znalazlem. Strona oficjalna rajdu jest dosc biedna.

 

WoGut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy odcinków są na stronie rajdu

http://www.omv-adac-rallye.de/v2/index_e.php

Lepsze można kupić w biurze rajdu w Trirze.

Akurat pierwszy dzień, czyli piątek, będzie zdecydowanie najciekawszy i najbardziej widowiskowy. OSy idą przez winnice na zboczach nad Mozelą i sam krajobraz już jest fantastyczny! I teren wyjątkowo dogodny do oglądania.

Oczywiście reszta też jest warta zobaczenia, ale esencją Rajdu Niemiec są właśnie te winnice. I to wcale nie tylko z powodu wszechobecnego wyśmienitego wina!

Jak tak dalej pójdzie, to może i sam(otnie) będę jechał (jakoś wszyscy się po kolei mi się wypisują:evil:) więc bardzo chętnie się dołączę do jakiejś ekipy.

Wogut, jak będziesz jechał, to zadzwoń, jakoś się na miejscu spikniemy. Mój telefon poszedł na PW (no na razie tylko jego numer).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wyjeżdzam jutro 25 lub niestety 26 będę na rajdzie cały weekend mam już bilet i parkingówke oraz 4 miejsca w samochodzie podczas rajdu można do mnie dzwonić umówić się na miejscu w Trier lub inaczej 509 444 606 dajcie znac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uznałam że to bardziej właściwe miejsce dla fotek z rajdu niż "rajdowe spekulacje" :wink:

z góry przepraszam za jakość zdjęć..no i jest ich raczej niewiele..jakby nie patrzeć to światowa czołówka jeździ szybciej niż nasi i...miałam problem ze złapaniem ich w kadrze 8)

 

p.s. pozwole sobie też pozdrowić moją Mame która przeszła na wyższy stopień wtajemniczenia, niedość że rozpoznaje już Subaru na ulicy..to wczoraj oznajmiła mojemu bratu że nie odbierze wnuczek z przedszkola..bo ogląda relacje z rajdu...i stwierdziła że ten Loeb to śmiga pełną bombą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...