Skocz do zawartości

[OT] Aparat fotograficzny - kto pomoze wybrac?


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

arno, czemu się tak boisz ? Będziesz się jeszcze bardziej wyróżniał niż zwykle. Będziesz budził respekt wśród innych użytkowników. Ba ! Będziesz złym chłopcem - większa sława i zainteresowanie wśród kobiet ( opinia Przemqa).

Podsumowując wszystko. Nie bój się, jesteś na to za stary, pokaż z czego zrobione jest poprzednie pokolenie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić, - to osobiście polecam Fuji s5500 (wkrótce ma być jego następca), lub dla mniej zaawansowanych Canon a510.

Fuji, ma pełnego manuala (jak ktoś umie - to zrobi ładne zdjęcia) i dobrze działający automat, zoom 10x, tylko brak mu stabilizatora i wymaga od fotografującego pewnej ręki .... albo statywu ...ale efekty końcowe są ... zadowalające :)

Tylko, tak naprawdę dużo zależy od "fotografa" i od warunków oświetlenia .... i ładne zdjęcia można tez robić ZENITEM ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje zdjecia wrzucalem w polowie rozdzielczosci... zeby sie szybciej sciagaly :wink:

 

No to zrób cropa w pełnej rozdzielczości, na szczegól, który ostrzyłeś...

 

Prosze... zdjecie, ktore bylo kilka stron wczesniej w calosci:

 

wakacje20052005071530polskiemo.th.jpg

 

Nadmieniam, ze zrobione z uzyciem zoom-a 12x :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje pobawic sie ostatnio Canonem 350D i powiem tak aparat (korpus) dobry, troche maly, ale ten kitowy obiektyw to porazka, kolega ten obiektyw schowal do szuflady i uzywa z przejsciowka jakis ruskich (Jupiter) i jest bardzo zadowolony. Moj Panasonic FZ20 ostrzej rysuje niz ten Canon z kitowym obiektywem. Swoja droga kolega bym mocno zdziwiony jakie FZ20 robi zdjecia, wady jej to szumy przy ISO 400, czasem ISO 200, max czas otwarcia przeslony 8 sek:(, plusy: stabilizator, stale swiatlo 2.8, piekne i ostre makra, przy max zoomie troszke ostrosc spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje pobawic sie ostatnio Canonem 350D i powiem tak aparat (korpus) dobry, troche maly, ale ten kitowy obiektyw to porazka,

 

Wiesz.., a kto kupuje lustrzankę żeby robić na zawsze zdjęcia "kitowym". Ten obiektyw to się tylko do panoram czasem przydaje, ze względu na dolną wartość = 18 mm, do niczego więcej, bo mydło Panie mydło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje pobawic sie ostatnio Canonem 350D i powiem tak aparat (korpus) dobry, troche maly, ale ten kitowy obiektyw to porazka, kolega ten obiektyw schowal do szuflady i uzywa z przejsciowka jakis ruskich (Jupiter) i jest bardzo zadowolony. Moj Panasonic FZ20 ostrzej rysuje niz ten Canon z kitowym obiektywem

 

Canony są dostępne zarówno bez obiektywów, jak i z różnymi obiektywami - zależnie jaka promocja, kit itp. Wiadomo, ze od obiektywu wiele zależy :) Dlatego czasem bardzie opłaca się kupić body, niż kit z badziewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje pobawic sie ostatnio Canonem 350D i powiem tak aparat (korpus) dobry, troche maly, ale ten kitowy obiektyw to porazka,

 

Wiesz.., a kto kupuje lustrzankę żeby robić na zawsze zdjęcia "kitowym". Ten obiektyw to się tylko do panoram czasem przydaje, ze względu na dolną wartość = 18 mm, do niczego więcej, bo mydło Panie mydło :wink:

 

:) Nie pisalem ze ktos posiadajacy lustrzanke bedzie zawsze robil zdjecia z tym jednym obiektywem (wiadomo do makro, tele potrzebne sa inne), ale ten kitowy przynajmniej do panoram, potretow mogl by byc przyzwoitej klasy. Wyjsciem jest kupienie samego body + kupno innego obiektywu np: klasy "L" przywyzszajacego cene korpusu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjsciem jest kupienie samego body + kupno innego obiektywu np: klasy "L" przywyzszajacego cene korpusu:)

 

Niekoniecznie. Są na rynku obiektywy o ogniskowych rzędu 28-75mm, stałym światłem i ostre jak żyleta, w cenie 1600, np. Tamron. A tym kitowym przy odrobinie szczęścia tez czasem da sie zrobić jakościowo niezłą fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wyczytałem w "ABC rajdowej fotografii" ze najlepszym obiektywem jest z ogniskową 70-200mm

 

A co do 350D to na allegro znalazłem kiedyś 350D z obiektywem 18-55mm i kartą 1GB za 2850 zł.w porównaniu z cenami w sklepach to jakieś 1000zł. w kieszeni a co za tym idzie mozna kupić wspomniany przeze mnie obietkyw który kosztuje ok 600-800zł.

 

Pzdr M;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A ja wyczytałem w "ABC rajdowej fotografii" ze najlepszym obiektywem jest z ogniskową 70-200mm

 

2. kosztuje ok 600-800zł.

 

Jak dla mnie ma tu miejsce sprzeczność :/ Ale co tam ja się nie znam, bo na rajd zabrałbym chętnie coś takiego:

http://pstryk.pl/opis.php/1111 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A ja wyczytałem w "ABC rajdowej fotografii" ze najlepszym obiektywem jest z ogniskową 70-200mm

 

2. kosztuje ok 600-800zł.

 

Jak dla mnie ma tu miejsce sprzeczność :/ Ale co tam ja się nie znam, bo na rajd zabrałbym chętnie coś takiego:

http://pstryk.pl/opis.php/1111 ;)

 

A do czego byś chciał ten obiektyw "zapiąć"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...