Skocz do zawartości

SI GT bez ostatniego tłumika


Bad-i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie.

 

Ostatnio dlugo zastanawialem sie nad wyborem odpowiedniego wydechu zeby podkreslic dzwiek boxera. Jak wiadomo ruszenie wydechu najczesciej powoduje koniecznosc poprawienia mapy tak zeby T nie przepompowywało.

 

Pojechałem sobie do serwisu i zrobiłem kilka prób. Oto co wyszlo po zalożenie ostatniego tłumika Devila (podobno koszt tego tlumika to 2.400 pln)

 

 

A oto co wyszlo jak odpalilem auto bez ostatniego:

 

 

Przynac trzeba ze efekt bez ostatniego jest o niebo lepszy - teraz pytanie techniczne. Czy sa jakiekolwiek przeciwskazania zeby zamiast ostatniego tlumika wrzucic rure o tym samym profilu i tak jezdzic. Na chlopski rozum w takim przypadku turbo nie powinno wiecej podawac, ale moze ktos z Was ma z tym wieksze doswiadczenia.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sa jakiekolwiek przeciwskazania zeby zamiast ostatniego tlumika wrzucic rure o tym samym profilu i tak jezdzic. Na chlopski rozum w takim przypadku turbo nie powinno wiecej podawac, ale moze ktos z Was ma z tym wieksze doswiadczenia.

 

 

Jeździłem tak GTkiem a teraz śmigam WRXem. Czekam na wydech. 8)

Ja mam rurę zakończoną 70 mm końcówką z nierdzewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A nie zauwazyliscie takiego objawu ze bez ostatniego tlumika samochod nie chce jechac z dołu? Co prawda ja w swoim GTeku mialem pełny przelot 2,5' tylko na jednym tłumiku ale kiedyś coś robiłem w samochodzie(już nie pamietam co...), zdjąłem właśnie tą cześć wydechu z ostatnim tłumikiem, czyli wydech to była prosta rura kończąca się mniej więcej w polowie tylnych drzwi i nie byłbym sobą gdybym nie przejechał się ta takim setupie(tak z czystej ciekawości... :lol: ) Wrażenia były takie że samochód z dołu w ogóle nie chciał jechać i słychać mnie było chyba w promieniu 5km... Tylko tak, jak pisałem-to był pełny przelot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...