Skocz do zawartości

RomRaider - ktoś używa ? Potrzebna pomoc.


elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób obeznanych z programem RomRaider.

 

Po uruchomieniu programu wyskakuje mi okienko 'Error Loading Settings' a w nim komunikat: 'Settings file not found. Using default settings.'

 

Gdy naciskam OK, program się normalnie uruchamia na swoich defaultowych ustawieniach, ale za chwilę dostaję następny komunikat: 'ECU Definitions not configured. Go online to download the latest definition files ? YES/NO'

 

Dodam, że mam ściągnięte najnowsze definicje, zarówno do loggera (logger.xml) jak i ECU (ecu_defs.xml), rozpakowane i załadowane do folderu Program Files/RomRaider. Definicje te zgodnie z instrukcją dodawałem wcześniej przez ECU Definitions -> ECU Definitions Manager -> 'Add...' a potem 'Save'. A mimo to po każdym uruchomieniu programu muszę je dodawać od nowa, jak gdyby przycisk Save w ogóle nie działał.

 

To samo w ECU Loggerze. Za każdym razem muszę definicje ładować od nowa.

 

Jakieś pomysły jak tego się pozbyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywalem zarowno na Viscie jak i Xp. Na Viscie trzeba niestety przy kazdym uruchomieniu ponownie dodawac zrodlo definicji.

ztcp ten program jest juz dosc stary i nikt go nie rozwija juz. Osobiscie wole uzywac EcuExplorera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś 'tryb kompatybilności z XP' albo 'uruchom jako administrator' nie pomaga? Na szybko oceniając wygląda, jakby soft nie miał uprawnień do zapisania sobie wprowadzonych ustawień, więc szczególnie ta druga opcja powinna pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OIDP przy standardowych ustawieniach Vista i 7 nie uruchamiają programów z pełnymi uprawnieniami admina nawet, jeśli jesteś zalogowany na konto z takimi uprawnieniami. Nie mam Visty pod ręką, ale chyba jak klikniesz prawym na pliku EXE romraider'a albo na skrócie do niego w menu Start, to w menu kontekstowym znajdziesz opcję 'uruchom jako administrator'. Potem pojawi się monit, który musisz zaakceptować. Być może wystarczy uruchomić w ten sposób tylko raz, żeby zapisał sobie położenie plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Visty pod ręką, ale chyba jak klikniesz prawym na pliku EXE romraider'a albo na skrócie do niego w menu Start, to w menu kontekstowym znajdziesz opcję 'uruchom jako administrator'. Potem pojawi się monit, który musisz zaakceptować. Być może wystarczy uruchomić w ten sposób tylko raz, żeby zapisał sobie położenie plików.

 

BINGO ! Wystarczy uruchomić tak tylko raz jako administrator, dane się zapisują, i potem już wszystko działa normalnie. Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalsze problemy :-)

 

Z ECU Explorerem idzie bez problemu. Natomiast plik z ROM Raidera ma w miejscu kropek przecinki (np. doładowanie to 0,500 bar a nie 0.500 bar), a ponieważ te ostatnie używane są do oddzielania poszczególnych pól (np. 91, 0.500, 0.00, 31 itd.) to każdy taki przecinek w miejscu kropki całkowicie rozwala importowanie :(

 

Czy w ROM Raiderze można jakoś zdefiniować kropki zamiast przecinków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.romraider.com/forum/viewtopic.php?p=43506&sid=721ccf4f885744ca22b8d9ea27e639f1#p43506 :?:

(a konkretnie post mówiący o zmianie ustawień językowych systemu)

 

Dzięki serdeczne !

 

Na przyszłość - przed odpaleniem romraidera trzeba wejść w Panel Sterowania -> Opcje Regionalne i zamiast "Polski' wybrać 'Angielski (Stany Zjednoczone)'. Po wybraniu takich ustawień logi z romraidera są w takim formacie jak trzeba i nawet otwierają się od razu po kliknięciu ładnie w Excelu (nie trzeba robić tego upierdliwego importu z .csv) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI robiles cos ze swoim sam czy tylko fachury do ECU dopuszczasz ?

 

pozdr Adam

 

W jakim sensie?

Ogolnie podpinalem sie raz na jakis czas ecuexplorerem, zeby zerknac, czy wszystko gra, jak mi cel wyskakiwal albo cos.

 

O ile sie nie myle chyba STI tuning w okolicach Dublina ma jakby co diagnostyke po SSM do starszych, jesli bys potrzebowal.

 

Teraz i tak ani jedno ani drugie mnie nie urzadza, bo nie mam juz seryjnego ecu,

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam problema. We wtorek zanabyłem kabelek Viaken VAG KKL USB, taki subarowy-niebieski :mrgreen: Sterownik kabla zainstalowałem, choć nie było lekko :roll: Zassałem ecuExplorera i RomRaidera. Instalacja obu zakończyła się sukcesem. Podjarany jak dziecko pobiegłem do garażu, co by odkrywać świat logów. No i zonk. ecuExplorer się nie łączy z ECU, a RomRaider połączył się ze 2 razy, ale na nie dłużej niż 5 min. Zabawka mi nie działa :cry: A, mam Viste :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropkowicz, a miałbyś siakiś interface co bym mógł go do lapka podłączyć ? RomRaiderem chciałbym się pobawić, sprawdzić, czy MissPiggy na coś choruje, zresetować raz na jakiś czas, no i głównie logować itp. Viakena mogę jeszcze zwrócić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...