Skocz do zawartości

Fajny film wczoraj widziałem, a momenty były?


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

 

Obejrzalem Furie - b. fajny film - polecam :)

to prawda, choć niektórzy mają skrajne opinie nt tego filmu co mnie dziwi :biglol:

 

Lot z Denzelem fajny, fabuła ciekawa i sam popis aktorstwa poziom bardzo dobry.

 

 

 

To co pije czy coś innego?

 

Topotolk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obejrzalem Furie - b. fajny film - polecam :)

to prawda, choć niektórzy mają skrajne opinie nt tego filmu co mnie dziwi :biglol:

 

Lot z Denzelem fajny, fabuła ciekawa i sam popis aktorstwa poziom bardzo dobry.

 

 

 

To co pije czy coś innego?

 

Topotolk

 

taa, to co pije :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whiplash - polecam, film o młodym perkusiście jazzowym, dobra muzyka i gra aktorska.

 

Mój absolutny kandydat do Oscara. Obejrzałem dwa razy i za każdym razem ciarki od pierwszej do ostatniej minuty. Dawno nie oglądałem równie intensywnego filmu. J.K. Simmmons - genialna rola. 

 

Z innych ostatnio oglądanych produkcji godnych polecenia:

 

1. Nightcrawler (Wolny Strzelec) - waham się czy to ten film czy Whiplash jest najlepszym filmem 2014

2. Birdman 

3. Grand Budapest Hotel

4. Foxcatcher

 

Konkurentem Idy do Oscara za nienglojęzyczny film jest Lewiatan - obejrzałem, bardzo słaby! Czyli mamy szanse :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lewiatan - obejrzałem, bardzo słaby!

 

bardzo słaby?

 

Tą produkcje chcę niebawem zobaczyc...

 

 

W mojej ocenie dosyć schematyczny scenariusz opisujący dosyć schematyczny problem - a to wszystko dosyć schematycznie nakręcone. Nie jestem wielkim fanem "Idy", ale w zderzeniu z "Lewiatanem" wydaje się być zdecydowanie ciekawiej opowiedzianą i jednocześnie ciekawszą historią. Jedynie aspekt polityczny może odegrać rolę przy decyzjach Akademii - w "Lewiatanie" tematem jest arogancja putinowskiej władzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lewiatan - obejrzałem, bardzo słaby!

 

bardzo słaby?

 

Tą produkcje chcę niebawem zobaczyc...

 

 

W mojej ocenie dosyć schematyczny scenariusz opisujący dosyć schematyczny problem - a to wszystko dosyć schematycznie nakręcone. Nie jestem wielkim fanem "Idy", ale w zderzeniu z "Lewiatanem" wydaje się być zdecydowanie ciekawiej opowiedzianą i jednocześnie ciekawszą historią. Jedynie aspekt polityczny może odegrać rolę przy decyzjach Akademii - w "Lewiatanie" tematem jest arogancja putinowskiej władzy. 

 

Arogancja putinowej wladzy...

Znajomy wspomniał o filmie, że rezyser bez skrupułów pokazał to jak sie ona wykonuje.

Dodał również, ze w takim kraju jak Rosja taka produkcja nie może przejść bez echa.... i reżyser miał odwagę na takie posunięcie.

Zobaczymy...

Na pewno Whiplash i Leviathan są kolejne na liście do obejrzenia - potem bede wyciągał wnioski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper- ponoć zrobiłem błąd, że najpierw historii głównej postaci nie poznałem od str książki- bo film to niemalże miód płynący z ekranu z małymi skazami- a sam w książce opisał się inaczej.

Cooper ładnie się zaprezentował- jednak całość nie porwała mnie na tyle, aby nie jeść i nie spać przez 3 dni.

 

Jak ktoś szuka filmu do oglądania z dziećmi- "Wielka 6"

 

 

Z lekkich komediowych seriali na zasadzie "Wilfred'a"- "About a boy". (W sumie "Bad judge" też miche cieszy mega lekkim humorem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

The Judge bardzo fajny, ale kurcze jedno mnie rozwala: w ilu jeszcze filmach Robert będzie miał "takie same" role i zachowanie? Mamy już 3 Ironów, 2 Sherlocków i nawet The Judge to samo :( gdzie stary dobry "Ścigany" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolejnych produkcji wartych uwagi:

 

1. Mandarynki - zrywa beret równo, świetny film. Ze zgłoszonych filmów nieanglojęzycznych - dałbym mu Oscara. 

2. Teoria wszystkiego - jak dla mnie Eddie Redmayne to mocny kandydat do Oscara za rolę pierwszoplanową

3. Gra tajemnic - bardzo dobry, wielowymiarowy. 

4. Interstellar - z gatunku filmów stawiających fundamentalne pytania nt ludzkości. Długi, ale warto :)

 

Snajper - moje największe rozczarowanie (lubię takie filmy więc czekałem z niecierpliwością). Film ewidentnie na zamówienie polityczne. Wygląda to trochę tak, że po śmierci Kyle'a Eastwood szybko podniósł rękę, krzyknął "ja to robię!", po czym.....schrzanił sprawę koncertowo. 

Edytowane przez Quarter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Snajper - moje największe rozczarowanie (lubię takie filmy więc czekałem z niecierpliwością). Film ewidentnie na zamówienie polityczne. Wygląda to trochę tak, że po śmierci Kyle'a Eastwood szybko podniósł rękę, krzyknął "ja to robię!", po czym.....schrzanił sprawę koncertowo.

 

Też wczoraj oglądałem... szału nie ma. Można obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni weekend skusiłem się na dwa polskie filmy.

 

1. Wkręceni. Słyszałem sporo bardzo pozytywnych opinii więc uznałem, że może polskie komedie wróciły na właściwe tory. Bullshit. Tandeta. Ok, gra aktorska fajna, nawet bardzo, ale to nie ratuje filmu z jego cienka jak anoreksja fabułą.

2. Bogowie - inna liga, potwierdzam opinie o jakości i wartości tego filmu. Zdecydowanie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...