Skocz do zawartości

Czy można gdzieś...


junasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, p. Andrzeju... choć bardziej cieszyłbym się z innej odpowiedzi. :roll: :mrgreen:

 

Ma to jedną zaletę , kolor do wyboru i mozna zamówic wersje XV ( nakładki na błotniki , troche zmieniony zderzak przód i spojler tył ..."prawie Outback' :wink: ) Przeswit ten sam co zwykłe wersje , cena nieznacznie wyższa ale wyglada niezle. Pozdr. AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekać do września czy października

 

I czekac czy auto przyjdzie jeszcze w tym roku, czy od razu dostaniemy "rok starsze"... a jaki bedzie kurs euro wtedy? :)

To napiecie...bezcenne :P

 

Dla pocieszenia powiem Ci, ze nawet jak zapytalem o pospolitego forestera w dieslu, ale wersje bez szyberdachu - tylko kolor chcialem sobie wybrac :) (niebieski) to tez powiedziano mi, ze trzeba czekac ok 6 mscy, ale ile dokladnie to nie wiadomo.

Walnalem wielkiego lol, wstalem i wyszedlem :)

 

Ale... to nie Volkswagen... jak uslyszalem od jednego ze sprzedawcow w salonie :mrgreen:

Zamowilem tez Kie - tam na auto z linii czeka sie max do 1,5 msca...

Trzeba na nowa sportage poczekac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy od razu dostaniemy "rok starsze"... a jaki bedzie kurs euro wtedy? :)

Trochę przesadzasz. Mnie dealer dawał konkretny termin na kiedy będzie i basta. I miałem do wyboru, zaliczkować i w umowie wpisać kurs z dnia zamówienia albo zaryzykować i wziąć auto po kursie, który będzie jak auto przyjedzie do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z czeskiej linii ...

 

Moze :P Tak mnie poinformowano. Pozatym Kia ma 2 fabryki w Polsce. Ale co tam skladaja to nie wiem :P

 

czy od razu dostaniemy "rok starsze"... a jaki bedzie kurs euro wtedy? :)

Trochę przesadzasz. Mnie dealer dawał konkretny termin na kiedy będzie i basta. I miałem do wyboru, zaliczkować i w umowie wpisać kurs z dnia zamówienia albo zaryzykować i wziąć auto po kursie, który będzie jak auto przyjedzie do salonu.

 

Tak mi powiedzieli w Łodzi - około 6mscy czekania, ale czy nie bedzie dluzej tego nie gwarantuja. Anyway:

1) postanowilem dozbierac do legacy gt :mrgreen: wiec zakup bedzie pod koniec roku,

2) wg pracownikow salonu - nie dalo sie stwierdzic czy nie jestem pod wplywem alkoholu lub narkotykow :mrgreen: wiec moge przesadzac :P

 

Dodam tylko jedno, ze jak sie kupuje kie picanto - za 30tys (wiem bo zona ma :P) i na to auto sie chetnie poczeka te 6mscy, bo jest tanie. A kto kupuje rzeczy tanie, ten musi znosic rozne niedogodnosci. Sytuacje zmusza/nie stac na nic drozszego itp. Musi byc to audo i model i koniec. Bo inne jest np 1500zl drozsze.

 

A kupujac auto od 100tys do 200tys...umowmy sie, ze ciezko jest poczekac te 6mscy jezeli konkurencja oferuje auta szybciej, a w takich sumach wybor jest baaardzo szeroki. Za 100-200tys juz sie nie kupuje auta - bo sie takie musi - tylko juz sie kupuje pod wplyem impulsu + zalozone kilka kryteriow. Szczerze powiem, ze jak bede zamawial legacy i uslysze albo 6mscy albo np tylko kolor czarny za to w ciagu miesiaca... to sam nie wiem co zrobie...pewnie zamowie 6 mscy przed tym zanim bede mial finansowanie :P

Tak to jest przy autach klasy premium, klient jest bardziej wymagajacy. I 6mscy wyglada kiepsko. Ale fakt, impreza w automacie...bardzo nietypowe... imo potem niesprzedawalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastan.R sorry ale jest kompletnie inaczej. auta tanie schodzą z tzw.półki a na klasę premium u każdego producenta trzeba czekać. Jeśli czekasz masz wpływ na cenę i warunki. Jeśli chcesz "od ręki" to decydujesz się lub nie na to co jest i w cenie jaka jest. Miesiąc temu przetrenowałem to sam i to bardzo dokładnie.

 

Tomasz_555 zdradzisz jaki diler dał Ci propozycję wpisania waluty w umowę ? Pytam bo mnie tego nie zaproponowano a na 100% poszedłbym na to....:(

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastan.R sorry ale jest kompletnie inaczej. auta tanie schodzą z tzw.półki a na klasę premium u każdego producenta trzeba czekać. Jeśli czekasz masz wpływ na cenę i warunki. Jeśli chcesz "od ręki" to decydujesz się lub nie na to co jest i w cenie jaka jest. Miesiąc temu przetrenowałem to sam i to bardzo dokładnie.

 

Tomasz_555 zdradzisz jaki diler dał Ci propozycję wpisania waluty w umowę ? Pytam bo mnie tego nie zaproponowano a na 100% poszedłbym na to....:(

 

pzdr

 

Adam12 to co piszesz to tylko teoria. W Polsce nie ma raczej zwyczaju sprowadzania aut premium pod ewentualną sprzedaż, więc od ręki nie kupisz nic (poza dwoma lub trzema autami zwykle dieslami z kratką i w kolorze, że tak powiem statystycznie ładnym). Powiem więcej, w przypadku mojego ostatniego zakupu :roll: nie dość, że czekałem to jeszcze nie miałem wyboru... musiałem kupić kolor jaki był i nawigację, która do dziś nie działa w Polsce.

Subaru nie jest tu ani lepsze ani gorsze od innych marek, co nie zmienia faktu, że skoro japońce płyną standardowe (konkretne wersje wyposażenia) to mogłyby być lepiej dostępne, niż Merc konfigurowany prawie co do śrubki przez klienta (niektóre też płyną z USA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru nie jest tu ani lepsze ani gorsze od innych marek, co nie zmienia faktu, że skoro japońce płyną standardowe (konkretne wersje wyposażenia) to mogłyby być lepiej dostępne, niż Merc konfigurowany prawie co do śrubki przez klienta (niektóre też płyną z USA).

 

czas produkcji auta ze śrubkami konfigurowanymi czy nie jest zbliżony. poza tym, niby subaru nie ma indywidulanej konfiguracji, ale przeciez wersje na kazdy kraj też roznia się szczegółami, a dla tak śladowego rynku jak polska nikt nie będzie specjalnie "bukował" zapotrzebowania...

 

BTW, dla porównania, w polsce na zwykłe modele VW czy audi konfigurowane pod klienta czeka się standardowo 3 miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas produkcji auta ze śrubkami konfigurowanymi czy nie jest zbliżony. poza tym, niby subaru nie ma indywidulanej konfiguracji, ale przeciez wersje na kazdy kraj też roznia się szczegółami, a dla tak śladowego rynku jak polska nikt nie będzie specjalnie "bukował" zapotrzebowania...

 

BTW, dla porównania, w polsce na zwykłe modele VW czy audi konfigurowane pod klienta czeka się standardowo 3 miesiące...

 

Pewnie jest jak piszesz. Nikt nie mówi, że dla Polski trzeba coś produkować specjalnie, czy OBK płynący do Polski różni się czymś od innych europejskich? Myślę, że nie, a jeśli tak jest to po co? Zerknąłem jeszcze z ciekawości do spisu samochodów demonstracyjnych na http://www.subaru.pl bo to jest odzwierciedlenie "placu" dilera, na 110 aut jest tylko jedno z silnikiem H6 (Tribeca w Warszawie). Drugi raz mam kupować auto w ciemno? Wydaje mi się, że niepotrzebnie nasi dilerzy podchodzą asekuracyjnie do sprzedaży droższych aut.

Droga Dyrekcjo, są szanse na lepszą dostępność i jazdę próbną choćby w innym mieście?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 kwietnia miałam szansę kupić OBKa 3,6, który stał sobie w salonie ASO Zdanowicz. Gdybym tylko chciała oczywiście.

Chcieli nawet wziąć mojego w rozliczeniu, tylko trochę stracił chwilowo na wartości :wink: .

 

Nie wiem czy jeszcze tam jest, być może ktoś się na niego skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 kwietnia miałam szansę kupić OBKa 3,6, który stał sobie w salonie ASO Zdanowicz. Gdybym tylko chciała oczywiście.

Chcieli nawet wziąć mojego w rozliczeniu, tylko trochę stracił chwilowo na wartości :wink: .

Nie wiem czy jeszcze tam jest, być może ktoś się na niego skusił.

 

Dzięki. Bardzo dobra informacja! Jadę obejrzeć! Czemu nie kupiłaś? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy OBK płynący do Polski różni się czymś od innych europejskich? Myślę, że nie, a jeśli tak jest to po co?

 

wydaje mi się, że bywały róznice w wyposażeniu - czemu? kazde auto jest jednak robione na dany rynek, bo gusta nie wszędzie są identyczne. czy teraz tak jest, nie wiem. co do dostępności, skoro nowy obk z H6 za dobrze się sprzedaje, pojedyczne zamowienia z polski muszą swoje odczekać w kolejce i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK H6 MY10 jest do obejrzenia i przejechania się we Wrocławiu. Czarny z kremową skórą. Moim zdaniem wygląda to beznadziejnie. Pseudo drewniane dodatki to koszmar. Auto ma kilka tygodni a skóra już wyglądała jakby była "brudna". Przednia dolna osłona niby aluminium to byle jakiej jakości plastik odstający od seryjnego spojlera. Skutecznie wyleczyłem się od kupowania tego "gadżetu".

Ekran NAVI wielki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pseudo drewniane dodatki to koszmar.

Tego się obawiałem, dlatego auto chciałem obejrzeć. Pokrewna Toyota kiedyś też wciskała w standardzie prawie drewniane wykończenie, koszmar. Avensisa nie było bez "drewna" i już.

Auto ma kilka tygodni a skóra już wyglądała jakby była "brudna".

To akurat normalne, jeansy np sieją straszne spustoszenia na jasnej "skórze". W swoim aucie już sobie odpuściłem czyszczenie :mrgreen: ale w salonie chyba warto czyścić :roll:

Gdzieś słyszałem też, że audio jest lepsze w 3.6l jak w innych. Fajnie byłoby sprawdzić, bo to w starszych modelach jedna z nielicznych wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL nie ma innej wersji ale np. w CZ można zamówić H6 z audio Mc'Intosha i wstawkami z "karbonu" zamiast drewna. Taki sam zestaw jak w Legacy GT. Całość wygląda o niebo lepiej.

Audio jest takie samo jak w innych modelach w wersjach z nawigacją czyli DVD sprzężone z navi + kamera cofania + 8 głośników ale nawet subwoofera poskąpili i można go dokupić za uwaga 1750 pln brutto !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym OBKu H6 z salonu Zdanowicza było piękne plastikowe drewienko. Może ja nie mam gustu, ale nie wiem do czego miało to pasować :lol: .

Fotel krótki, ale wygodniejszy od mojego na pierwszy rzut oka. Bagażnik porównywalny, tylna kanapa odchylana, to bajer.

Z tyłu więcej miejsca na nogi, przy bliższym kontakcie stwierdzam, że nie jest aż taki wielki, jak mi się wydawało jak pierwszy raz na ulicy zobaczyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

OBK 3.6 jest także dostępny w Krakowie .

Niestety nie stale, gdyż należy do SIP i głównie tam też wykonuje obowiązki.

 

Co do "drewienek" - bez komentarza; 3.6 przede wszystkim znakomicie jeździ 8)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK 3.6 jest także dostępny w Krakowie .

Niestety nie stale, gdyż należy do SIP i głównie tam też wykonuje obowiązki.

 

Co do "drewienek" - bez komentarza; 3.6 przede wszystkim znakomicie jeździ 8)

 

Pozdrowienia

 

Jazdy nikt się nie czepia :mrgreen: A jak ktoś będzie bardzo uparty, to uda się ściągnąć dla niego H6 bez drewienek i z lepszym audio, jak to podobno u jest u naszych południowych sąsiadów?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...