Skocz do zawartości

Czasem robię takie drobiazgi


kos

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek należałoby przenieść do "kącika kibola" :twisted: :wink:.

myślę, że tzw bejzbol kastom bardziej pasowałby do "kącika" 8), cóż, ja się bez noża generalnie nie ruszam :wink: - ponieważ bardzo często używam, wyjściowo folderek, po południu fixed niewielki, coby nie wzbudzać sensacji u postronnych. Ktoś też tak ma, czy ja jakiś skrzywiony jestem 8) ?

 

Burzum, szlif na rolce "baryłce" od taśmy, do szlifu wklęsłego na kamieniu nie mogę się jak na razie przekonać.

Jakie masz taśmy 2000x50? ziarno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek należałoby przenieść do "kącika kibola" :twisted: :wink:.

myślę, że tzw bejzbol kastom bardziej pasowałby do "kącika" 8), cóż, ja się bez noża generalnie nie ruszam :wink: - ponieważ bardzo często używam, wyjściowo folderek, po południu fixed niewielki, coby nie wzbudzać sensacji u postronnych. Ktoś też tak ma, czy ja jakiś skrzywiony jestem 8) ?

 

Burzum, szlif na rolce "baryłce" od taśmy, do szlifu wklęsłego na kamieniu nie mogę się jak na razie przekonać.

Jakie masz taśmy 2000x50? ziarno?

 

50x2000, 75x2000, 75x2750

prawie na pewno mam 50x2000 p60 albo p80

 

3m 777F, 977 (pelny cubitron), 40 chyba, trizact od a6 do a100 ? i jakies chyba nortony. sprawdze dokladnie albo podjedz do mnie, jak bedziesz w pn.

generalnie do obrobki zgrubnej uzywalem cubitrona 40, potem 60, potem trizact.

mam jeszcze troche rolek do szlif, 300mmx50, 300x75, gumowane, 90 i 60 Shore, ale musialbym poszukac. Silniki el. od 1,0 do 2,2kW, falowniki jakies,

troche tytanu - calkiem sporo nawet, powinno gdzies jeszcze byc g10, bo mialem tego tony. jakeis materialy na piny, zywice, kydex,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3m 777F, 977 (pelny cubitron), 40 chyba, trizact od a6 do a100 ? i jakies chyba nortony. sprawdze dokladnie albo podjedz do mnie, jak bedziesz w pn.

generalnie do obrobki zgrubnej uzywalem cubitrona 40, potem 60, potem trizact.

mam jeszcze troche rolek do szlif, 300mmx50, 300x75, gumowane, 90 i 60 Shore, ale musialbym poszukac. Silniki el. od 1,0 do 2,2kW, falowniki jakies,

troche tytanu - calkiem sporo nawet, powinno gdzies jeszcze byc g10, bo mialem tego tony. jakeis materialy na piny, zywice, kydex,

 

Obrażasz resztę forumowiczów? :evil::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3m 777F, 977 (pelny cubitron), 40 chyba, trizact od a6 do a100 ? i jakies chyba nortony. sprawdze dokladnie albo podjedz do mnie, jak bedziesz w pn.

generalnie do obrobki zgrubnej uzywalem cubitrona 40, potem 60, potem trizact.

mam jeszcze troche rolek do szlif, 300mmx50, 300x75, gumowane, 90 i 60 Shore, ale musialbym poszukac. Silniki el. od 1,0 do 2,2kW, falowniki jakies,

troche tytanu - calkiem sporo nawet, powinno gdzies jeszcze byc g10, bo mialem tego tony. jakeis materialy na piny, zywice, kydex,

 

Obrażasz resztę forumowiczów? :evil::P

 

Trzeba spuścić mu srogie lanie.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!

ja tego nie napisalem! nagle pociemnialo mi w oczach, palce same zaczely stukac w klawiature.

a potem ukazalo mi sie czterech jezdzcow apokalipsy w czarnych EVO. I zstapil aniol w STi niebieskim, a kola jego zlote byly... A po prawicy jego prosiak zasiadal.

tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burzum, tytanem i G10 jestem zainteresowany, wiadro cubitronów :wink: też bym kupił, jak cena będzie ciekawa :mrgreen: , z tego co piszesz to poszedłeś bardzo profi w to hobby 8) , podaj kontakt tel na PW - będzie o czym pogadać.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, kiedys uruchamialismy produkcje srednioseryjna nozy z przyjacielem. jakies piece hartownicze - wglebne m.in., wanny itp tez by sie znalazlo. Robilimy takze szlifierki tasmowe, jezeli chcesz.

Ja sie bardziej zajmowalem dostawami, technologia i researchem, Bogdan byl mozgiem i swietnym wykonawca. Czesc jego projektow dla mnie nadal jest genialna - np tracker albo big vagabond.

zaluje, ze nie moglem sie tym dluzej zajmowac, myslalem, ze zostawie sobie sprzet na przyszlosc, ale kondycja finansowa nie pozwala. Jak chcesz cokolwiek z materialow sciernych 3m, to nadal mam chyba pootwierane linie kredytowe i dobre ceny.

A maja genialne rzeczy - wloknina, dyski, takie plastikowe cudenka z cubitronem.

 

numer na PW.

 

pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nożyk jest super!

 

... ja się bez noża generalnie nie ruszam (...) Ktoś też tak ma, czy ja jakiś skrzywiony jestem?

Ja też tak mam - na wycieczkach w górach 8) , tyle że używam większego, typu survivalowego.

 

Ostatnio w powrotnej drodze z Bieszczad zatrzymaliśmy się w Dynowie, "Pod semaforem", coś chrupnąć i zauważyłem, że ludzie jakoś dziwnie na mnie patrzą. Za chwilę sobie przypomniałem, że chodzę z nożem u boku (a dość zacny on jest). :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, choć ZT nie w moim stylu.

RAT to kawał noża. Onegdaj w sklepie militaria zaproponowano mi taki nożyk marki Cold Steel (→ http://www.coldsteel.com/gitanto.html). Widzę, że przynajmniej pod względem wymiarów podobny. Jak na moje potrzeby - bardzo dobry i wystarczający, cena OK, no i ma dodatkową zaletę - jest inny niż wszystkie (tak, jak Subaru :wink: ).

 

Przy okazji: czym najlepiej ostrzyć takie zabawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...