Skocz do zawartości

GT wanna - woda w bagazniku


Yacho

Rekomendowane odpowiedzi

czesc.

przerabial moze ktos temat?

uszczelka klapy cala, wszystko niby szczelne a jak pada deszcz to mam wode przy kole zapasowym i na podlodze bagaznika.

jest ona czysta, jak smakuje nie wiem bo jeszcze nie probowalem :)

ktoredy cholera moze mi cieknac wanna????

podejzewam otwory lamp.

wie ktos cokolwiek w temacie?

zdroowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie cieklo przy lampach.

 

pojedz na jakiegos karchera i zaatakuj tyl samochodu lancą ;D i sprawdz którędy się sączy.

 

jesli lampa to musisz ja wyjac i pougniatac na nowo czarny silikon. wyciagajac lampe najlatwiej "odciac" ten silikon skalpelem, bo jak tego nie zrobisz to sie bedziesz mordowal ze 2h :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też cieknie przy prawej tylnej lampie w wannie N/A. Właśnie wróciłem z myjni i zauważyłem, że właśnie tamtędy się woda dostaje. Odkręcę jutro lampy i Poprawię uszczelki, a jak to nic nie da to uszczelnię to bezbarwnym silikonem sanitarnym i tyle. :P

 

Czyli chyba ten typ tak ma albo jak kto woli STM - subaru tak ma. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich doswiadczen - unikalbym silikonu z tuby, ktory jest na bazie kwasu octowego. a kwas octowy jak zadziala na blache wszyscy sie domyslamy :)

byl kiedys dostepny taki czarny kit do tego typu ruchow i chyba sklanialbym sie do tego typu rozwiazan.

zdroowka!

ps. tez to zrobie niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich doswiadczen - unikalbym silikonu z tuby, ktory jest na bazie kwasu octowego. a kwas octowy jak zadziala na blache wszyscy sie domyslamy :)

 

Myślisz, że tak wejdzie w reakcję i skoroduje??? Chyba to nie jest, aż tak mocny... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Ja się dzisiaj z tym temat uporałem. Pojechałem do sklepu i poprosiłem o jakiś bezbarwny silikon na metal. Facet w sklepie dał mi tubkę Soudal-a specjalny do powierzchni metalowych. Wydałem całe 7 zł i uszczelniłem lampę z tyłu oraz wszystkie zakamarki wokół niej. Test na myjni wykazał iż osiągnąłem sukces, bo jest suchutko, a wcześniej od razu pojawiała się woda. Zobaczymy jak będzie dalej...

 

 

Teraz muszę jeszcze naprawić spryskiwacz reflektorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies wytyczne co do zdjecia lamp? zdejmowales?

zdroowka!

 

 

Zdejmowałem. Jak w każdym samochodzie, ja sobie odkręciłem cały prawy boczek bagażnika, żeby mieć wygodniej. Potem odpiąłem kable z żarówkami i odkręciłem lampę. Tylko przy wyjmowaniu uważaj i rób to powoli bo uszczelka potrafi się do karoserii przykleić. Żebyś jej nie zerwał. Całość zajęła mi 30-40 min. :)

 

Powodzenia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach wyczerpania tematu:

- tylne lampy przykrecone sa na 5 srubek (klucz 8 ). po odkreceniu 4-rech lampa nie dawala sie wyjac :D, dostep do niektorych jest prawie zaden wiec dobrze miec dosyc dlugi klucz typu "rurkowego".

- jesli przeciek jest przez uszczelnienie lampy to widac to dokladnie na czarnym kicie uszczelniajacym (piasek, woda, wilgoc) po oderwaniu lampy od nadwozia.

- uzylem silikonu ale NEUTRALNEGO! zeby nie zjadl blachy (kwas octowy w zwyklych silikonach) nie oszczedzajac tuby :wink:

- napewno warto "psiuknac" cos w kostki elektryczne od lamp bo u mnie styki zaczynaly juz sniedziec od wilgoci.

tyle skrocie.

czekam na deszcz albo kase na myjnie :twisted:

zdroooowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Panowie podnoszę temat , u mnie co jakiś czas właśnie pokazuje się woda w wnęce na koło zapasowe . Uszczelki klapy wyglądają ok , bagażnik suchy tylko woda w kole zapasowym, możecie pokazać jakieś zdjęcia dokładnie które miejsca uszczelniacie  w lampach ? no chyba że są jeszcze jakieś inne możliwości  dostawania się tam wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Panowie

Do uszcelnienia lamp tylnych nalezy uzyc uszczelniacza na bazie kauczuku butylowego. To nigdy nie stwardnieje i zawsze bedzie takie ciagnace i uszczelniajace. Tak robilo fhi w gc8.

Gdzie to kupiłeś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...