Skocz do zawartości

Alternator w Outbacku


Bart900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jeżdżę Legacy Outback 2003, nawalił mi alternator , więc oddałem go do naprawy do firmy poleconej przez mechanika jednego z dealerów Subaru w Wawie. Naprawili w 2,5 h , pogodziłem się że miedziany kolor zwojów w moim alternatorze został zmieniony przez pana Henia na jasno zielony ( już nie lubię podnosić maski ), po podłączeniu wyskoczył check engine, i to jedyny objaw negatywny. Alternator ładuje ,ale chyba nie daje o tym sygnału do komputera. Pan Henio stwierdził, że poszuka innego regulatora napięcia.... Szuka już tydzień.

Czy ktoś z Was wie gdzie w Wawie można naprawić alternator bez niespodzianek? Hipotezą pana Henia jest zbyt młody rocznik mojego auta a co za tym idzie brak części.

 

 

HELP!!! :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocznik 2003..hmmm....to gwarancja tego nie obejmuje?

 

Auto sprowadziłem osobiście po lekkiej stłuczce.

Zapytałem w SIP o kwestię gwarancji a oni na to, że ok ale proszę pokazać wszystkie dokumenty, fakturę zakupu, akcyzę....więc nie mam gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zapytałem w SIP o kwestię gwarancji a oni na to, że ok ale proszę pokazać wszystkie dokumenty, fakturę zakupu, akcyzę....więc nie mam gwarancji.

 

rozumiem, ze nie chciales przedstawic dokumentow sip'owi.

bo zaplacic to musiales... chyba :wink: .

czego nie kumam :?:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zapytałem w SIP o kwestię gwarancji a oni na to, że ok ale proszę pokazać wszystkie dokumenty, fakturę zakupu, akcyzę....więc nie mam gwarancji.

 

rozumiem, ze nie chciales przedstawic dokumentow sip'owi.

bo zaplacic to musiales... chyba :wink: .

czego nie kumam :?:

 

pozdr

 

Zapłaciłem, ale SIP mógłby uznać na podstawie kwoty, że auto nie było w najlepszym stanie ;)

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem, ale SIP mógłby uznać na podstawie kwoty, że auto nie było w najlepszym stanie ;)

 

B.

 

Mnie się wydaje, że SIP chodziło raczej o udokumentowanie legalności posiadania pojazdu i to czy jest z właściego dla roszczeń gwarancyjnych rynku, niż kwotu zakupu :) To czy auto miało dzwona mechanik w serwisie stwierdzi pewnie bez problemów. Ale to moje luźne dywagacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem, ale SIP mógłby uznać na podstawie kwoty, że auto nie było w najlepszym stanie ;)

 

B.

 

Mnie się wydaje, że SIP chodziło raczej o udokumentowanie legalności posiadania pojazdu i to czy jest z właściego dla roszczeń gwarancyjnych rynku, niż kwotu zakupu :) To czy auto miało dzwona mechanik w serwisie stwierdzi pewnie bez problemów. Ale to moje luźne dywagacje :)

Obawiam się,że jesteś w błędzie!Taka "niska" faktura pozwoli SIPowi zamknąć sprawę bez oględzin w ASO. To jest sposób na walkę z prywatnym importem stosowany przez dealerów różnych marek....nawiasem mówiąć, nie jestem przekonany,czy w świetle prawa SIP ma prawo wymagać takich informacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się,że jesteś w błędzie!Taka "niska" faktura pozwoli SIPowi zamknąć sprawę bez oględzin w ASO. To jest sposób na walkę z prywatnym importem stosowany przez dealerów różnych marek....nawiasem mówiąć, nie jestem przekonany,czy w świetle prawa SIP ma prawo wymagać takich informacji....

 

Czyli miałem rację! Wydawało mi się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...