Jump to content

Alternator w Outbacku

Bart900

Recommended Posts

Witam,

jeżdżę Legacy Outback 2003, nawalił mi alternator , więc oddałem go do naprawy do firmy poleconej przez mechanika jednego z dealerów Subaru w Wawie. Naprawili w 2,5 h , pogodziłem się że miedziany kolor zwojów w moim alternatorze został zmieniony przez pana Henia na jasno zielony ( już nie lubię podnosić maski ), po podłączeniu wyskoczył check engine, i to jedyny objaw negatywny. Alternator ładuje ,ale chyba nie daje o tym sygnału do komputera. Pan Henio stwierdził, że poszuka innego regulatora napięcia.... Szuka już tydzień.

Czy ktoś z Was wie gdzie w Wawie można naprawić alternator bez niespodzianek? Hipotezą pana Henia jest zbyt młody rocznik mojego auta a co za tym idzie brak części.

HELP!!! :cry:

rocznik 2003..hmmm....to gwarancja tego nie obejmuje?

Auto sprowadziłem osobiście po lekkiej stłuczce.

Zapytałem w SIP o kwestię gwarancji a oni na to, że ok ale proszę pokazać wszystkie dokumenty, fakturę zakupu, akcyzę....więc nie mam gwarancji.

...Zapytałem w SIP o kwestię gwarancji a oni na to, że ok ale proszę pokazać wszystkie dokumenty, fakturę zakupu, akcyzę....więc nie mam gwarancji.

rozumiem, ze nie chciales przedstawic dokumentow sip'owi.

bo zaplacic to musiales... chyba :wink: .

czego nie kumam :?:

pozdr

...Zapytałem w SIP o kwestię gwarancji a oni na to, że ok ale proszę pokazać wszystkie dokumenty, fakturę zakupu, akcyzę....więc nie mam gwarancji.

rozumiem, ze nie chciales przedstawic dokumentow sip'owi.

bo zaplacic to musiales... chyba :wink: .

czego nie kumam :?:

pozdr

Zapłaciłem, ale SIP mógłby uznać na podstawie kwoty, że auto nie było w najlepszym stanie ;)

B.

Zapłaciłem, ale SIP mógłby uznać na podstawie kwoty, że auto nie było w najlepszym stanie ;)

B.

Mnie się wydaje, że SIP chodziło raczej o udokumentowanie legalności posiadania pojazdu i to czy jest z właściego dla roszczeń gwarancyjnych rynku, niż kwotu zakupu :) To czy auto miało dzwona mechanik w serwisie stwierdzi pewnie bez problemów. Ale to moje luźne dywagacje :)

B.

Mnie się wydaje, że SIP chodziło raczej o udokumentowanie legalności posiadania pojazdu i to czy jest z właściego dla roszczeń gwarancyjnych rynku, niż kwotu zakupu :) To czy auto miało dzwona mechanik w serwisie stwierdzi pewnie bez problemów. Ale to moje luźne dywagacje :)

Obawiam się,że jesteś w błędzie!Taka "niska" faktura pozwoli SIPowi zamknąć sprawę bez oględzin w ASO. To jest sposób na walkę z prywatnym importem stosowany przez dealerów różnych marek....nawiasem mówiąć, nie jestem przekonany,czy w świetle prawa SIP ma prawo wymagać takich informacji....

Obawiam się,że jesteś w błędzie!Taka "niska" faktura pozwoli SIPowi zamknąć sprawę bez oględzin w ASO. To jest sposób na walkę z prywatnym importem stosowany przez dealerów różnych marek....nawiasem mówiąć, nie jestem przekonany,czy w świetle prawa SIP ma prawo wymagać takich informacji....

Czyli miałem rację! Wydawało mi się ;)