Jump to content

Kupno sprzęgła

Arek 33
 Share

Recommended Posts

Ale cos lepszego do czego?

Masz jakies dzikie konie wykrzesane z silnika i sprzeglo nie trzyma?

A jak sprzeglo da rade, to czy skrzynia wytrzyma? :) Bo lekko uslizgujace sie czasem sprzeglo przy ostrzejszym starcie to jeszcze nie koniec swiata - a jego wymiana jest tansza niz wymiana zmielonej skrzyni biegow.

Ale tak czy siak - jak potrzeba cos lepszego ,to mozna zalozyc exedy organiczne (stage 1 czy jakos tak?) i do 350KM (i jakiegos sensownego momentu przy tej mocy) spokojnie ogarnie.

Jesli jezdzisz seryjnym WRX to zapewne spokojnie zamiennik serii Ci wystarczy - albo najlepiej moze spokojnie seryjne sprzeglo zakupione w serwisie Subaru, czy innych sklepach sprzedajacych czesci do marki.

Pozdrawiam

• 1 month later...

Dziękuję wszystkim za porady w sprawie zakupu sprzęgła , ja jednak kupiłem to exedy za okazyjna cenę ok 1000 pln dużo więcej kosztowała wymiana , jednak dzisiaj jestem zadowolony wydaje mi się że do jazdy na co dzień jest całkowicie wystarczające , tak że dla osób które nie maja jakiś wielkich ambicji co do wzmacniania swego wrx gorąco polecam .

• 3 months later...

Chciałem odświeżyć temat, szykuje sie do wymiany sprzęgła w Imprezie 160 KM, byłbym wdzięczny za porady jakie warto kupić i gdzie "bezpiecznie" wymienić we Wrocławiu.

Tapi

Chciałem odświeżyć temat, szykuje sie do wymiany sprzęgła w Imprezie 160 KM, byłbym wdzięczny za porady jakie warto kupić i gdzie "bezpiecznie" wymienić we Wrocławiu.

Tapi

Na tym forum można polecić ASO :wink: A poważnie - mam pytanie :arrow: Ile Ci wytrzymało sprzęgło w 2,0 N/A :?:

hehe, zapomniałem :)

mam przejechane obecnie 85 000 km, ale jestem 2-gim właścicielem, a wcześniej jeździło kilka osób. Jeżeli masz jakieś sugestie co do sprzęgła to zapraszam w takim razie na PW :) Prawde mówiąc nie jestem do końca pewien, czy już czas na wymianę, ale faktycznie juz łapie bardzo szybko a dodatkowo jak ostatnio chciałem "efektownie" ruszyć na szutrze, poczułem małą spaleniznę ;( zatem powoli chyba już czas.

Poza tym słyszałem, że w sytuacji gdy w benzynie da sie ruszyć z pierwszego biegu - a u mnie tak jest - bez gazu oznacza to że sprzęgło się kończy. Jakie są Twoje doświadczenia?

Tapi

Poza tym słyszałem, że w sytuacji gdy w benzynie da sie ruszyć z pierwszego biegu - a u mnie tak jest - bez gazu oznacza to że sprzęgło się kończy.

:shock:

To dobre, znaczy się że wszystkie auta miałem zepsute, niektóre nawet od nowości :mrgreen::lol:

hehe, zapomniałem :)

mam przejechane obecnie 85 000 km, ale jestem 2-gim właścicielem, a wcześniej jeździło kilka osób. Jeżeli masz jakieś sugestie co do sprzęgła to zapraszam w takim razie na PW :) Prawde mówiąc nie jestem do końca pewien, czy już czas na wymianę, ale faktycznie juz łapie bardzo szybko a dodatkowo jak ostatnio chciałem "efektownie" ruszyć na szutrze, poczułem małą spaleniznę ;( zatem powoli chyba już czas.

Poza tym słyszałem, że w sytuacji gdy w benzynie da sie ruszyć z pierwszego biegu - a u mnie tak jest - bez gazu oznacza to że sprzęgło się kończy. Jakie są Twoje doświadczenia?

Tapi

No to faktycznie przebieg może wskazywać na potrzebę wymiany sprzegła, aczkolwiek niekoniecznie :wink: A zauważyłeś u siebie coś takiego, że na wyższych biegach po dodaniu gazu obroty rosną bardzo szybko, a prędkość nie? Bo jeśli taki objaw nie występuje, to być może wystarczy sama regulacja sprzęgła, żeby "brało" wyżej :idea:

A z tym ruszaniem bez gazu :arrow: moja SI też jest w takim razie zepsuta od nowości :lol: