Skocz do zawartości

Kupno sprzęgła


Arek 33

Rekomendowane odpowiedzi

Ale cos lepszego do czego?

 

Masz jakies dzikie konie wykrzesane z silnika i sprzeglo nie trzyma?

A jak sprzeglo da rade, to czy skrzynia wytrzyma? :) Bo lekko uslizgujace sie czasem sprzeglo przy ostrzejszym starcie to jeszcze nie koniec swiata - a jego wymiana jest tansza niz wymiana zmielonej skrzyni biegow.

 

Ale tak czy siak - jak potrzeba cos lepszego ,to mozna zalozyc exedy organiczne (stage 1 czy jakos tak?) i do 350KM (i jakiegos sensownego momentu przy tej mocy) spokojnie ogarnie.

 

Jesli jezdzisz seryjnym WRX to zapewne spokojnie zamiennik serii Ci wystarczy - albo najlepiej moze spokojnie seryjne sprzeglo zakupione w serwisie Subaru, czy innych sklepach sprzedajacych czesci do marki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję wszystkim za porady w sprawie zakupu sprzęgła , ja jednak kupiłem to exedy za okazyjna cenę ok 1000 pln dużo więcej kosztowała wymiana , jednak dzisiaj jestem zadowolony wydaje mi się że do jazdy na co dzień jest całkowicie wystarczające , tak że dla osób które nie maja jakiś wielkich ambicji co do wzmacniania swego wrx gorąco polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Chciałem odświeżyć temat, szykuje sie do wymiany sprzęgła w Imprezie 160 KM, byłbym wdzięczny za porady jakie warto kupić i gdzie "bezpiecznie" wymienić we Wrocławiu.

 

Tapi

 

Na tym forum można polecić ASO :wink: A poważnie - mam pytanie :arrow: Ile Ci wytrzymało sprzęgło w 2,0 N/A :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, zapomniałem :)

 

mam przejechane obecnie 85 000 km, ale jestem 2-gim właścicielem, a wcześniej jeździło kilka osób. Jeżeli masz jakieś sugestie co do sprzęgła to zapraszam w takim razie na PW :) Prawde mówiąc nie jestem do końca pewien, czy już czas na wymianę, ale faktycznie juz łapie bardzo szybko a dodatkowo jak ostatnio chciałem "efektownie" ruszyć na szutrze, poczułem małą spaleniznę ;( zatem powoli chyba już czas.

Poza tym słyszałem, że w sytuacji gdy w benzynie da sie ruszyć z pierwszego biegu - a u mnie tak jest - bez gazu oznacza to że sprzęgło się kończy. Jakie są Twoje doświadczenia?

 

Tapi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym słyszałem, że w sytuacji gdy w benzynie da sie ruszyć z pierwszego biegu - a u mnie tak jest - bez gazu oznacza to że sprzęgło się kończy.

 

:shock:

 

To dobre, znaczy się że wszystkie auta miałem zepsute, niektóre nawet od nowości :mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, zapomniałem :)

 

mam przejechane obecnie 85 000 km, ale jestem 2-gim właścicielem, a wcześniej jeździło kilka osób. Jeżeli masz jakieś sugestie co do sprzęgła to zapraszam w takim razie na PW :) Prawde mówiąc nie jestem do końca pewien, czy już czas na wymianę, ale faktycznie juz łapie bardzo szybko a dodatkowo jak ostatnio chciałem "efektownie" ruszyć na szutrze, poczułem małą spaleniznę ;( zatem powoli chyba już czas.

Poza tym słyszałem, że w sytuacji gdy w benzynie da sie ruszyć z pierwszego biegu - a u mnie tak jest - bez gazu oznacza to że sprzęgło się kończy. Jakie są Twoje doświadczenia?

 

Tapi

 

No to faktycznie przebieg może wskazywać na potrzebę wymiany sprzegła, aczkolwiek niekoniecznie :wink: A zauważyłeś u siebie coś takiego, że na wyższych biegach po dodaniu gazu obroty rosną bardzo szybko, a prędkość nie? Bo jeśli taki objaw nie występuje, to być może wystarczy sama regulacja sprzęgła, żeby "brało" wyżej :idea:

 

A z tym ruszaniem bez gazu :arrow: moja SI też jest w takim razie zepsuta od nowości :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...