Jump to content

tajemnicze dźwięki

Mont
 Share

Recommended Posts

Pomóżcie mi rozwikłać "tajemnicę" niepokojących dźwięków, dochodzących od strony przedniego, lewego koła.

W trakcie niezbyt szybkiej jazdy, gdy koła skręcę gdzieś ok.50% słychać specyficzne terkotanie.

Niestety, nie udało się ich wydobyć na przejażdzce z mechanikiem, oględziny zawieszenia też nic nie wykazały. Niby nic ale jednak. Jak sądzicie - co to może być ?

Druga sprawa to sprzęgło. Udało mi się dwukrotnie zmęczyć sprzęgło na podjeździe :oops:

Smród poszedł i tego już nie zmienię :sad:

od tego czasu, tylko w pewnym zakresie wysprzęglania, słychać świst, jakby się ślizgało :evil:

Mam się zacząć martwić czy to może być chwilowe ?

od tego czasu, tylko w pewnym zakresie wysprzęglania, słychać świst, jakby się ślizgało :evil:

Sprawdź czy faktycznie są objawy ślizgania. Jeśli mając zapięty bieg wciskasz gaz w deskę i obroty rosną niewspółmiernie do prędkości to znaczy, że dość konkretnie się ślizga. Zazwyczaj jak sprzęgło dogorywa, a nie ma jeszcze wyraźnego ślizgania to lubi pojawić się smrodek. Tak przynajmniej z własnego doświadczenia.

Jeśli mając zapięty bieg wciskasz gaz w deskę i obroty rosną niewspółmiernie do prędkości to znaczy, że dość konkretnie się ślizga. Zazwyczaj jak sprzęgło dogorywa, a nie ma jeszcze wyraźnego ślizgania to lubi pojawić się smrodek.

tak tragicznie jeszcze nie jest, tylko dźwięk jest trochę irytujący :(

A jak łapie Ci sprzęgło ?? Blisko "górnego" położenia pedału czy bardziej pośrodku ?? Ja u siebie wyczułem ostatnio, że sprzęgło łapie "wyżej" niż wcześniej. Także też spodziewam się, że jeszcze tylko trochę i wymiana.

pośrodku, nie wykluczam,że pojawię się dziś na spocie to oblukasz co jest grane

Wygląda zatem, że wszystko z nim w porządku. Nie wiem co może generować ten dźwięk. Możliwe, że po przypaleniu powierzchnia tarczy się trochę wyślizgała i dlatego teraz wydaje takie dźwięki - ale to już dość mocne przypuszczenie z mojej strony, nie wiem jak zachowuje się materiał z którego wykonane jest sprzęgło. Obserwuj, może po prostu ustąpi. Jak mnie śmierdziało sprzęgło (po przypaleniu) to też się martwiłem, że się ślizga, a po kilku dniach ustąpiło i wszystko jest do dziś ok. :)

że na przejażdżce z mechanikiem dźwięków nie wysłuchali

wchodził też pod auto ale nic nie znalazł

[ Dodano: Pią Kwi 02, 2010 3:40 pm ]

Także też spodziewam się, że jeszcze tylko trochę i wymiana.
wymiana jest bliżej niż myślałem :roll: do tego koło zamachowe i robi się drogo :neutral:

Dźwięk z przodu może pochodzić od amortyzatora ale to nic pewnego.

U mnie też jest jakieś pukanie w lewym przednim kole. Byłem na szrpakach i przegób to nie jest waczacz też nie. Jeszcze bede jechał do mechanika i ma wszystko posprawdzać ale niewiem czy to nie sworznie. Jak zdjagnozujesz problem to daj znać może u mnie jest podobnie.

To terkotanie to wkład wahacza po stronie kierowcy, mam to samo :razz:

Na przejażdżce z mechanikiem cisza...

Czyli jak dostaje dodatkowych kg się ucisza. Potem był podnośnik sprawdzenie "brechą" i jeżdżę dalej :mrgreen: