Skocz do zawartości

tajemnicze dźwięki


Mont

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie mi rozwikłać "tajemnicę" niepokojących dźwięków, dochodzących od strony przedniego, lewego koła.

W trakcie niezbyt szybkiej jazdy, gdy koła skręcę gdzieś ok.50% słychać specyficzne terkotanie.

Niestety, nie udało się ich wydobyć na przejażdzce z mechanikiem, oględziny zawieszenia też nic nie wykazały. Niby nic ale jednak. Jak sądzicie - co to może być ?

 

Druga sprawa to sprzęgło. Udało mi się dwukrotnie zmęczyć sprzęgło na podjeździe :oops:

Smród poszedł i tego już nie zmienię :sad:

od tego czasu, tylko w pewnym zakresie wysprzęglania, słychać świst, jakby się ślizgało :evil:

Mam się zacząć martwić czy to może być chwilowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego czasu, tylko w pewnym zakresie wysprzęglania, słychać świst, jakby się ślizgało :evil:

Sprawdź czy faktycznie są objawy ślizgania. Jeśli mając zapięty bieg wciskasz gaz w deskę i obroty rosną niewspółmiernie do prędkości to znaczy, że dość konkretnie się ślizga. Zazwyczaj jak sprzęgło dogorywa, a nie ma jeszcze wyraźnego ślizgania to lubi pojawić się smrodek. Tak przynajmniej z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mając zapięty bieg wciskasz gaz w deskę i obroty rosną niewspółmiernie do prędkości to znaczy, że dość konkretnie się ślizga. Zazwyczaj jak sprzęgło dogorywa, a nie ma jeszcze wyraźnego ślizgania to lubi pojawić się smrodek.

 

tak tragicznie jeszcze nie jest, tylko dźwięk jest trochę irytujący :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pośrodku, nie wykluczam,że pojawię się dziś na spocie to oblukasz co jest grane

Wygląda zatem, że wszystko z nim w porządku. Nie wiem co może generować ten dźwięk. Możliwe, że po przypaleniu powierzchnia tarczy się trochę wyślizgała i dlatego teraz wydaje takie dźwięki - ale to już dość mocne przypuszczenie z mojej strony, nie wiem jak zachowuje się materiał z którego wykonane jest sprzęgło. Obserwuj, może po prostu ustąpi. Jak mnie śmierdziało sprzęgło (po przypaleniu) to też się martwiłem, że się ślizga, a po kilku dniach ustąpiło i wszystko jest do dziś ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że na przejażdżce z mechanikiem dźwięków nie wysłuchali

 

wchodził też pod auto ale nic nie znalazł

 

[ Dodano: Pią Kwi 02, 2010 3:40 pm ]

Także też spodziewam się, że jeszcze tylko trochę i wymiana.
wymiana jest bliżej niż myślałem :roll: do tego koło zamachowe i robi się drogo :neutral:

 

Dźwięk z przodu może pochodzić od amortyzatora ale to nic pewnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest jakieś pukanie w lewym przednim kole. Byłem na szrpakach i przegób to nie jest waczacz też nie. Jeszcze bede jechał do mechanika i ma wszystko posprawdzać ale niewiem czy to nie sworznie. Jak zdjagnozujesz problem to daj znać może u mnie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...