Skocz do zawartości

Olsztyńskie spotkania


emotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

Pany zapisywać się bo zostały ostatnie 2 miejsca na gokarty :D


a i za pamięci :

Prosiłbym aby każdy przyjechał na tor trochę wczesniej ( wiem Ja zawsze przyjeżdżam ostatni) bo musze od wszystkich kaskę zebrać za rezerwacje :) i karty pozbierać i ogólnie organizacyjnie pozałatwiać.


1. Krzych
2. Axmann
3. Wełniacz ?
4. Quba( z znakiem ?, jeśli mi nic kierownik w pracy nie wymyśli, to będę)
5. Kamilos89
6. Dorsz914
7. ursusraketa
8. jpol
9. JPSYSTEM
10. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Krzych
2. Axmann
3. Wełniacz
4. Quba
5. Kamilos89
6. Dorsz914
7. ursusraketa
8. jpol
9. JPSYSTEM
10. Fary??

 

Skoro brakuje jednej osoby postaram się być, szanse są duże.

Edytowane przez fary
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e5ca1f60a91f88fbmed.jpg

90d3b02b01687abbmed.jpg

Dzięki za jazdę :) Kolejny raz pokazał niestety, że losowanie gokarta to losowanie miejsca na podium, nie może być różnicy 1,3 sek na kółku między kartami jeśli chcemy się ścigać bo to zabija sens konkurencji.

Edytowane przez Wełniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam jak ten problem nierównych kartów rozwiązać :rolleyes: Na paru torach jeździłem i nigdy takiej różnicy nie było między kartami ale pewnie 80 % to przypadkowi ludzie, którzy różnicy nie czują i są zadowoleni z jazdy i wrażeń, ale ja po 1 kółku już wiem czy losowanie było ok czy nie :/
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to niestety loteria. Kiedy wychodząc z zakrętu równym tempem za axmanem patrzyłem jak mi mocno odchodzi na prostej to się zalamywalem. Starając się robić jak najmniej poslizgów nie udało mi się zejść poniżej 27 sekund.

 

Wysłane z Xperii Z2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rożnice w Kartach są i tego nikt nie podważy ale po naszym ostatnim "treningu" słyszałem że Kart nr 5 nie jechał, oki, w 1 przejeździe jechał nim Wełniacz i uzyskał najlepszy czas 27.529, w drugim jechał nim JPSYSTEM z czasem 29,349, znaczy się kart do D.... i nie jedzie.... jak zwykle zostałem trochę dłużej,w między czasie na tor wjechał "Menagier od iwentów"  i o dziwo kartem nr 5 :) czas jaki uzyskał(oczywiście najlepszy) 26.216..... i stwierdził że coś mu nie szło dzisiaj ....  różnica 1.3 s między Wełniaczem a Wojtkiem nie wynika z roznicy wagi ( Wojtek wazy 87 KG bo pytałem :)  ) a  wełniacz chyba 88 ? ;)  moim skromnym zdaniem różnica wynika bardziej z tego że gościu w tygodniu więcej jeździ niż my w ciągu roku...

 

następny wypad na tor proponuję 10 Marca 3x10 min, może już z dodatkową niespodziewajką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zobacz różnicę Wełniacza między przejazdami (to chyba o niej mówił), albo moją. Kierowca tak bardzo się nie zmienił między dwoma biegami. A wózki właśnie były różne...

 

No i jeśli 26,2 to "nie szło", to czy również nie oznacza, że np. 25,2 by wyszło wózkiem, którym by "szło"?

Edytowane przez jpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jestem w stanie przyjąć, że wjeżdżenie w poszczególne wózki trochę te różnice zmniejszy i może nie będzie to sekunda a np. 0,4 - ale to i tak przepaść już na tym poziomie, gdy np. poprzednio większość z nas zmieściła się w 0,2s...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i jeśli 26,2 to "nie szło", to czy również nie oznacza, że np. 25,2 by wyszło wózkiem, którym by "szło"?

 

Oki tylko tu chodzi o jednego i tego samego karta, karta NR 5 którym jak wełniacz jechał to max zrobił 27,529 a tym samym kartem Wojtek zrobił 26,216, tego samego dnia ... gdzie Jacku twój najlepszy czas tego dnia i to kartem który naprawdę jechał był 26.135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... Nam przecież chodzi o różnice między wózkami, a nie kierowcami. Czyli nie "kosmita nawet słabym wózkiem zdobi rozsądny czas" - bo to dość oczywiste. Ale przy względnie wyrównanym poziomie (a bardziej wyrównanego poziomu, niż u jednego kierowcy, chyba nie da się znaleźć) różnic na poziomie sekundy chyba być nie powinno.

 

Choć pewnie u mnie byłaby nieco mniejsza na czystym torze (bo przecież tasowaliśmy się nieźle w tym drugim przejeździe), ale mimo wszystko...

 

Oczywiście jak dla mnie frajda z jazdy jest zawsze (bo i próby wyciągnięcia czegoś z wózka, który "nie jedzie" bardzo lubię - są mocno edukacyjne), ale jeśli chcemy zdobić jakąś rywalizację, to raczej nie na takich warunkach, bo po prostu nie wyglądają na równe. Tylko tyle.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...następny wypad na tor proponuję 10 Marca 3x10 min, może już z dodatkową niespodziewajką ;)

 

No akurat tego dnia na 99% nie będę mógł się ścigać :/

 

 

Ale zobacz różnicę Wełniacza między przejazdami (to chyba o niej mówił), albo moją. Kierowca tak bardzo się nie zmienił między dwoma biegami. A wózki właśnie były różne...

 

No i jeśli 26,2 to "nie szło", to czy również nie oznacza, że np. 25,2 by wyszło wózkiem, którym by "szło"?

 

 

1,3 mówiłem o swojej jeździe nr 5 i nr 9. w 5 walczyłem z kartem i starałem się jak mogłem a wszyscy mnie objeżdżali a wsiadłem do 9 i co chciałem to kart wykonywał i czas o 1,3 sek lepszy.

 

W ramach eksperymentu, jeżeli następnym razem gdy będę jechał ustalimy imprezę na trzy przejazdy do w drugim i trzecim mogę pojechać kartem na który narzekano najbardziej albo po prostu tym który był najwolniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach eksperymentu, jeżeli następnym razem gdy będę jechał ustalimy imprezę na trzy przejazdy do w drugim i trzecim mogę pojechać kartem na który narzekano najbardziej albo po prostu tym który był najwolniejszy.

"Niedziela: Przyszedł leśniczy i wygonił nas z lasu." ;)

 

Ale tak jak wspominałem wcześniej - ja całkiem lubię próbować ogarniać te mniej posłuszne wózki. Z mojej strony chodzi tylko o wyrównanie szans przy ewentualnej rywalizacji, a w treningach - jakie obecnie jeździmy - nie ma to dla mnie większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...