Skocz do zawartości

Olsztyńskie spotkania


emotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek dzieje sie. Pomijajac Ornete to jako KJS pojda 2 rajdy lokalne (Warminski i Kormoran). Bedzee rozgrywany rowniez Puchar 5 Torow (Mikolajki, Mragowo, Nowe Miasto Lubawskie, Pasym, Fraczki i byc moze Wegorzewo), poza tym na torze w Mikolajkach rozgrywane sa rallysprinty na torze. No i po jeziorach sie jezdzi o ile dopisuje pogoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za stary jestem, ale nie tak wygląda dla mnie KJS. :P

 

Ze znanych mi cykli imprez, charakter prób najbardziej KJS-y przypomina w Ornecie (choć jest ich zdecydowanie za mało, bo tylko jedna). A cała reszta (jazda okrężna, PKC itd.) na Warmińskim i Kormoranie.

 

A poza tym, to nawet Orneta ledwie mieści mi się w definicji "okolicy", nie mówiąc już o Mikołajkach, NML czy tym bardziej Węgorzewie. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło bardziej o takie typowe KJS'y dla początkujących żeby pozbierać punkty do licencji RII, nauczyć się pilotażu itp, a o tym co pisze grygo to bardziej już normalne rajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nieco wiecej zaczalem sledzic co i jak w kwestii uzyskania licencji. Typowe pacholkowe KJSy (typu proba pod samochodowka) odeszly juz dawno do lamusa. Aby uzyskac licencje RN (czyli dawna krajowa) trzeba w przeciagu 2 ostatnich sezonow ukonczyc 6 imprez typu KJS. W zeszlym roku w naszym okregu bylo chyba 5 takich, zadna z nich nie odbyla sie w Ornecie (tam jest tzw. impreza klubowa). Cala ta nomenklatura wiaze sie z iloscia przejezdzanych kilometrow, dlugoscia prob, zabezpieczeniem przez karetke itd. Wprowadzono w tym roku rowniez SuperKJS, ktory jest jeszcze bardziej rozwinieta pod wzgledem obostrzen formula KJS (auta z klatka z zal. J, wyposazenie z homologacja - moze byc utracona itd.) wiele wskazuje na to, ze w tym roku cos takiego bedzie miec miejsce podczas Kormorana i Warminskiego. Bolo jesli chcesz sie pobawic troche wokol pacholkow to w naszym rejonie pozostaje tylko Orneta, do czego szczerze Cie zachecam ;)

Edytowane przez grygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czy juz wszystko tak jest skomplikowane ze zwykly kjs stal sie normlanym rajdem :/ Niedlugo trzeba bedzie miec specyfikacje wrc zeby w kjs startowac, chore to. Na Ornecie napewno sie zjawie, tylko czekam na jakies info co gdzie i kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KJSy, ktore beda mialy bardziej przystepna formule pewnie beda rozgrywane, ale nie ma co do tego jeszcze potwierdzonych informacji. Co prawda zbyt wiele tego nie bylo, ale mozna popatrzec na stronach PZM jakie imprezy byly w 2014 rozgrywane jako KJS. Ja licencje bede chcial uzyskac i juz nastawiam sie, ze bedzie trzeba ruszyc w Polske, bo bazujac tylko na tym co jest u nas w okregu moze to trwac zbyt dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kompem do Subaru to chyba prawie każdy. ;)

(interfejs VAG KKL za grosze na Allegro (i znajomi z VAG-ami też mogą mieć), tylko będę musiał sprawdzić, czy mój jest w garażu, a nie został z samochodem w Szczytnie)

 

Jak jest, to mógłbyś podjechać do mnie dziś około czternastej.

 

EDIT:

Sprawdzone, jest - zatem zapraszam (jak będziesz zainteresowany, to po adres zapraszam na PW)

Edytowane przez jpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojeździliśmy wczoraj z jpol ( dzięki za pomoc ) i wychodzi na to że może to być sonda ..... moze ma ktoś wolną gdzieś w garażu to bym spróbował czy wystarczy wymienić samą sonde? ..outback 2,5 XT 2006 rok .... jeszcze nie patrzyłem czy pasuje od innego auta ...?.

 

jpol .. swiece były jednak wymienione mają 20 tyś km ... tyle że to jakieś tanie  zamienniki

Edytowane przez adalien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli porada "naszego oswojonego mechanika" (sorry, Paweł :twisted:) na razie jest skuteczna - misfire się nie powtórzył?

 

Według katalogu użycie części wygląda tak (jeśli dobrą wybrałem):

http://opposedforces.com/parts/info/22641AA32A/

 

Czyli niby tylko Legacy/Outback USA. Ciekawe czy to ze względu na parametry elektryczne, czy np. długość kabla.

Ale może ktoś ma doświadczenie mówiące, że i inne da się zastosować?

Edytowane przez jpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie doprowadzę go całkowicie do porządku lub nie kupie Phantoma to nie mam co brać go na takie imprezy. Zbyt duże ryzyko że rozbiję się komuś o głowę.

Edytowane przez Dorsz914
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...