Skocz do zawartości

Olsztyńskie spotkania


emotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

A dziś pięknie było :) Tylko kurde postawili na środku jeziora choinkę na nawrocie i tylko z 2 razy udało mi się ją z prawej objechać :)

 

Poza tym ekstra szkoła jazdy w sytuacjach ekstremalnych.

 

W pewnym momencie na tor wjechał ktoś gokartem. Patrzę w lusterku a tu na leżąco jakiś koleś się przymierza do nawrotu.... ja wymiękłem i puściłem bo strach pomyśleć co by było gdyby go zniosło na mnie...

Dużo quadów, beemka, sierra, outback, mondeo, maluch, impreza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak się nie mylę, sytuacja się trochę ustabilizowała...

 

Byłem, wjechałem od strony Mariny, przez pierwszy akwen ten koło plaży itd powolutku, dwójeczka, awaryjne, bo na akwenie plątały się jakieś trzy bojery, które mimo flauty próbowały latać, jacyś łyżwiarze, spacerowicze itd.

 

Na drugim akwenie, przy starym crossowisku tor, kilkanaście aut, speed, slajd, adrenalina, i ogólne - banan na gębie... :lol::lol::lol:

Zbiornik nie wystarczył na 100km... :twisted:

 

W drodze powrotnej na pierwszym akwenie stał zaparkowany poduszkowiec Policji i policjanci filmowali pojazdy (pomachałem im i odmachali... :lol: )poruszające się po lodzie...

pewno po to, aby im postawić zarzuty narażania czyjegoś zdrowia i życia....

I w tym momencie pierwszy raz tej zimy muszę pochwalić Policję, na pierwszym akwenie widziałem kilku durniów, którzy na 100% nie byli od nas, ale się napatrzyli na auta ćwiczące na naszym torze i próbowali to samo robić na akwenie na którym oprócz nich byli wyżej wymienieni: bojery, spacerowicze, łyżwiarze....nieudaczne poślizgi, próby hamowania z jakimiś rozpaczliwymi ratowaniami, ogólnie głupota i żenada...to chyba o takich pisała pani rzecznik Policji, szkoda, że takich bęcwałów wrzuca się do jednego worka z nami, zdyscyplinowanymi i ostrożnymi, którzy poza torem i jego okolicami poruszaliśmy się w tempie pieszego, bo tak nakazują przepisy rajdowe jeżeli chodzi o poruszanie się w parku maszyn....

 

Szkoda, że każdy wyjący silnikiem samochód jest określany przez laików jako rajdowy... :mrgreen: , bo większość z nich to gamonie rzeczywiście powodujący swoim zachowaniem zagrożenie.

 

Mam nadzieję, że tych jełopów z pierwszego basenu Policja skutecznie ochłodziła, żeby jeszcze nauczyła się odróżniać pasjonatów chcących potrenować bezpiecznie na zrobionym do tego celu torze, od jełopów i oszołomów, którzy wpadli jak dzicy na jezioro i straszyli każdego, kto był w ich zasięgu...sam ich omijałem dużym łukiem....

 

Byłoby fajnie, jakby pan Komendant Policji skorzystał z naszej propozycji i przysłał swoich podwładnych, chociaż tych z drogówki, co wybili w pień chyba z dziesięć meganek....żeby sobie potrenowali, pojeździli z nami, zobaczyli od środka, jak to wygląda, i o co w tym chodzi, zamiast z góry, nie znając szczegółów wszystkiego zakazywać i siać ferment w narodzie.... :lol:

 

Onboardy wrzucę jak obrobię.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że tych jełopów z pierwszego basenu Policja skutecznie ochłodziła, żeby jeszcze nauczyła się odróżniać pasjonatów chcących potrenować bezpiecznie na zrobionym do tego celu torze, od jełopów i oszołomów, którzy wpadli jak dzicy na jezioro i straszyli każdego, kto był w ich zasięgu...sam ich omijałem dużym łukiem....

 

Jest OK. Przy mnie dwa samochody dostały mandaty za śmiganie przy kicermanie. Policja skutecznie pilnowała aby ludzie i bojery byli bezpieczni.

Dlatego od razu polecali pojechać za lotnisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywe daje radę. Trasa jest super. W niektórych miejscach można było latać po 100 i więcej, więc zabawa była niesamowita. Do tego lód wyjeżdżony długim kolcem był bardzo przyczepny, więc i bez kolca było fajnie.

 

W okolicach toru policja nie robiła zupełnie nic! Na plaży stały auta, ludzie wjeżdżali na zakazie. Na reszcie jeziora śmigały sobie jakieś samochody, w większości jeżdżąc prosto i robiąc jakieś bezmyślne ewolucje.

 

Z tego co widziałem, to któraś niebieska WRX pokiereszowała trochę zderzak czy coś. Reszta chyba bez strat. W każdym bądź razie wszystkich pozdrawiam, mimo że ja od innej marki :)

 

Dla wszystkich zainteresowanych lataniem po jeziorze, polecam przyjeżdżać po 15, bo wcześniej jest straszny tłok i ciężko jest się wcisnąć.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tym roku wiele osób pewnie jeździło znacznie szybciej, ale to w większości auta z klatką i michałkami okolcowanymi, więc tej kategorii nie rozpatrujemy :mrgreen:

 

Fajnie by był jak by trasa była trochę dłuższa. Może w następnym roku :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie.... trzeba było się toru trzymać :)

 

Ja wielokrotnie myślałem o zderzaku... zwłaszcza tylnym jak choinka się zbliżała a brakowało przyczepności żeby się odepchnąć....

 

Urwały się zaczepy i spadł czy pękł całkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

 

zbyt optymistycznie podjechałem bez kolca do łuku ....chciałem przejśc jak najbliżej oponki ....no i zjadłęm ją przednim zderzkiem :mrgreen:

 

ale byłem na to przygotowany.....tasma poszła w ruch i po 5 minutach dalej szły boki :mrgreen: ( na szczęśćie nie puściły zaczepy )

 

no ale zderzaka właśnie szukam na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem Panowie,

 

prosze o dokladniejsze informacje co bedzie w weekend na Krzywym, do kogo mozna zadzwonic i zapytać gdzie i o której godzinie. Szukam jakiejś opcji pojezdzenia w weekend na kolcu.

 

Po Śniardwach nie jestem w stanie wrócić do normalnego życia :P To bylo jakieś takie odrealnione doświadczenie. Musze to powtórzyć zanim lody stopnieją :)

 

piter_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter_s wpadaj na krzywe. Ja latałem od czwartku do niedzieli, aż w końcu nie mogłem spać po nocach, bo mi nie dobrze było :mrgreen:

 

Sam jestem ciekaw co będzie w sobotę, bo może i ja jeszcze wpadnę. Teraz nie wiem czy przyczepiać plastiki z powrotem, czy jeszcze poczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutni panowie nie mogą nic zrobić. Nie mają podstaw. Jak wjeżdżasz przez slip koło mariny, to jesteś 100% legal. Ale 99% osób i tak wjeżdża przez plażę na zakazie i policja nic nie robi. Ja zawsze tylko patrzę czy przypadkiem nie jadą za mną i czy nie ma ich gdzieś koło wjazdu na lód, bo zdarza im się tam czasami zaglądać czy nikt się nie pozabijał, a nie chcę ich drażnić - za młody jestem :wink:

 

Ja ci powiem, że jeździłem te kilka dni i nie dostałem żadnego mandatu i nikt się nie czepiał. Za to w poniedziałek załapałem się na 100zł za postój na zakazie w środku miasta :mrgreen:

 

Jak się namyślisz, a będziesz potrzebował pomocy czy wskazówek, to pisz. Ktoś na pewno pomoże jak nie znasz miasta czy coś. Ja myślę, że warto wpaść, bo następna okazja będzie dopiero za rok.

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...