Skocz do zawartości

zwrot z karte pojazdu


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba w motorze był artykuł o zwrocie nadpłaty.....tzn kiedyś było 500zl, i oddają róznicę....

Sugerowali ze najprościej oddać sprawę do kancelarii za ok 100zl i założyć sprawę z powództwa cywilnego. (to wszystko jesli posiadamy dowód zapłaty za książke wozu).

Ja w tym czasie kupilem 2 auta wiec to sie robi juz ok 700zl a to suma o którą walto powalczyć :twisted:

 

 

 

Ktos dostał z was, ktoś próbował z adwokatem czy to tylko bzdety pismaków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem i niedawno dostałem zwrot. Nie korzystałem z żadnej kancelarii za 100 zł, a tylko parę godzin z google i napisałem pozew, potem poczekałem ok 3,4 miesięcy na rozprawę na której pełnomocnik powiatu, pan mecenas zaproponował ugodę tj. zwrot kasy ale bez odsetek. Wiem, że część ludzi dostała też odsetki ale tylko od dnia złożenia roszczenia czyli w sumie grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw należy wezwać na piśmie do zapłaty właściwy urząd powiatowy.

W przypadku odmowy albo braku odpowiedzi w wyznaczonym terminie, należy wnieść pozew do sądu powszechnego - sądu rejonowego.

W pozwie należy domagać się zapłaty 425 zł, a w przypadku więcej niż jednej opłaty - wielokrotności tej kwoty. Do pozwu trzeba też dołączyć dowód opłaty karty pojazdu, czyli udowodnić, że zawyżona opłata rzeczywiście została wniesiona (do tego warto również załączyć uwierzytelnioną kopię karty pojazdu). Pozew powinien być własnoręcznie podpisany i opłacony. Opłata jest w sumie symboliczna - 5 % wartości przedmiotu sporu.

 

cypis Podaj maila na PW to wyśle Ci wzór pozwu do wypełnienia

 

PS. Nie sa to bzdety pismaków. To sprawa do wygrania. Po znajomości skasuje mniej niz 100. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba która rejestrowała samochód po raz pierwszy i zmuszona była do zapłaty 500 PLN za wydanie karty pojazdu.

 

Każdy nastepny właściciel dostawał samochód wraz z kartą.

 

W przypadku podatku akcyzowego - faktyczny płatnik tego podatku, na którym ciążył obowiązek jego uiszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla jesli moge wrzuce nasza korespondncje mailowa tu bo mimo moich upierdliwych pytań odpowiedzialeś na wszystkie, wiec moze to byc mały zestaw nurtujacych pytań i na nie odpowiedzi:))))

 

I widze ze temat drgnol wreszcie .....ja zabieram sie za papiery od przyszlego tyg.... :cool: jak by niebylo 850zl droga nie chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dobrze jest miec dowod zaplaty za karte pojazdu kwoty 500 PLN - ale nie jest to waryunek niezbedny

 

ja właśnie będę składał wniosek ale oczywiście dowodu zapłaty nie mam.Gmina przy rejestracji dała kwitek do kasy ,kasa wydała potweirdzenie zapłaty które Pani zabrała wydając dokumenty samochodu.

Ksera karty też nie mam a samochód dawno sprzedany. ale złożyć trzeba będzie na 2 pojeżdżawki :wink:

 

Chyba w motorze był artykuł o zwrocie nadpłaty.....tzn kiedyś było 500zl, i oddają róznicę....

 

tak w Motorze było :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbował ktoś czegoś takiego?

http://www.kartapojazdu.pl/o-nas.html

 

niby odzyskuje się tylko 300zł ale zawsze coś

tylko ze dostajesz zamiast 425 - 300 PLN dla siebie - reszte zabiera kancelaria - a sprawa jest banalnie prosta - mozna odzyskac 425 + 30 PLN /zwrot kosztów opłaty od pozwu/ + 30 PLN /zwrot kosztów procesu/ - tylko trzeba o to wnieść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W jakim okresie pobierano zawyżoną opłatę od wydania karty pojazdu ??

Nie mam wszystkich dokumentów sprowadzonych aut i brakuje mi dowodów opłat ale mam decyzję Prez.Miasta o rejestracji i wzdaniu karty dnia 16.06.2005r i 30.07.2007r.

Czy dotyczy to okrezu od 01.05.2004r czyli wejścia do UE do 01.05.2006 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i s%&$%##@#$**y odpisały ,że nie należy się zwrot kasy :evil::evil:

gdzie odpisały - na wezwanie ? A jakiej się odpowiedzi spodziewałeś. :mrgreen: Dlatego teraz droga sądowa, bo nie uznają roszczenia - wiec jest przesłanka procesowa.

 

napisałem do urzędu miasta żeby oddali kasę niesłusznie pobraną i odpisali ,że opłata była ''pobrana na podstawie i w granicach obowiązującego prawa .nie ma podstawy prawnej do zwrotu części opłat ponieważ nie wydano przepisów ,które mogłyby stanowić podstawę orzeczenia o zwrocie'' i podbne pierdoły na całą stronę A4 :evil:

 

chyba jednak nie odpuszczę i jakiegoś papugie zatrudnie :idea:

 

Mam pytanie - czy do wniosku do Prezydenta Miasta należy dołączyć jakąś opłatę skarbową ??

Pozdr

Wacław

 

ja nie dołączyłem ponieważ urząd mi zabrał potwierdzenie zapłaty wydając kartę pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...