Skocz do zawartości

Najnowocześniejszy w Europie fotoradar


żółw

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowocześniejszy w Europie fotoradar zostanie umieszczony na trasie Łódż-Tuszyn.Czujniki urządzenia będą zatopione w asfalcie,co uniemożliwi wykrycie przyrządu przez antyradary.Bardzo drogi , bo kosztujący prawie 200 tysięcy zł,sprzęt może fotografować kierowców przekraczających prędkość na różnych pasach ruchu.Zarejestruje także osoby podróżujące bez pasów oraz takie , które za kierownicą rozmawiają przez telefon komórkowy.Superfotoradar może być przewożony samochodem i umieszczany w dowolnie wybranym miejscu.Wyposażony jest w czujniki przeciw wandalom.

 

ps. no to ja jestem w szoku :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wczoraj ktos mi powiedzial, ze nasze Panstwo Ludowe kupil jakies potworne ilosci radarow. Jesli to co uslyszalem, jest prawdziwe, to radar bedzie co 500 metrow. A co za tym idzie z warszawy do cieszyna bedziemy jechac jakies 8 godzin.

Prawo jazdy bedzie mozna straci zagapiwszy sie niechcy na kawalku 2kilometrowym.

Dzis fotoradary robia 3 zdjecia na sekunde. Oczywiscie nie ma takiego ruchu, ale jesli zrobi takie urzadzenie 1000 zdjec dziennie razy 500 zl, to ono sie zwroci po kilku godzinach, a reszta mozna sie juz dzielic. Tak jest w GB, FR, itd... Trzeba kupowac wolne i wygodne auta. Koniec swiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ktos mi powiedzial, ze nasze Panstwo Ludowe kupil jakies potworne ilosci radarow. Jesli to co uslyszalem, jest prawdziwe, to radar bedzie co 500 metrow. A co za tym idzie z warszawy do cieszyna bedziemy jechac jakies 8 godzin.

Prawo jazdy bedzie mozna straci zagapiwszy sie niechcy na kawalku 2kilometrowym.

Dzis fotoradary robia 3 zdjecia na sekunde. Oczywiscie nie ma takiego ruchu, ale jesli zrobi takie urzadzenie 1000 zdjec dziennie razy 500 zl, to ono sie zwroci po kilku godzinach, a reszta mozna sie juz dzielic. Tak jest w GB, FR, itd... Trzeba kupowac wolne i wygodne auta. Koniec swiata

 

Widać, że nasze kochane państwo dobrze kombinuje - toż to znacznie lepszy interes niż np. wybudowanie autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nasze kochane państwo dobrze kombinuje - toż to znacznie lepszy interes niż np. wybudowanie autostrady.

 

jeszcze lepszy interes będzie jak w życie wejdzie nowy projekt KRRiT - będzie nie tylko abonament za radio, tv czy nowość tv+radio (to już nie będzie tak, że mamy TV to za radio jest już wliczone - teraz będą nowe stawki - zapewne wyższe) No i chcą wprowadzić rejestrowanie odbiorników - ciekawe jak - na kartki będą je sprzedawać? Jak se z zagranicy przywiozę to jak go zarejestrują? Na koniec hicior sezonu - abonament RTV za internet i telefony UMTS - bo na tym też można TV oglądać i radia słuchać. Trzeba chyba powoli zacząć się pakować z tego miejsca i jechać za ocean, gdzie może nie jest jakoś lepeij, ale subaru i benzynę mają tańsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak dobrze rozumiem , to za radio w aucie też będzie abonament ?, chyba że już jest.....hm

 

O ile pamiętam to abonament za radio powinni płacić właściciele firm, których samochody służbowe są w takie radio wyposażone :roll: :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak dobrze rozumiem , to za radio w aucie też będzie abonament ?, chyba że już jest.....hm

 

Oczywiście, że jest. Jeżeli płacisz jako osoba fizyczna, to o samochodowe się nie martwisz, ale jak masz firmę, to płacisz za każdą sztukę. Pytanie ilu obecnych tutaj płaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to abonament za radio powinni płacić właściciele firm, których samochody służbowe są w takie radio wyposażone

 

z tego co wiem,to w służbowych autach,np taxi, to nie abonament się płaci , a tak zwane tantiemy zaiksowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Szczecinie, o ile dobrze pamiętam, za radio w tramwaju płacą już tramwajaże,

mimo iż w domu też opłacają abonament. Taka polska interpretacja prawa.....

 

Bo jeżeli radio jest formowe, to mogą mieć taki układ, że zakłąd kupuje radio, a oni płacą abonament. Ale jak gość ma prywatne to nie powinien. Ogólnie pomysł z abonamentem RTV jest poroniony - bo dajemy kasę na publiczne kanały, które niczym nie różnią sie od TV komercyjnej - jedno wielkie reklamowe gówno w eterze. Skoro wszyscy lubią w TVP do BBC się porównywać, to przypominam, że BBC robi zajebiste filmy dokumentalne, programy wszelakiej maści, nie wiem jak z reklamami - będąc w UK za mało oglądałem TV, a w kablówce leci jakoś bez reklam. Więc jak widać można ściągać abonament i mieć dobry program, można też go ściągać i mieć chałę - co TVP potrafi doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma Cyfre+, za którą płaci się abonament i na której jest TVP to osobno za TVp też abonament trzeba płacić, prawda ?

 

Prawda, bo abonament płaci się według interpretacji prawnej za samo posiadanie - chyba, ze udowodnisz, ze posiadany sprzęt nie potrafi odbierać kanałów radiowych/telewizyjnych

 

aflinta, przecież TVP uruchomiło ostatnio nowy genialny kanał, Kultura czy jakoś tak :wink:

 

No tak, kultura - pytanie czego, może chodziło o mikrokultury z jogurtów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym abonamentem RTV to jest tak, że płacić niby trzeba, ale tak naprawdę nikt was nie ma prawa skontrolować. Tzn. jeśli sami nie wpuścicie kontrolera, to może wam nagwizdać. W samochodzie? Mowy nie ma. Nawet gdyby wziąć hipotetyczną sytuację, że dopada was pocztowy kontroler w momencie wsiadania do auta, to co może zrobić? Nic. Nie ma prawa zatrzymać samochodu (jeszcze tego by brakowało), wylegitymować kierowcy itp.

A w domu? Nie musicie nikogo wpuszczać. Ja stosuję ogólnie następującą procedurę - nie otwieram nikomu kto: nie był zaproszony/nie zapowiedział się wcześniej. Nawet nie podnoszę słuchawki od domofonu. Ostatnio ktoś dobijał się o 22:00. Bezczelny, miał czelność dzwonić chyba ze 30 sekund zanim sobie poszedł. Jeśli ktoś przedrze się już przez domofon, pozostaje jeszcze judasz. Jeśli nie kojarzę mordy przez judasza - nie interesuję się dzwonieniem/pukaniem.

 

A wzięło się to z pewnych przekonań i obserwacji. Po pierwsze, skoro nie zapraszałem, to widocznie nie mam ochoty z nim gadać. Jeśli znajomy, to ma telefon, jeśli nieznajomy - jaką mogę mieć korzyść w otwieraniu?

A doświadczenie - przychodzą różni oszuści zbierający na różne cele. I masz wybór - czuć się jak sukinsyn, bo nie dałeś na biedne dzieci albo czuć się jak frajer, bo dałeś. A ponadto - istnieje cień szansy, że to przyszedł kontroler z poczty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może przyjść z Policją i nakazem prokuratora (teoretycznie)

 

Swoją drogą, ciekawe czy prokurator albo policjant, który przyjdzie, ewentualnie sam kontroler opłacają abonament? Zresztą co mogą zrobić? Karę wlepić? W jakiej wysokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...