Skocz do zawartości

impreza 07 stukanie przy hamowaniu na tylnej osi


mts_dolny_slask

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem dzisiaj jak jeździłem zauwazyłem dziwny objaw , przy hamowaniu nie zaleznie od jakiej poredkosc juz w samym momencie samego zatrzymania pojazdu jest taki stuk na tylnym moście co to moze byc , czasem tez sie zdarzy jak rusza w miare normalnie czyli bez żadnych strzałow ze sprzęgła tez sobie coś stuknie . co to moze byc ? mogą byc jakies luzy w napędzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na problem z seryjnymi amortyzatorami, który mają (prawie)wszyscy...

 

U mnie najczęściej pojawia się, jak ktoś z pasażerów siedzi z tyłu...przy czym stukanie wydobywa się na każdej dziurze lub większej nierówności, a nie tylko przy zatrzymaniu i ruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ,że na dziurach nie mA tego stukania to przy zatrzymywaniu na dziurach ładnie wybiera wszytskie dziurki i dziury :cry:

 

[ Dodano: Nie Lut 07, 2010 3:56 pm ]

noi dla pewnosci mowie , ze kanapy z tyłu nie ma a bagaznik pusty nawet bez zapasu wiec latające częsci czy pasażerowie nie wchodze w gre :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mts_dolny_slask, może na jakąś hamownię 4x4 wjechać, zejść pod auto i posłuchać? Masz jakąś hamownię w okolicy? Jetronic we Wrocławiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w STI MY05' EU. Jak ruszam i w ostatniej fazie zatrzymywania np. na światłach. Amory powyżej 85%, zero luzów, stabilizatory podokręcane, mocowanie dyfra też..... itd doszliśmy do tego, że prawdopodobnie górne mocowanie tylnych amorów. Uczucie jakby przy ruszaniu wsakiwały w swoje miejsce. Przez dziury przechodzi bez problemów i nie ma stuków podczas jazdy - tylko tak jak mówiłem samo spokojne ruszanie i zatrzymywanie. Wejdz pod auto i przyłóż ręke do amora i niech ktoś postara się z boku pokołysać nadwoziem, powinieneś czuć stuk na amorze - jeżeli masz to co ja. Mam nadzieje, że pomogłem. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...