Skocz do zawartości

Jaki olej


Krzysztof Król

Rekomendowane odpowiedzi

Foresterki biora olej - rzecz wiadoma

U dealera dali mi Valvoline, ale slyszalem zeby tego do silnika nie lac.

Zapytalem czy moge dolewac Mobil 1 5W-40 - odpowiedz brzmiala, ze jak najbardziej

Czy to rzeczywiscie najlepszy olej.

Wolalbym lac shella. Podobno najlepszy to Shell Helix Ultra Racing 10W-60.

Czy moge i powinienem.

Co wlac po 4 tys. km.

Prosze pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ASO sie rozesmiali na pytanie o Motul. Powiedzieli, ze jakbym jezdzil w rajdach i wymienial co pare tysiecy to warto. A tak to bez sensu. Kazali dolewac Mobil 1 5-50.

Subarek zuzyl pol litra do 3 tysiecy, pozniej po 4 wymienilem mu caly w ASO i teraz jakby mniej pije. Ostra jazda trzydniowa i 3 tys km i brakowalo tylko 1/4

 

KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol TWS 10W60 lub Motul 300V to raczej do STI lub mocno wysilonych, zresztą tylko te moge polecić z doświadczenia,

 

do codziennej jazdy może być praktycznie dowolny castrol, chyba najlepiej 10W40,

 

 

 

No dobra ale co stoi przeciwko temu żeby zalac Motula 10W40 z serii 300V? (czyli 300V Chrono). Jest on stosunkowo niedrogi jak na oleje tej klasy i na pewno jest rzeczywiście olejem estrowym a z Castrolem nigdy nie wiadomo czy jak pisza syntetyk to jest to syntetyk od kiedy wywalczyli w sądzie do nazywania syntetykami olei opartych na bazach grupy III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie do WRXa? Bede robil pierwsza zmiane i chce wybrac cos na czym bede juz jezdzil zawsze...

Nie sadzicie, ze pytanie powinno byc inaczej postawione? JAKI OLEJ SCHARATAL KOMUS SILNIK?

A dlaczego takie? Bo przeciez poza sportem, nie mozemy stwierdzic czy na Mobilu pojedzie o 145tysiecy kilometrow dalej czy blizej niz na Motulu, albo na odwrot.

To tak jak z pediatra, kiedy ma sie dzieci. Trzeba ufac. Przyzwyczaic sie.

I wymieniac co 8 tysiecy.

I zdecydowanie trzeba dolewac te wszystkie ulślachetniacze. Bo bardzo pomagaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne doświadczenie, mój GT jeździ na VR-1 10W60 i też mam pytanie, czy jeśli macie jakieś ostrzejsze jazdy to bierze wam olej. Jadąc do Kielc miałem na miarce maksymum. Wieczorem po powrocie, jak sprawdziłem gdzieś mi wcieło świarke oleju wg. bagnetu. Wiadomo nie jeździliśmy po torze wolno, a bardziej w całym zakresie obrotów, tak samo trasa. Podobno w autach doładowanych to normalne zjawisko, że po upalaniu może zniknąc trochę oleju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jakiś czas temu, na pytanie "Jaki olej?" usłyszałem odpowiedź "A jakikolwiek - one i tak z jednej beczki..." (w danej klasie, oczywiście) :lol:

 

Nie działam w branży petrochemicznej, więc ani potwierdzić ani zaprzeczyć nie mogę, ale w mojej branży (a zapewniam, że jest to branża o niebo bardziej kontrolowana i konkurencyjna niż "oleje" :wink: ) jest to bardzo często prawda. I raczej smieszy mnie , jak słyszę zażartą dyskusję "końcowych użytkowników" nad wyższością produktu firmy X nad produktem firmy Y - bo one są z tej samej taśmy produkcyjnej i są identyczne - w pewnym momencie się zmienia nalepkę i pudełko...

 

Nigdy nie miałem problemów związanych z olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal, zgadza sie... ale tak moze byc miedzy ORLEN-em, SHELL-em, ESSO, a np CASTROLEM... ale nie MOTULem, ktorego cena siega 70 zl za litr!

 

Cena jest tylko sumą pieniędzy za którą dana firma uważa, że może sprzedać swój (czy "swój" :wink: ) produkt i wynika wyłącznie z jego pozycjonowania na rynku...

 

Ceny tego samego (nie takiego samego) produktu sprzedawanego przez różne firmy w mojej branży różnią sie niejkiedy ponad dwukrotnie... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...