Skocz do zawartości

Awaria mojego PCta


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądziszo o KDE vs GNOME? Ja instalnąłem sobie kde i nie narzekam, ale słyszałem opinie jakoby GNOME był ładniejszy i w ogole the beściak? W wakacje będzie troche czasu to moglbym w ramach rozrywki powalczyc, tylko nie wiem czy gra jest warta swieczki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co sądziszo o KDE vs GNOME? Ja instalnąłem sobie kde i nie narzekam, ale słyszałem opinie jakoby GNOME był ładniejszy i w ogole the beściak? W wakacje będzie troche czasu to moglbym w ramach rozrywki powalczyc, tylko nie wiem czy gra jest warta swieczki

 

Każdy używa tego co potrzebuje, jedni wolą KDE inni GNOME, trzeba samemu sprawdzić i ocenić. Często też wybiera się jedno środowisko, a używa aplikacji z drugiego :) Ja akurat wybrałem GNOME za prostotę (dużo rzeczy ukrytych przed użytszkodnikiem), wsparcie ze strony dużych firm, które zaoowocowało znaczną unifikacją wyglądu aplikacji. Ale jak wspomniałem, po to są różne środowiska - by wybrać to co najbardziej pasuje, a widać nawet, że programiści starają się utrzymać pewne standardy ułatwiające komunikację i współpracę tych środowisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Amidze denerwowało mnie tylko, jak trzeba było zmieniać dyskietki w połowie walki w np. Mortal Combat :?

 

ale na Commodore najlepszą grą było defender of the king/crown :mrgreen: ( nie pamiętam dokładnie) Piękna strategia którą na język polski tłumaczył znajomy... 8)

 

ograniczenie przycisków ogranicza również rozwój części mózgu, odpowiedzialnej za synchronizację ruchu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, ta klawiatura taka zła nie jest...

 

Nie, zła nie jest, po prostu ma kupę klawiszy których nie używam :) No dobra, te do muzyki czasem się przydają, ale e-mail, webcam, messenger i podobne to są IMHO zbędne. Z drugiej strony i tak ją lubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zła nie jest, po prostu ma kupę klawiszy których nie używam :) No dobra, te do muzyki czasem się przydają, ale e-mail, webcam, messenger i podobne to są IMHO zbędne. Z drugiej strony i tak ją lubię :)

 

Ja mam dokładnie odwrotnie, tylko że pod kilka z nich przypisałem zupełnie inne funkcje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zdania, że 3\4 tych przycisków są zbędne :? (przynajmniej w moim przypadku) 8) . Ja właściwie używam tylko przycisku "My Computer" :roll: kiedy nie korzystam z Total Commander'a... :wink:

 

a brak kabelków to rzeczywiście ogromna zaleta... :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądziszo o KDE vs GNOME? Ja instalnąłem sobie kde i nie narzekam, ale słyszałem opinie jakoby GNOME był ładniejszy i w ogole the beściak? W wakacje będzie troche czasu to moglbym w ramach rozrywki powalczyc, tylko nie wiem czy gra jest warta swieczki :wink:

 

Skoro już offtopiczymy, to wydaje mi się, że to właśnie KDE jest bardziej kompletnym i zintegrowanym środowiskiem, a nie zbiorem appletów i aplikacji, jak GNOME. A swoją szosą, to wolę XFCE4, a obecnie, z racji śmierci mego notezbooka, który był jednoczesnie moim terminalem, korzystam głównie z Windows i nie płaczę. W końcu to tylko końcówka w sieci.

 

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro już offtopiczymy, to wydaje mi się, że to właśnie KDE jest bardziej kompletnym i zintegrowanym środowiskiem, a nie zbiorem appletów i aplikacji, jak GNOME. A korzystam głównie z Windows i nie płaczę. W końcu to tylko końcówka w sieci.

 

r.

A ja sobie zaintalowalem River Rajd i Montezume i jestem zadowolony .....z koncówki równiez...... sie sprawdza.

 

Mamisia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystam głównie z Windows i nie płaczę.

 

Windows nie jest zly - powiem wiecej: jest naprawde bardzo dobry w niektorych zastosowaniach. U mnie problem byl taki, ze stwierdzilem, ze zamiast kombinowac z jakims "kradzionym" windowsem postanowilem pojsc na łatwizne i zainstalować darmowego Linuksa... I dobrze zrobilem. Windows sluzy mi teraz jako konsola do gier :&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pójdź krok dalej, kup PS2 8)

Nie po to mam komputer, zeby miec TV, konsole do gier, radio, prenumerate wyborczej etc. 8) Z jakiegos powodu tez sprzet jest dosc drogi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: Na tamtych zdjeciach to byla maciez dyskowa.

Secundo: Druciarstwo is da best, nie ma to jak uczucie podniecenia kiedy sie podlacza 2 pinowy wentylator za pomoca kawalka drucika do 4 pinowego kabla ATX (czy jak on sie nazywa). Ze nie wspomne juz o dolutowaniu gniazda ze stacji dyskietek do plyty radeona 9600 zeby zrobic mu over voltage :twisted: Tudzienz zakladanie water cooling wiedzac ze przy minimalnym wycieku ukochany komputerek sie sfajczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: Na tamtych zdjeciach to byla maciez dyskowa.

 

Mówisz o tych zdjęciach klastra co zrobiłem? Pozwolę sobie wtrącić, że chyba jednak wiem lepiej nad czym spędziłem nieco czasu i co to robi w mojej szafie :)

 

Tudzienz zakladanie water cooling wiedzac ze przy minimalnym wycieku ukochany komputerek sie sfajczy :P

 

Jak chłodzenie jest dobrze wykonane to i problemów z przeciekami nie ma. Tak się akurat składa, ze zaliczyłem jeden wyciek (przeprowadzki nie są najlepsze dla takich systemów) i jakoś się nie zjarało, mimo, że woda poszła prosto na slot AGP. Po prostu trzeba używać wody destylowanej - zdecydowanie słabiej prąd przewodzi od wzbogaconej solami wszelakimi z kranu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja tez wyciek mialem i to calkiem niedawno...ale poniewaz system byl zamontowany pro i mialem wykupiony performance service plan, wszystko zostalo mi pokryte,

juz nie zamierzam wrocic do systemu chlodzenia ciecza, a robie porzadny upgrade mojego 2 peceta, karta ati x800, pamiec corsair 1 giga, procesor na razie zostaje P4 3.6 itp itd....moze nie taki potwor jak ostatnio, ale na grach nie zauwazylem zbytniego spowolnienia, a gram sporo i w 1600x1200.

 

 

 

fgggg.jpg

 

edit.: a tak wyglada cala skromna reszta......klawiatura od macintosha..:

DSCF0375.JPG

DSCF0377.JPG

DSCF0378.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tez sie bawilem w kompy nawet kiedys w nudny weekend zesmy je ssstjuningowali :twisted: gdzies w necie sa nawet fotki ...ale to bylo dawno ... odkąd uzbieralem na taki jak chcialem skonczyla mi sie ochota na podkręcanie , dokładanie aluminum , miedzi ,benchmarki itp.. teraz tylko odpalam i gram ... :mrgreen:

 

update : znalazłem fotki

 

g69_3.jpg

g71_1.jpg

g71_2.jpg

g71_10.jpg

g71_11.jpg

 

 

ale byl wściekły bo nie zaszybki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tych zdjęciach klastra co zrobiłem? Pozwolę sobie wtrącić, że chyba jednak wiem lepiej nad czym spędziłem nieco czasu i co to robi w mojej szafie

Niby tak powinno byc, ale ja tam widze tylko Hdd i zasilacze, a AFAIK klaster to taki system stworzony z polaczonych komputer ktory funkcjonuje jak jeden komputer.

 

Seq masz niezle dicho w tym komputerze, no i te wentyle, wogole musisz glosno krzyczec zeby ktos cie obok siedzacy uslyszal :?: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak powinno byc, ale ja tam widze tylko Hdd i zasilacze, a AFAIK klaster to taki system stworzony z polaczonych komputer ktory funkcjonuje jak jeden komputer.

 

Co to są klastry wiem doskonale, w końcu piszę o tym pracę magisterską :) A poniższe fotki dedykuję by dobrze się przyjrzeć, bo tam aż za dobrze widać 8 skręconych płyt ze sobą (nie mówiąc o 8 pudełkach przed montażem).

 

http://dzp.ntt.com.pl/~aflinta/klaster/snapshot000.jpg

http://dzp.ntt.com.pl/~aflinta/klaster/snapshot019.jpg

 

A tak to wygląda okablowane w szafie (razem z innymi serwerami):

http://dzp.ntt.com.pl/~aflinta/szafa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O :!: zesz ty, faktycznie :!: Ale ja slepy jestem to trzeba mi wybaczyc, a teraz najwazniejsze pytanie: ile FPS masz na tym w doom'a 3 :twisted::lol: :?: Ale tak na powaznie, mozesz cos przyblizyc :?: np. jakiego interface'u uzywasz do laczenia ze soba tego cholerstwa, oprogramowania itd. z grubsze cala specyfikacje, i zasade dzialania, o ile to nie jakasa tajemnica oczywiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na powaznie, mozesz cos przyblizyc :?: np. jakiego interface'u uzywasz do laczenia ze soba tego cholerstwa, oprogramowania itd. z grubsze cala specyfikacje, i zasade dzialania, o ile to nie jakasa tajemnica oczywiscie :)

 

Nie jest to żadna tajemnica. Całość jest zbudowana na bazie płyt VIA Epia z 1GHz prockiem, połączone są wbudowanym interfejsem sieciowym 100Mb - niestety :( Ale z drugiej strony moc obliczeniowa Epii nie powala, natomiast żre mało prądu, płyta z prockiem to kilkanaście watów. Tak więc całość łącznie z dyskami jest zasilana z dwóch zasilaczy FSP 350W. Klaster pracuje w dwóch trybach, jako klaster mosixowy oraz jako klaster typu Beowulf (czyli oparty o biblioteki MPI/PVM). Celem pracy jest zbadanie jakie są wady i zalety danych rozwiązań pod kątem róznych symulacji. W tym akurat przypadku ma to być symylacja przepływu krwi przez żyły. No i wyjdzie w praniu, dla jakich danych jakie klastry jak się sprawują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to żadna tajemnica. Całość jest zbudowana na bazie płyt VIA Epia z 1GHz prockiem, połączone są wbudowanym interfejsem sieciowym 100Mb - niestety Sad Ale z drugiej strony moc obliczeniowa Epii nie powala, natomiast żre mało prądu, płyta z prockiem to kilkanaście watów. Tak więc całość łącznie z dyskami jest zasilana z dwóch zasilaczy FSP 350W. Klaster pracuje w dwóch trybach, jako klaster mosixowy oraz jako klaster typu Beowulf (czyli oparty o biblioteki MPI/PVM). Celem pracy jest zbadanie jakie są wady i zalety danych rozwiązań pod kątem róznych symulacji. W tym akurat przypadku ma to być symylacja przepływu krwi przez żyły. No i wyjdzie w praniu, dla jakich danych jakie klastry jak się sprawują

 

slowem robisz konkurencje dla clusterix'a :twisted: Dobrze :!: :!: Forum Subaru ma byc najlepsze :lol: Robiles obliczenia, albo sprawdzales ile flopsow to wyciaga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...