Skocz do zawartości

Ułęż - Zimowa Szkoła Jazdy - 16.01.2010 (sobota)


czwartek

Rekomendowane odpowiedzi

Zalecam dobre opony zimowe i dobranie odpowiedniego ciśnienia w kołach.

zostało 5mm bieżnika na nokianach :roll:

jakieś wskazówki co do ciśnienia ? (wrx 205/55/16)

Nooo....zapewne jakie by ćiśnienie nie było to juz atakowac te gumeczki nie będą bosko,,choć dobra firma,ale myśle że napompuj sobie 2.3 i 2.2....i weż coś do pompowania,bo pewnie tam nie bedzie....a ciśnienie ustawimy ,jak zobaczymy ,jakie koncowo warunki będą w ten dzień i jaki trening ustala koledzy organizatorzy...defakto potem lepiej spuścić niż nie mieć z niskiego ciśnienia czym napompować...

 

[ Dodano: Czw Sty 14, 2010 10:51 pm ]

Trasa treningowa - YouTube

Na filmie nie jest jeszcze skończona, fragment gdzie zawracam samochodem będzie inaczej poprowadzony.

 

Czaje,ale chodzi o to ,żebyście nie wybierali na trasie sniegiu ....zostawcie go na trasie bo i tak po paru przehjazdach zrobi się lód :cry: ....a My chyba chemy jezdzić po sniegu :mrgreen: ..tak więc troszkę wyżej ten spych podnieście przy spychaniu...... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nooo....zapewne jakie by ćiśnienie nie było to juz atakowac te gumeczki nie będą bosko,,choć dobra firma,ale myśle że napompuj sobie 2.3 i 2.2....i weż coś do pompowania,bo pewnie tam nie bedzie....a ciśnienie ustawimy ,jak zobaczymy ,jakie koncowo warunki będą w ten dzień i jaki trening ustala koledzy organizatorzy...defakto potem lepiej spuścić niż nie mieć z niskiego ciśnienia czym napompować...

 

Ok thks ... zawsze można liczyć ... :cool: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam dobre opony zimowe i dobranie odpowiedniego ciśnienia w kołach.

zostało 5mm bieżnika na nokianach :roll:

jakieś wskazówki co do ciśnienia ? (wrx 205/55/16)

 

tzn. dobre ciśnienie dla Forysia na gumach 215/60/16 wynosi :?: PW też poszło

 

Chodzilo mi o to aby sprawdzic/uzupełnić cisnienie w oponach na stacji (do fabrycznych zaleceń) a potem podczas przejazdow szkoleniowo/treningowych możemy przykładowo upuścić troche powietrza jesli auto bedzie tracic przyczepnosc np. przy podsterowności. Warto tez wyposażyć się w taki prosty cisnieniomierz (i go sprawdzic na tej samej stacji jak bardzo klamie... te ustrojstwa sa strasznie czule na upadki lub pracują na "innych" jednostkach :mrgreen: )

 

 

że tak głupio zapytam:

a nie wystarczy tym ciężkim sprzętem poszerzyć trasy przejazdu, zamiast narażać auta na uszkodzenie?

:mrgreen:

Tak, bedzie to poprawione.... Robimy wszystko, żeby było miło, przyjemnie i bez strat dlatego też wole takie kwestie zasygnalizowac. Są na szkoleniu osoby, które w takich warunkach nie jeździły na Ułężu :!: Dbam o to aby dmuchać na zimne.... hymmm... przecież tam jest już bardzo zimno :roll:

 

 

 

Niestety muszę zrezygnować z powodu smutnych przyczyn rodzinnych, mam nadzieje że szybko będzie następna impreza więc będę na 99%. Życzę miłej zabawy i nauki.

Rozumiem, nie ma sprawy.

 

 

 

 

Moja żonka raczej nie da sie przekonac na jazdy po lewej sronie :cry: .

Stawiam wiec jej udzial z wielkim znakiem :?:

Ja bede na 100%. i potwierdzam :razz:

To powiedz jej, ze zostanie tak przeszkolona, ze objedzie męża :oops:

Bo to jest zazwyczaj tak, że kobiety słuchają instruktora a facet każdą sugestie rewiduje przez swoje doświadczenie i zastanawia się czy to ma sens... a tu już kolejny zakręt :mrgreen:

 

 

wielka prośba !!!! niech ten spych nie spycha sniegu do ziemi bo naprawde po lodzie bedzie jazda.....niech zostawia 10 cm ...i tak sie rozjezdzi....

Jak zauwazyles to jest spychanie a nie koszenie... tu sie nie da ustawic 10cm... :lol: Ale oczywiscie masz racje - przekazalem Twoje uwagi osobie, ktora jutro bedzie dalej pracowac. Jak dobrze będziesz zamiatał (na to liczymy) to z tych band śnieżnych wrzucisz troche na trase :razz:

 

 

22.evo

23.evo

Mozemy bez instruktorów,także nie musicie na nas dokładać kadry :mrgreen:

Aha.... i jakm będzie lód od początku to nie płacimy :mrgreen::mrgreen:

cisnienie ,,,ale gdzie?....na jakiej oponie?

Wąski...zaszczyce?,,,,no cos Ty ! :mrgreen: ..ja bidula nooo...będę.

na prawym mnie powoża..... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Klient nasz Pan :roll: Jednak będe was prosił o zachowanie ustalonej kolejności przejazdów i zwracanie uwagi na innych, mniej wprawnych kierowców.

Sam chętnie się z Tobą przejadę - zawsze osoba z boku coś może zaobserwować. Ja bardzo lubie jak ktoś mi zwraca na coś uwagę... nie raz w ferworze walki robimy pewne sprawy odruchowo albo automatycznie co nie znaczy, że idealnie :cool:

 

Zapowiada się więc emocjonująco :mrgreen:PW poszło.

ooo i to sie nazywa właściwe nastawienie przed imprezą :wink:

ja uwazam ze np. przed startem w rajdzie, dobre nastawienie jest tak samo wazne jak dobre przygotowanie samochodu rajdowego :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa treningowa - YouTube

Na filmie nie jest jeszcze skończona, fragment gdzie zawracam samochodem będzie inaczej poprowadzony.

 

Kurczę, wygląda, że to idealna impreza żeby się czegoś nauczyć... trasa wygląda bardzo teges :idea:

 

Wiem, że już póżno, ale czy są jeszcze miejsca :?:

 

bo nie wiem czy warto zaczynać dyskusję z lepszą połową na temat korzyści wynikających z kolejnego weekendu w tym miesiącu spędzonego na upalaniu :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tras zapowiada się niezła zabawa :grin: Jednak same warunki i lód, który może być pod śniegiem wzbudziły u mnie małe obawy. Chcę się pouczyć, ponieważ nie mam większego doświadczenia, ale jak już sygnalizowałem mam opony "wielosezon" a te zamarznięte bandy wyglądają jakby były z betonu :smile: Z jednej strony coś mi podpowiada aby jechać ale z drugiej trochę szkoda auta. Proszę o obiektywną opinię organizatora/ profesjonalisty. P.S. Auto jeszcze w automacie.

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tras zapowiada się niezła zabawa :grin: Jednak same warunki i lód, który może być pod śniegiem wzbudziły u mnie małe obawy. Chcę się pouczyć, ponieważ nie mam większego doświadczenia, ale jak już sygnalizowałem mam opony "wielosezon" a te zamarznięte bandy wyglądają jakby były z betonu :smile: Z jednej strony coś mi podpowiada aby jechać ale z drugiej trochę szkoda auta. Proszę o obiektywną opinię organizatora/ profesjonalisty. P.S. Auto jeszcze w automacie.

Z góry dzięki za info.

 

Nie bój :lol: ...będziesz tam jak widać pod okiem dobrych instruktorów,będzie trasa szkoleniowa...trasa z filmu jest treningowa,a to dwie różne rzeczy :!: ....wpadaj póki śnieg.

napewno na trasie szkoleniowej nie zrobisz sobie kuku :mrgreen: ...Tak to jest podobno skonstruowane.

automatem tez można sie wiele nauczyć...przede wszystkim podtawa,to kręcenie kierownicą,a nie zmiana biegów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj z czwartkiem. Będzie z nim trzech instruktorów.

 

Impreza jest głównie nastawiona na początkujących lub małżonki/dziewczyny naszych upalaczy - tak zostały ustawione trasy, więc jeżeli ktoś myśli, że to typowa pojeżdzwka to jest w błędzie :roll:

 

(Pojeżdzawka i upalarnia czyli jazdy na czas są w tą sobotę w Słomczynie czy Nowym Mieście n/Pilicą).

 

Ja sie wybieram z Agą (to ona się będzie uczyć) samochodem z przednim napędem - czyli takim jakim ona jeździ na codzień - tak aby mogła przełożyć to co sie nauczy na codzienną jazdę (jest zbyt duża różnica w jeżdzie po śliskim pomiędzy Impreza a Pegeotem 206).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do band ze śniegu - to czy zrobia wam (a raczej zderzakom) krzywdę zależy głównie od prędkości - a o tej decyduje kierujący i nawet 4 instruktorów w samochodzie nie pomoże jak będzie za szybko. :roll:

 

To prawda - ja osobiście zamierzam jechać rozsądnie i chłonąć jak gąbka wiedzę od instruktorów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

bede jechal tam 1 raz a nie chce bladzic

czy moge sie do kogosc podpiac kto jedzie z warszawy?

kto przygarnie kropka?

 

Trasa jest prosta... Droga na Lublin, po wyjechaniu z Ryk, na pierwszym duzym skrzyzowaniu, trzeba skrecic na Kock (mnie sie to troche jednoznacznie kojarzy z angielska :twisted: ) a potem przejechać chyba kolo 6-7km (naliczyłem 7 wzniesień / szczytów) i na ostatnim pagórku jest drogowskac w lewo "Nowodwór 4". Potem jedziemy niecale 2km - po prawej 2 żólta brama :cool:

Jeśli ktoś z was nie zauważy tego skrętu w lewo na "Nowodwór 4" to dojedzie do stacji benzynowej Bliska. Nalezy wtedy zawrócić i pierwsza droga w prawo :lol:

 

Mapka Googla jest tutaj!

 

Zaczynamy o 10:00. Na 2 bramie będzie czekała osoba rejestrująca. Tam otrzymacie mapke imprezy i dalsze instrukcje. Bedziemy was prosić o oznaczenie samochodów (kartka na szybę od wew. strony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pozwolę sobie na dołączenie do szacownego grona :smile:

czwartek :arrow: PW

 

00. goory - madafaka STI z kontrowersyjnym siateksem zamiast grilla

0. DNL

1. Łukasz- Vectra

2. Krystian- BMW

3 i 4. maciekSubru + Aga

5. Fx - brat, +potwierdzone+

6. gourmet

7 i 8. -Fiat 126 + Misia

9. bolid72

10. wąski + 11. (małżonka )

12 i 13 urabus azerpmi + brat

14. J.Bauer

15. Kwietniu

16. Kameleon

17. Jazwes

18. JanekS

19. bmarcin

20. Roefler Marek

21.STI

22.evo

23.evo

24.spokojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie żałuję, że nie przyjadę, ale sie poskładało zbyt wiele okoliczności. Mam nadzieje, ze jeszcze kiedyś się załapię na jakieś Czwartkowe szkolenie ;)

Spokojny,

spoko podpis; Spięty wymiata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dopisuje sie, nie ma co czekac. Zima nie trwa wiecznie a nauka mam nadzieje nie pojdzie w las.

 

Do zobaczenia

 

PS. Moze osoby jadace z Wawy zbiora sie "gdzies" na wyjezdzie by razniej sie jechalo?? Co Wy na to?

 

00. goory - madafaka STI z kontrowersyjnym siateksem zamiast grilla

0. DNL

1. Łukasz- Vectra

2. Krystian- BMW

3 i 4. maciekSubru + Aga

5. Fx - brat, +potwierdzone+

6. gourmet

7 i 8. -Fiat 126 + Misia

9. bolid72

10. wąski + 11. (małżonka )

12 i 13 urabus azerpmi + brat

14. J.Bauer

15. Kwietniu

16. Kameleon

17. Jazwes

18. JanekS

19. bmarcin

20. Roefler Marek

21.STI

22.evo

23.evo

24.spokojny

25. Edge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...