Skocz do zawartości

Czy forek MY03 2.0 xt ma wiskoze


Wulfhere

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zakupu Forka MY03 2.0 xt (170 kkm) i pojawila sie rozbieznosc co do tego czy ma on wiskoze czy nie. W jednym z serwisow sprzedajacy jakis czas temu usłyszał, że niedługo wiskoza do wymiany, a w drugim, że jego forek nie ma wiskozy. Chlapną o tym przy mnie i zaczołem sie zastanawiać jak to jest, czy ten forek ma wiskoze i trzeba liczyc sie z jej wymiana czy tez nie ma i nie ma problemu....

 

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc. chyba odpuszczę temat bo wyszło trochę rzeczy do zrobienia (wymiana przedniej szybu - jest długie pęknięcie, wypalone przednie reflektory - za mocne żarówki włożone, podejrzany ślad oleju po prawej stronie silnika - dwie terorie wg. ASO Kopera - albo często dolewany olej (bierze dużo oleju) i zalany silnik albo jakiś wyciek na uszczelce rozrządu. I do tego wiskoza..

 

A propo chodzi o tego forka http://www.allegro.pl/item862865034_sub ... szawa.html

jakby ktos chciał wiecej info no jego temat to mam go obczajonego

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ogłoszenia:

AUTO W GRUDNIU SPRAWDZONE W ASO DAWOJ W ŁOMIANKACH I KOPER NA

AL. JEROZOLIMSKICH W WARSZAWIE. "IGŁA" - OPINIA SERWISANTÓW ASO

 

ASO Koper mieści się przy Alei Krakowskiej. Może ten samochód nigdy tam nie był (piszę o poprzednim właścicielu). Czy szyba jest pęknięta ze względu na np. uszkodzenie po kamieniu?

 

Czy tekst "bierze olej" to pytanie czy twierdzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Kopera był razem ze mną :)

co do oleju to jedynie przypuszczenia mechaników z ASO Koper (u Dawoja niestety nie zauwazyli tego a naprawde trudno tego nie zauważyć ...), którzy też powiedzieli, że sprawdzić się tego nie da tak ad hoc trzeba obserowować czy bierze olej czy cieknie.

 

Szyba ma pękniecie w lewym dolnym rogu o długosci okolo 10 cm - na pewno nie da sie tego skleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam. Oglądałem to auto i powiem dodatkowo, że pada sprzęgło, prawy tylni amorek samopoziomujący wylany, rozwalony prekatalizator, łożysko tylnie lewe do wymiany, akumulator to przeszłość i wymienione przez poprzednika inne rzeczy. Odradzam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A jak mozna poznac ze wiskoza padnięta?

ot choćby skręcasz koła, wbijasz 'jedynkę" i ruszasz powoli. Jeśli Forek zaczyna "iść skokami" (odczuwalny opór na kołach) to masz już duże prawdopodobieństwo dogorywającej wiskozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...