Skocz do zawartości

Montaż nawigacji OEM Subaru do OBK/Legacy US Spec


ALEX

Rekomendowane odpowiedzi

wg serwisu posiada, wg mnie i schematow tez posiada jest oznaczona jako LAN

Masz schemat do OBK MY05 US?

 

Nie, mam do EU. Ale spokojnie znajdziesz w sieci, kiedys nawet porownywalem schemat podlaczenia sterowania z kierownicy w EU i US, ale nie pamietam skad mialem schemat. poszukaj w watkach o dokumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Imageshack się zawiesza, więc musiałam założyć konto gdzie indziej :roll:

 

 

Proszę, na specjalną prośbę Alexa wklejam fotki :cool: :

 

Na dzień dobry, nowość teraz to opcja set up, gdzie można ustawiać datę i godzinę, ze starą nawigacją tego nie miałam:

79d665f0dff572a8m.jpg

 

Pod guziczkiem INFO kryją się opcje:

 

1b23d3003177f57am.jpg e466da981badb0f6m.jpg bdf3bb5d2a70a241m.jpg

 

fa7e4f60034cfd34m.jpg 852b27da4c38d1a9m.jpg 46452024fe6afbbbm.jpg

 

Nawiewy:

34d9405dfc7e9a30m.jpg 66068da126e0ce4fm.jpg 34d9405dfc7e9a30m.jpg f84fa60935b19c98m.jpg

 

Opcje w NAVI:

 

1eef61d66f136c66m.jpg 2849832f822198bfm.jpg 9987f67c5c444983m.jpg 7ff4b48cad0d42afm.jpg

 

6b3692dee8e85131m.jpg 126bfdbfb8b90433m.jpg fc92b46d6372a442m.jpg

 

I na koniec mój bałagan :mrgreen: :

 

b585fc8f572f1a24m.jpg 5462f6d739dc3758m.jpg

 

Uff :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do schematów to HGW - co prawda jest też schemat regulacji reflektorów (co by świadczyło o EU) ale ściągałem to z legacygt albo nasioc i chyba było amerykańskie... Jeszcze to:

http://techinfo.subaru.com/html/ixSearc ... pid=242997

 

BTW - może połączyć siły warto:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p= ... 578#972749

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiękam... to ja chcę do Tribeki ten widok nawiewów.. :mrgreen::mrgreen::mrgreen: resztę mam jakoś podobną :mrgreen: nawet zawartość schowka.. :mrgreen:

 

Wydaje mi się, że soft z navi nie ma wiele wspólnego z wyświetlaniem F czy C mil albo km - to wykonuje komp pokładowy, miałem softy navi wgrywane z US i EU i nieczego to nie zmieniło - poza wyświetlaniem czasu 24h, tj. nawet przeliczanie dystansu na km nie zmieniło wartości wyrzucanych prze komp w innych zakładkach poza navi... na to jedyne rozwiązanie to flash kompa pokładowego..

 

[ Dodano: Pią Gru 18, 2009 9:10 am ]

ALEX, a nie taniej byłoby właśnie moduł "Kenwood/Garmin" na kartę SD + Kenwood 7" cd/mp3? Chociaż rozumiem, że Apal Ciebie mocno zmotywowała.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to jedyne rozwiązanie to flash kompa pokładowego..

Flash romu w urządzeniu pokazującym odczyty. W tym przypadku navigacji. Zobacz, co napisał Toni w podlinkowanym przez Falę temacie.

ALEX, a nie taniej byłoby właśnie moduł "Kenwood/Garmin" na kartę SD + Kenwood 7" cd/mp3? Chociaż rozumiem, że Apal Ciebie mocno zmotywowała..

Motywacja była mocna :lol: , a dodatkowo nawi znalazłem w dobrej cenie i mam dalej "kompter pokładowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywacja była mocna , a dodatkowo nawi znalazłem w dobrej cenie i mam dalej "kompter pokładowy".

 

OKI - z tego co widziałem to Toni załatwił to bez bólu - nie wiem tylko czy w ten sam sposób można zakombinować z Tribecą aby zniknęły F i mpg.. wydaje mi się, że nie bo u mnie nie wszystko idzie via navi - tak jak nawiewy itp - w Tribece są do tego inne miejsca do wyświetlania i jeszcze nie wiem czy są podłączone do kompa czy do navi.. ale może się spotkam z Toni i poeksperymentujemy.. :mrgreen: najwyżej zrobi się ciemno na konsoli :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią Gru 18, 2009 9:35 am ]

ALEX, rozumiem, że sprzęt navi masz od US spec'a (KNA-DV3200) i OBK też jest US spec i obecnie wyświetla mph i F.. :?:

 

Jak uda się to zrobić i pójdzie w C i km to mnie to zmotywuje do czerwoności.. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, rozumiem, że sprzęt navi masz od US spec'a (KNA-DV3200) i OBK też jest US spec i obecnie wyświetla mph i F..

Mam z Angola, czyli jak w US Specu. Toni ma przeprogramować na system metryczny. Robił to już w swojej nawigacji, która ma z tego samego źródła. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oryginalnym kenwoodzie nie można przełączać się między opcjami (np. prędkość / mapa / wprowadzenie [zmiana] celu jazdy ) , co jest uciążliwe, bo nawet pasażer nie może w czasie jazdy pobawić się opcjami.

masz na myśli opcje panelu dotykowego chyba tylko... :?: Sterowanie zewnętrzne przecież działa - przynajmniej w Tribece - można przejść z ekranu navi do info o spalaniu itp...

 

..pewnie rezygnacja z zasilania navi sygnałem o prędkosci auta by wystarczyła (albo ustawienie jej na 0) - wtedy można byłoby nawet DVD oglądać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli opcje panelu dotykowego chyba tylko...

Tak, o to chodziło, podczas jazdy nie działa navigation setup i stored locations, a większość opcji jest też nieaktywna. Adresu nie można wpisać, chyba że się wybierze z tych, które już były wpisane wcześniej i są w pamięci. Pozostałe opcje przełączane zewnętrznymi guziczkami działają.

 

Co ciekawe mogę stosować 2 systemy metryczne, to jest w opcjach - na fotce zresztą to widać.

 

Alex znalazł wyjście z tej sytuacji :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link na gotowe rozwiązanie problemu umiszczałem wcześniej.

 

nie widzę :cry:

wg schematu wystarczy się chyba pozbyć połączenia białego kabla wiązki "głównej" - piszą, że nie wolno go przecinać bo "car breakwown" - straszą tylko :idea: :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale obiecanego pomuka nie dostałam

 

1 pomuk to za mało :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią Gru 18, 2009 10:25 am ]

wlyszkow napisał/a:

nie widzę

 

ALEX napisał/a:

Tutaj coś o tym piszą

http://legacygt.com/forums/showthread.php?t=63678

(Modowie! Umieszczam link do innego forum, ale raczej nie będącego konkurencją dla SIP i Forum SIP)

 

 

no właśnie - przynajmniej bukiecik pomuków :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią Gru 18, 2009 10:34 am ]

poczytałem - sprawdzę dzisiaj, wygląda na bezpieczniejszą metodę od ruszania białego kabelka... pytanie czy inne funkcje będą działać jak wcześniej jeśli navi bedzie ciągle widzeć speed=0... np. poruszanie się w tunelu gdzie navi działa bez sygnału gps :idea: :?:

 

[ Dodano: Pią Gru 18, 2009 10:38 am ]

Na schemacie KNA-DV3200 piszą, że kabelek od parking sensor jest koloru zielonego.. tak, gdyby ktoś miał wpięty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad tym kabelkiem, czy jest mi to w ogóle potrzebne

ja z ciekawości zobaczę bo zastanawiam się nad tunerem TV zamiast radyjka satelitarnego, które mam standardowo założone - w korku może być miło TVN pooglądać :mrgreen: a jak tylko uruchamiam silnik to mi się DVD z przodu wyłącza - nie jestem jednak przekonany czy to jest rozwiązanie również tego problemu (z DVD nie chodzi o prędkość a o uruchomienie silnika chyba - wtedy to będzie co inego..).

 

[ Dodano: Pią Gru 18, 2009 9:52 pm ]

no cóż, mogę tylko zyczyć Wam (włascicielom OBK i Legasiów) powodzenia z flashowaniem - w Tribece nic się nie poradzi bo po odłączeniu navi komp działa jak poprzednio - nie ma tylko aktywnych klawiszy navi - reszta bez zmian, tj. mpg i F.. :sad:

 

Co do wiązki to rzeczywiście drugi od lewej dolny jest niepodłączony (pusty). Zastanawia mnie jednak, że nie ma białego kabla, który miał być od czujnika prędkości - sprawdzę w wolnej chwili czy moja navi w ogóle bada prędkość pojazdu.. i dalej będę kopał temat flashowania kompa pokładowego.. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi już siedzi :mrgreen: Własnie wróciłem do domu. Toni odpoczywa po całym dniu pracy u mnie w firmie.

 

Niestety, nie udało sie uzyskać właściwych wskazań dla km i litrów, tzn. komputer pokazywał w tych jednostkach, ale głupoty :sad:

Zaświeciła sie również kontrolka air bag'ów :!: Jak wiecie, wersje amerykański mają dodatkowo system, który na podstawie obciążenia fotela pasażera pokazuje, czy air bag is on czy off. Stan tego pokazuje komputerek pokładowy pod schowkiem, który musi zniknąć, bo nawigacja zajmuje jego miejsce. Najprostszym rozwiązaniem na air bag okazało sie wpięcie komputerka z powrotem i schowanie go pod deskę ;)

Nawigacja działa bezproblemowo. Podawany przeze mnie wczesniej sposób został zaaplikowany i można swobodnie działac z navi podczas jazdy :mrgreen:

Temeratura zewnetrzna jest pokazywany w stopniach Celsiusza.

Niestety obraz z nawiewami w aucie po resecie wrócił do wersji RHD. Przed nim nawiewy były pokazane jak dla wersji LHD. Toni jednak twierdzi, że to bład niezamkniętej sesji podczas wgrywania ROMu.

Ramka z Angola równiez nie pasuje. Wygląda prawie identycznie, ale jest inna. Na szczęście jeden fachowiec na środę tak ją przerobi, ze będzie identyczna z wersja dla LHD :cool:

Pozostaje jeszcze wpięcie audio z navi do radia i można jechać pod wiejską dyskotekę :!: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Dzisiaj miałem troche czasu, żeby przejechać się z navi i .........kicha. Nie działa routing. Wybieram cel, liczy odległość do celu, wybieram start i....Niestety, trasa jest tylko zaznaczona na mapie zielonym kolorem. Nie ma informacji o zwrotach (Route Guidance) i po zjechaniu z trasy nie robi rekalkulacji podróży.

Część funkcji dotyczących sposobu wyświetlania nie jest również aktywana (foto poniżej).

Aha. Na oryginalnej antenie mam bardzo słaby sygnał z satelit. Bardzo często widzi 0 satelit :!: :evil:

20091222852.th.jpg

 

 

Chyba znalazłem odpowiedź.

http://www.fixya.com/support/t219401-kenwood_kna_dv3200

 

http://www.gpsunderground.com/forums/sh ... hp?p=91663

 

 

Sprzęt chyba nie jest do końca właciwie podłączony :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: No to niedobrze, mnie widzi 4 - 7 satelit, a rekalkulację drogi robi bardzo szybko - mniej niż 50 metrów przejechanej "nowej" drogi. Kiedyś się po Starówce Gdańska kręciłam ale się nie dała wyprowadzić z równowagi :wink: .

 

:???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: No to niedobrze, mnie widzi 4 - 7 satelit, a rekalkulację drogi robi bardzo szybko - mniej niż 50 metrów przejechanej "nowej" drogi. Kiedyś się po Starówce Gdańska kręciłam ale się nie dała wyprowadzić z równowagi :wink: .

 

:???:

Po nowym roku zabieram sie za dokończenie/poprawki :evil: instalacji nawigacji.

Kilka lat japońskiego nie poszło na marne :wink: :mrgreen: i z poniższego obrazka mogę odczytać, że brak sygnału z czujnika predkości :evil: Bez tego navi nie bedzie nigdy działała!

imgp1692.th.jpg

P.S. Ramka wokół ekranu pochodzi z wesji RHD. Żeby ją dopasować do LHD trzeba ją było rozdziąć na trzy części i zespawać. Tak, żeby nie zostało śladu. Dla ułatwienia wstawiam fotki w wyższej rozdzielczości.

 

Konkurs dla "fachowców", którzy ze zdjęć samochodów w rozdzielczości 640x480 potrafią ocenić:

- szerokość szpar między elementami

- grubość i odcień lakieru

- przebieg

- wiek i temperament kierowcy :mrgreen:

 

Które elementy były spawane???

 

P.S.Prawa kratka odstaje, bo jest jeszcze nie dokręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spaw znalazłam, szukac dalej

No jasne :wink: W którym miejscu? :roll:

A ile lat miał człowiek, który to kleił?

A tak na powaznie. Wiedząc, że element był "robiony" widzę miejsca łączenia. Człowiek, który mi to robił powiedział:

"Stary, za mało mi czasu dałeś. to można skleić i zatuszować o wiele lepiej!".

P.S. Zlecenie (klejenie) musiało być zrealizowane w ciągu 24h :mrgreen:

 

[ Dodano: Pon Gru 28, 2009 10:35 pm ]

Fajne krzaczki, ja takich nie mam

Masz, masz

Trzymając pierwszy klawisz z lewej i z prawej (pod navi) oraz trzeci paluszek na ekranie włącz zapłon....

Nic nie zespujesz wchodząc w TEST MODE ;)

 

P.S. Dzisiaj programowałem oryginalnego pilota Subaru, którego dostalem od Siostry na prezent świąteczny :mrgreen: To była zabawa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na powiększeniu zdjęcia tylko coś widać, ale nie wiem czy to to

Pudło :mrgreen:

Czekam na fachowców :wink:

P.S. Dla ułatwienia. Ramka został podzielona (rozcieta na 3 częsci) :shock: i połączona ponownie.

 

...chętnie bym wziął udział w tym konkursie ale mnie już oczka mgłą zaszli... :mrgreen:

 

ALEX - fajny gadżet :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, i jak, daj znaka, czy wszystko jest już ok?

Pochwale się napewno :mrgreen: Chwilowo tylko nie mam czasu.

 

[ Dodano: Sro Sty 06, 2010 8:28 pm ]

No i....działa nawigacja. Dzisiaj Łukasz (z firmy, której nazwy nie mozna tutaj wymianiać :roll: ) uruchomił nawigację!!! Bardzo mu za to dziękuję :mrgreen: . Wszystko jest już cacy. Jedyny problem, to polączenie audio z fabrycznym radiem Panasonica (takie były w OBK MY05 US). Nie pójdzie. Za to mam wyprowadzone kabelki pod aktywny głośniczek, który jutro zamówie na Allegro i bede miał w pelni funkcjonujący system nawigacyjny z komputerem pokładowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem, to polączenie audio z fabrycznym radiem Panasonica (takie były w OBK MY05 US). Nie pójdzie.

 

może chodzi tylko o odpowiednie sterowanie mute'em :idea: :?:

 

Kiedyś czytałem wspólne prace speców z US i RU nad uruchomieniem bluetooth'a opartego na BT200 Kenwooda - cuda chłopaki wyprawiali ale się udało - RU zrobili układzik właśnie do mute'a i poszło lux.

 

ALEX, nie poddawaj się - masz mocne wsparcie.. :mrgreen: zrób to lux do końca... a może bluetooth jeszcze dołożysz i na wystawę damy Twoje autko.. :idea: :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i....działa nawigacja.

No to superowo, już myślałam, że Cię wyprowadziła gdzieś na pole ( :twisted::mrgreen: :wink: ) i nie wiesz jak wrócić :mrgreen: :shock: :mrgreen: .

 

Cieszę się, że Ci się udało :grin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ALEX, i jak, daj znaka, czy wszystko jest już ok?

Pochwale się napewno :mrgreen: Chwilowo tylko nie mam czasu.

 

[ Dodano: Sro Sty 06, 2010 8:28 pm ]

No i....działa nawigacja. Dzisiaj Łukasz (z firmy, której nazwy nie mozna tutaj wymianiać :roll: ) uruchomił nawigację!!! Bardzo mu za to dziękuję :mrgreen: . Wszystko jest już cacy. Jedyny problem, to polączenie audio z fabrycznym radiem Panasonica (takie były w OBK MY05 US). Nie pójdzie. Za to mam wyprowadzone kabelki pod aktywny głośniczek, który jutro zamówie na Allegro i bede miał w pelni funkcjonujący system nawigacyjny z komputerem pokładowym.

 

Mam pytanko jaki jest mniej wiecej koszt wstawienia tego sprzętu i przeprogramowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...