Jump to content

Montaż nawigacji OEM Subaru do OBK/Legacy US Spec

ALEX
 Share

Recommended Posts

Pozazdrościłem Koleżankom i Kolegom, którzy w swoich Subarakach mają oryginalne nawigacje Kenwood'a. Nawigacja jest jaka jest, ale jestem gadżeciarzem i podobają mi się dodatkowe bajery z komputera wyświetlane na ekranie nawigacji. Dodatkowym atutem jest to, że prawdopodobnie wszystkie wartości będą wyświetlane w wartościach metrycznych (litry, km, Celsiusze) :mrgreen:

Poznałem dzisiaj osobę, która zainstalowała sama sobie navi w Legacy Diesel i wszystko ładnie działa. Zastanawiam się, jak będzie wyglądała sprawa w przypadku amerykańca.

Czy ktoś już próbował z Was montować coś takiego w US Spec'u?

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zastanawiam się, jak będzie wyglądała sprawa w przypadku amerykańca.

Obawiam ze może być kłopot z wyświetlaniem europejskich wartości, pewnie jest to jakimś cudem do zrobienia, ale musi być elektronik magic, co potrafi przekonwertowac w ECU wartości z USA na EU , a ja o takim jeszcze niesłyszałem, co by przerobił w SUBARU , mile na km, czy temp. na stopnie, galony na litry itp. Domyślnie nawi jak dołożysz , bedzie czerpala info z ECU , a tam są wartości "nie nasze"

Może trzeba by było przekopać neta, bo przecież w wiekszości marek daje sie to zrobić od kopa , np. VW /AUDI , BMW, czy innych , sam to robie w 30 sek. :roll:

Chyba nie do końca jest tak. Osoba, z którą rozmawiałem dzisiaj, zainstalowała do polskiego Diesla nawi z anglika. Wyświetlał w milach, a nie kilometrach. Człowiek, który to instalował sobie (podobno zagląda na Forum) jest programistą i przeflashował nawi i dopiero teraz ma normalne wskazania. Według jego opinii komputer przesyłam takie same dane dla US i EU, a dopiero urządzenie przetwarza je i wyświetla w odpowieni sposób.

jestem gadżeciarzem i podobają mi się dodatkowe bajery z komputera wyświetlane na ekranie nawigacji

Pamiętaj tylko, że w czasie jazdy w oryginalnym kenwoodzie nie można przełączać się między opcjami (np. prędkość / mapa / wprowadzenie [zmiana] celu jazdy ) , co jest uciążliwe, bo nawet pasażer nie może w czasie jazdy pobawić się opcjami.

Chyba, że ten elektronik-magik umie to obejść.

jestem gadżeciarzem i podobają mi się dodatkowe bajery z komputera wyświetlane na ekranie nawigacji

Pamiętaj tylko, że w czasie jazdy w oryginalnym kenwoodzie nie można przełączać się między opcjami (np. prędkość / mapa / cel jazdy ) , co jest uciążliwe, bo nawet pasażer nie może w czasie jazdy pobawić się opcjami.

Chyba, że ten elektronik-magik umie to obejść.

Niezła kicha, ale....chyba w ubiegłym tygodniu widziałem na jakimś amerykańskim forum temat, jak to zmianić :) Tak coś kojarzę

wedle mojej mizernej wiedzy (pozyskanej od mocno zaangażowanego ASO w Reichu i kilku naszych magików uczonych) auto z 2005 nie będzie gdakać w metrycznych jednostkach, natomiast 2007 (nie pamiętam jak 2006) i owszem, ponieważ ma inne oprogramowanie i część hardware`a, które takie manewry umożliwia. Przyznam, że miałem proposal nabycia takiego zestawu nawigacyjnego w dobrych pieniądzach, ale zrezygnowałem, po pierwsze dlatego, że sprzedaż była wiązana (z całą konsolą środkową, która nie miała dzielonej klimatyzacji, a to jest dla mnie bardzo ważne), po drugie bo nie wiem czy mój otbk ma antenę do navi i pozostałe niezbędne utensylia, wreszcie dlatego, że wg mnie ten telewizor subaru jest brzydki;)

Wiele tutaj pytań bez odpowiedzi...na razie, bo ja już decyzję podjąłem...znaczy mam już kompletny zestaw w domu :mrgreen:

Antena GPS jest zamontowana w deskach, koło zegarów i auta bez nawi jej nie mają...bo po co? :mrgreen:

Poczytałem na szybko i w stosunkowo prosty sposób (nie dla mnie oczywiście) do oryginalnego urządzenia można podpiąć kamerę cofania, zewnętrzny odtwarzacz DVD/Divx

Wiele tutaj pytań bez odpowiedzi...na razie, bo ja już decyzję podjąłem...znaczy mam już kompletny zestaw w domu :mrgreen:

Antena GPS jest zamontowana w deskach, koło zegarów i auta bez nawi jej nie mają...bo po co? :mrgreen:

Poczytałem na szybko i w stosunkowo prosty sposób (nie dla mnie oczywiście) do oryginalnego urządzenia można podpiąć kamerę cofania, zewnętrzny odtwarzacz DVD/Divx

Jak ja mam klimę manualną to to pasuje czy nie??

Czy ktoś z posiadaczy oryginalnej navi w wersji EU może potwierdzić, że ma wszystkie funkcje, jak na podlinkowanym filmie

Ja to mam, tylko w innej skali :razz: :mrgreen: :wink:

Chyba wszystko podobnie, prawy guzik mam inny, ale tak poza tym to chyba wszystko to samo :wink: .

Nie wiem, szczerze mówiąc, jutro wszystko oblookam :wink: , dam Ci znać co mam i jak to działa.

Dzięki. Po przeczytaniu kilku tematów widzę, że w MY 05-06 bedzie trochę kombinacji :sad: W nowszych modelach praktycznie plug&play

Czy ktoś z posiadaczy oryginalnej navi w wersji EU może potwierdzić, że ma wszystkie funkcje, jak na podlinkowanym filmie :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=Y1KJey4fm1c

Główny kłopot to taki, że produkcja 2003-2005 nie posiada magistrali CAN-Bus - więc nie komunikuje się za jej pomocą, a 2006 i dalsze - tak (BTW chyba tak samo z EU wersjami jest ale nie wiem na 100%).

Więc DUŻE szanse są, że nawigacja będzie plug'n'play (jeśli masz w swoim fasolowym OBKu takie samo radio Kenwooda jak ja w swoim - a pewnie tak jest) ale żadna inna funkcja z tych na filmie nie będzie dostępna.

Ja to olałem - nie chciało mi się ryzykować 700-800 peelenów na nawigacje z napędem płyt.

Zresztą i tak wiem, gdzie jadę :mrgreen: - a jak już nie wiem 2 x do roku to google maps w komórce działa ok.

Udało mi się za to podłączyć zewnętrzne źródło na jacka lub cinche - dynamika przewyższa radiową (stacji). -> transmitter.

Główny kłopot to taki, że produkcja 2003-2005 nie posiada magistrali CAN-Bus

O to się własnie obawiałem. Pewne?

Więc DUŻE szanse są, że nawigacja będzie plug'n'play (jeśli masz w swoim fasolowym OBKu takie samo radio Kenwooda jak ja w swoim - a pewnie tak jest) ale żadna inna funkcja z tych na filmie nie będzie dostępna.

O co chodzi z radiem i navi? Masz na myśli komunikaty głosowe? Mam standardowe z fasolki MY05- 6CD bez MP3 i AUX :evil:

Zresztą i tak wiem, gdzie jadę - a jak już nie wiem 2 x do roku to google maps w komórce działa ok.

No pisałem wcześniej, że to dla mnie gadżet :mrgreen:

Fala napisał/a:

Pewne

Fala napisał/a:

O co chodzi z radiem i navi? Masz na myśli komunikaty głosowe? Mam standardowe z fasolki MY05- 6CD bez MP3 i AUX :evil:

Mam takie samo radio ale... muszę przyznać, że teraz mnie zagiąłeś bo nie pamiętam już zupełnie co było nie halo :oops:

żeby się dowiedzieć zadzwoń do... :arrow: PW

ALEX napisał/a:

Fala napisał/a:

Pewne

Chyba masz rację

http://www.auterraweb.com/aboutcan.html

Niby w OBK CAN jest dopiero od 2007/ No trudno. Wszystkich bajerów nie będzie....

muszę przyznać, że teraz mnie zagiąłeś bo nie pamiętam już zupełnie co było nie halo

Miałem na myśli brak AUX i możliwości czytania MP3, co u innych producentów w roku 2005 było już standardem

żeby się dowiedzieć zadzwoń do... PW

Dzięki. Masz pomuka :mrgreen:

Niby w OBK CAN jest dopiero od 2007/ No trudno. Wszystkich bajerów nie będzie....

Wydawało mi się, że od 2006 ale może chodzi o prod 06' mod 07. Nieważne.

Miałem na myśli brak AUX i możliwości czytania MP3, co u innych producentów w roku 2005 było już standardem

A tu Pana zaskoczę proszę Pana - podobnie jak opcjonalnym wyposażeniem był subwoofer, rozkładany podłokietnik i inne bajery - taki i była w 2005r w US montowana na zamówienie jednostka z możliwością odtwarzania płyt MP3. Ale bez AUX.

Na ten ból polecam transmitter, przez który przechodzi kabel anteny.

Tenk ju za pomuka - on się należy ewentualnie temu z PW :mrgreen:

A tu Pana zaskoczę proszę Pana - podobnie jak opcjonalnym wyposażeniem był subwoofer, rozkładany podłokietnik i inne bajery - taki i była w 2005r w US montowana na zamówienie jednostka z możliwością odtwarzania płyt MP3. Ale bez AUX.

Wiem, wiem. Standard w wersji VDC, ale nie w L.L.Bean :evil:

Nie wiem, szczerze mówiąc, jutro wszystko oblookam :wink: , dam Ci znać co mam i jak to działa.

Dzięki. Po przeczytaniu kilku tematów widzę, że w MY 05-06 bedzie trochę kombinacji :sad: W nowszych modelach praktycznie plug&play

No więc owszem, pokazuje, mam nawet w opcjach 2 systemy metryczne :wink:

fotki poglądowe mogę Ci dzisiaj zrobić, bo z filmikiem za dużo roboty :razz: :wink:

Czy ktoś z posiadaczy oryginalnej navi w wersji EU może potwierdzić, że ma wszystkie funkcje, jak na podlinkowanym filmie :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=Y1KJey4fm1c

Główny kłopot to taki, że produkcja 2003-2005 nie posiada magistrali CAN-Bus - więc nie komunikuje się za jej pomocą, a 2006 i dalsze - tak (BTW chyba tak samo z EU wersjami jest ale nie wiem na 100%).

wg serwisu posiada okrojony :mrgreen: , na schematach jest oznaczona jako LAN